Świerk, ukorzenianie pędów

Drzewa ozdobne
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Świerk, ukorzenianie pędów

Post »

Witam wszystkich. Próbował ktoś ukorzenić takie drzewko jak świerk niebieski? Da się to w ogóle zrobić? A Jak tak to w którym miesiącu i w jaki sposób?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Próbował. :D Da się..
Ale raczej nie próbuj, masz naprawdę niewielkie szanse :(
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Post »

A mógłbyś coś więcej powiedzieć? Byłbym wdzięczny ;D
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Uwierz mi, że to naprawdę wyższa szkoła jazdy :D
qwert
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 8 kwie 2009, o 00:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: góry

Post »

Myśle, że lepiej kupić sobie nasion i liczyć, że 30% siewek będzie niebieskie, albo od biedy szczepić :)
Mój 1 post pozdrawiam i witam wszystkich forumowiczów.
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Post »

CZy to tak ciężko ukorzenić? Takiego świerka?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Post »

Witam wszystkich mam pytanko, bo mam w ogrodzie świerk niebieski 80cm wysoki czy z niego można zrobić sadzonki :?: I jeśli tak to, w jakim miesiącu i jak długie maj być gałązki. Czy wymaga specjalnej temperatury do ukorzenienia i jak wilgotność duża średnia czy mała :?: Pozdrawiam :wink:
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Post »

MirekL pisze:Uwierz mi, że to naprawdę wyższa szkoła jazdy :D
Jestem ciekawa na czym polega ta wyższa szkoła jazdy. Jakieś voodoo trzeba odwalić, zarżnąć dziewicę i podlać sadzonki jej krwią, machnąć nad sadzonkami 50 salt, nauczyć się Pana Tadeusza na pamięć i wyrecytować im? To fakt większość ludzi tego nie zrobi i to jest wyższa szkoła jazdy.
A na poważnie, jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że zastosowałeś jakiś środek do ukorzeniania powszechnie niedostępny i bez niego ani rusz, o to chodzi? Możesz przecież poważnie odpowiedzieć na pytanie, nie musisz zdradzać tajemnicy jeśli już ci tak bardzo zależy. Uważasz się za speca a czytelników forum za ciemnotę? Sorry, ale tak mi Twoja wypowiedź zabrzmiała, po co tak pisać?
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Post »

Zgadzam się z „kattka” Przecież wszystkiego można się nauczyć. I po to chyba jest to forum do porad i nauki. A może trzeba takiego świerka ukorzeniać w mnożarce :?:
Awatar użytkownika
sorel21
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2009, o 15:25
Lokalizacja: Lublin

Post »

Najważniejszy jest termin - robi się to około marca, przed ruszeniem wegetacji... Ważna jest duża wilgotność i cieniowanie.. Reszta standard (ukorzeniacz, podłoże).. Wychodzi średnio - ale wychodzi.. Powodzenia w przyszłym roku ;]
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Post »

sorel21 pisze:Najważniejszy jest termin - robi się to około marca, przed ruszeniem wegetacji... Ważna jest duża wilgotność i cieniowanie.. Reszta standard (ukorzeniacz, podłoże).. Wychodzi średnio - ale wychodzi.. Powodzenia w przyszłym roku ;]

Jednym słowem żadna wyższa szkoła :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Właściciel szkółki "Kambium" w Kobylnicy k. Słupska, pan Ryszard Jeziorski poświęcił kilkanaście lat aby opracować metodę wegetatywnego rozmnażania świerków z sadzonek wierzchołkowych.
Jak myślisz, napisze na forum ?
Dlatego napisałem- można.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”