Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Drzewa ozdobne
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

To zależy co byś chciała tam posadzić, u mnie pod brzozami rosną rośliny , dochodzą do samego pnia, ale ja podlewam systematycznie. Zasilam wiosną 6 miesięcznym nawozem. Jak na razie, a to jest już 12 rok nie mam problemów.

Obrazek
Kalinecka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 paź 2010, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Pięknie to wygląda. W tym zdjęciu widzę nadzieję na to, że jednak są rośliny, które pogodzą się z brzozą :tan . Bezpośrednio pod koroną, myślałam o przywrotniku ostroklapowym i o bergenii póki co. Być może tak jak u Pani - żurawka także znajdzie swoje miejsce. Na rabacie poza zasięgiem korony, jednak w najbliższym sąsiedztwie brzozy chcę posadzić nachyłek, szałwię omszoną, jeżówkę... myślę, że nie są na tyle rządne wody, żeby sobie nie radzić z sąsiedztwem brzozy... tym bardziej, że będą regularnie podlewane.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Trzeba też zwrócić uwagę na cieniolubność wybranych roślin - rozległa korona brzozy 'Yougii' daje jednak dość sporo cienia. :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ginia
100p
100p
Posty: 110
Od: 19 lut 2010, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i jego okolice

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Zreanimuję wątek :roll:
Mam brzozę Youngi od miesiąca i od paru dni zaczynają jej żółknąć i opadać pojedyncze listki. Co robić? Zamknąć oczy i dać jej spokój, czy interweniować? Ale jak? Bardzo proszę o rady ;:218
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

To jest raczej efekt pogody i niedawnego posadzenia, może być też sprawa zbitej w torfie bryły korzeniowej o ile nie została rozluźniona przed posadzeniem, można odsłonić korzenie i sprawdzić czy są zdrowe i czy mają sucho -kombinuj :D
pojedyncze listki to pikuś :wink:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

U mnie jest tak co roku.Sypie chore liście od czerwca do jesieni.Jest podatna na choroby grzybowe, a szczególnie po takim mokrym maju jaki mieliśmy.Wczoraj po raz kolejny wygrabiłam sporą kupkę liści. Posadzone pod nią funkie nie wyglądają ozdobnie :roll:
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Brzoza ma to , w zwyczaju, że sypie liśćmi jak jesienią, trudno trzeba się przyzwyczaić. U mnie też hosty w liściach. Mam wrażenie, że to mszyce winne.... :roll:
Awatar użytkownika
lilija
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 6 sty 2014, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Witam. Co znaczy płytki system korzeniowy u brzozy? Jak głęboko korzenie w ziemię sięgają? Bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiam,Ania
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Płytki system korzeniowy oznacza, że drzewo nie rozwija korzeni w głąb ziemi (wtedy korzeni wokół drzewa jest mniej) tylko korzenie rozrastają się bliżej powierzchni ziemi - i wtedy korzeni jest więcej. Dodatkowo u brzozy korzenie osiągają spore rozmiary (są grube).
zjola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 cze 2011, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Czy tzw. kotki na brzozie można powycinać. Mam pendule na tarasie w donicy i obecnie te kotki strasznie się sypią. Czy jak bym je powycinała to brzozie to nie zaszkodzi?
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Możesz wyciąć. :-)
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Kto poleci mi Szkółkę co sprzedaje tą brzozę, chciałabym taką zakupić. Ile warto dać za ten gatunek. Chciałabym coś nie drogo a w sprawdzonym źródle.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Zastanawiam się nad zakupem brzozy youngii penduli. Miejsce dla niej jest półcieniste a podłoże dość podmokłe - obecnie mam bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Zależy mi na tym, żeby brzoza trochę osuszyła mi teren i zdrenowała podłoże. Sąsiad ma właśnie brzozę (tylko że nie pendulę) niedaleko miejsca w którym ja chce posadzić swoją. Jego brzoza ma już jakieś 6m a teren pod nią elegancko osuszony i zdrenowany. Myślicie, że u mnie pendula też zdrenuje i osuszy teren?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”