Świerk serbski

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Asia81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2017, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Świerk serbski

Post »

Świerk serbski 'Pendula' chyba najbardziej się do tego nadaje. Ale nie jestem przekonana, ja u siebie mam zwykłe tuje ;p Jakby jednak ktoś chciał, może takie dostać na Reklamę sklepu usunięto. bab...bo widziałam gdy zamawiałam u nich kolejna porcje roślinek na ten rok :)
Oinone
200p
200p
Posty: 206
Od: 16 paź 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Limanowa

Re: Świerk serbski

Post »

Drodzy FOrumowicze,

rok temu posadziłam świerka serbskiego...rósł, choć nieznacznie, a teraz...jest prawie cały zbrązowiały, a gałęzie zaczynają usychać od dołu...nie zauważyłam żadnych robali...co może być tego przyczyną? W miejscu gdzie rośnie są dreny - czy to może mieć jakiś związek?

proszę o porady..
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Świerk serbski

Post »

No i serby posadzone ;:138
W końcu zdecydowałam się na sadzonki ok 40 cm w doniczkach. Posadziłam świerk 1 m od ogrodzenia i 120 cm od siebie. Mój sąsiad jakiś tydzień po moim sadzeniu wsadził kilka smaragdów ok 50 cm od ogrodzenia. Mają ok 50-60 cm wysokości. Odległość od pni serbów do pni smaragdów jest około 1,5 m.
Czy to nie za blisko? Czy thuje nie zagrożą zakorzenieniu się świerków lub na odwrót? Które z drzewek szybciej i bardziej "ekspansywniej" rośnie?
Pozdrawiam Lucyna
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Świerk serbski

Post »

Póki młode jedne i drugie będą zgodnie rosły, później jednak po ok.10 latach żywotnik zacznie się sypać, albo nawet przysychać, bo serbskie korzenią się płytko i zabiorą całą wilgoć.Serbskim susza zbytnio nie szkodzi, natomiast wilgociolubnym żywotnikom zaszkodzi.
Dziwię się sąsiadowi, bo przecież Twój żywopłot jest i jego osłoną i ozdobą.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Świerk serbski

Post »

selli7 Uff, nabrałam otuchy ;:224 Już się bałam, że thuje zaduszą mi serby ;:oj . Sąsiad ma własną wizję świata. Niby pyta jak i co, ale potem i tak robi po swojemu ;:124
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Świerk serbski

Post »

Kochani podpowiedzcie mi ile zachować odstępu między serbami a hortensją Anabelle ? Czy 2 metry wystarczy ??
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Świerk serbski

Post »

Ewelinko moim zdaniem dwa metry od pnia świerka powinno wystarczyć. Jeśli będą szybko przyrastać, zawsze możesz serby przyciąć. Rzekomo są różne odmiany świerków, jedne rosną szerzej inne wąsko. Moje chyba z tych szerszych, bo mimo poszerzenia rabaty w ubiegłym roku, musiałam przyciąć gałęzie serbów, bo wyjątkowo szeroko sie rozłożyły.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Świerk serbski

Post »

Dzięki ;:196 . Planuję je trochę podcinać na szerokości więc myślę, że będzie ok. Faktycznie widuję różne serby, niektóre są bardzo smukłe a inne szersze :roll: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”