Dawidia chińska

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
jjdj

Re: Dawidia chińska

Post »

Właśnie sobie czytam na temat dawidii i autor pisze jak bardzo ważne jest nawożenie potasem w dużych dawkach. Może w tym tkwi tajemnica powodzenia w uprawie...?
Zastanawiam się nad odmianami Sonoma, Lady Sunshine i Lady Dahlia, oczywiście uprawa w donicach i chowanie na zimę.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawidia chińska

Post »

Moja davidia co roku przemarza, powiedzmy o połowę, a kupiłem drzewko, które miało z jakieś 1,70 cm. Starannie okrywam, ba owijam wielokrotnie ją włókniną kilka warstw i zawsze przemarzają głównie pędy. Z przymrozkami wiosennymi jakoś radzi sobie, zresztą ostatnio jakoś na Lubelszczyźnie ich dużo nie było.

Daje jej ostatnią szanse i muszę ją przesadzić w wybitnie osłonięte miejsce. Potem to już niech robi sobie co chce, zmarznie to zmarznie. :(
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
Agga167
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 wrz 2012, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dawidia chińska

Post »

Moja posadzona zeszłej jesieni przeżyła, sprawdzałam w lutym, oba pędy miała żywe (obejrzałam pączki). Niestety wiosną tylko jeden pęd wypuścił liście. Nie wiem, czy to wina przymrozków, czy jeszcze słaby system korzeniowy i drzewko samo tak sobie poradziło. Nie okrywałam na zimę, ale na szczęście lekka była.
Agnieszka
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Przytnij tak aby był jeden główny przewodnik,żeby cała energia rośliny szła na wzrost...mojej po tych wiatrach kilka liści urwało,pomimo tego,że rośnie osłonięta od wiatrów...zabrała się deko po późnych przymrozkach...
LEGENDS NEVER DIE
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dawidia chińska

Post »

U mnie pierwszy okaz przegrał walkę, ale nie mogłem się oprzeć pokusie i kupiłem nowy okaz na wiosnę i ku mojemu zaskoczeniu drzewko rosnie sobie dość dobrze, pytanie zatem czy to odmiana Sonoma bo ona szybko wzrasta? Da radę poznać ze zdjecia?


Obrazek
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Sonoma to jest drzewko szczepione po prostu,jeśli niema miejsca szczepienia to jest zwykła...one potrafią mieć dość duże przyrosty,inna sprawa,że część wiosenne przymrozki załatwią,jak nie całe drzewko do poziomu gruntu...
Moja po przymarznięciu pąków o dziwo ruszyła w górę deko,nie tykam tego nie nawożę już,nie podlewam,co ma być to będzie,znalazłem aukcję na której kupowałem czyli drzewko u mnie jest ósmy rok.
LEGENDS NEVER DIE
jjdj

Re: Dawidia chińska

Post »

Nie tak po prostu szczepione. 'Sonoma' to odmiana wyselekcjonowana, charakteryzująca się większymi rozmiarami liści i podsadek. Można zaszczepić inną, już kwitnącą dawidię i nie będzie to 'Sonoma', jednak nie trzeba będzie czekać pół życia na kwitnienie.
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dawidia chińska

Post »

Witam,

Mam pytanie czy należy przyciąć któryś z przyrostów ze zdjecia oraz ewentualnie czy to ten czas na wykonanie tej operacji? Informacyjnie dodam, że nr 2 to główny przewodnik do czasu aż go nie omroziło. Na ta chwila on przestał rosnąć i stąd pojawiły się nr 1 i 3. Zatem czy zostawić to tak jak jest, cyz należy dokonać korekty.
ObrazekObrazek

Przepraszam za jakość przekazu,ale grafikiem nie jestem...
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

A te wspaniałe drzewo a właściwie kilka ich rośnie to Dawidie z Krakowa.
Za każdym razem o nich zapominam i muszę w końcu tam pojechać kiedy mają kwiaty a podobno wyglądają zjawiskowo.
Kwiaty Dawidii już widziałem chociażby we Wrocławiu czy Berlinie ale nigdy na takim wielkim drzewie.
Obrazek
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

W Krakowie?Gdzie,nigdzie nie widziałem a w tym roku polowałem na kwitnącą paulownię bo nie widziałem na żywo i się nie udało:(
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

Pytasz o Dawidię czy Paulownie bo to jest różnica ale mam rozwiązanie problemu a mianowicie wizyta w OB Kraków. Tam rosną oba gatunki i oba są na tyle dorodne aby prezentować swoje wspaniałe kwiaty :-)
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Musiałem gdzieś pominąć Davidię,bywam w ogrodzie przynajmniej raz do roku...nawet nie wiedziałem,że tam rośnie,jest kilka egzemplaży których tam nie widziałem a inne ogrody mają...
Co do Paulownii to nie sposób jej nie zauważyć:)
LEGENDS NEVER DIE
homo novus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 20 lip 2011, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dawidia chińska

Post »

A mnie po zimie dawidia - duży, dobrze zadomowiony, ok 15 letni egzemplarz. nie wznowiła wegetacji, wygląda na uschnięty :( ., Nie miałam czasu aby mu się lepiej przyjrzeć. I tak się zastanawiam co go zabiło - przemarzł (miał już taki epizod ale ładnie odbił), choroba grzybowa, gryzonie? Drugi, w nieco innym miejscu ma się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”