Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
HUFCU
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 00:24 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Cytuj:
i jeszcze jedno - nie chodzi mi o to , że Twoje tuje mają wiele gałązek idących od dołu. To jest prawidłowe. Chodzi mi o dwa pnie, które powodują wzrost tuji w kształcie V, co widoczne jest jednak dopiero po zimie i na starszych egzemplarzach.

ok spod ziemi wystają czasem 2 czasem 3 pnie główne a w jednym wypadku chyba nawet 4 pnie główne które wyżej się nie rozgałęziają... czyli rozumiem ze mam pozostawić tak jakby jeden pień? :?: czy mozna robic to teraz?

judyta, dzięki za odpowiedź i fotki :D

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 07:17 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Żeby 4 pnie to już mi się nie wydaje.... :D To jest raczej właśnie rozgałęzienie. Lepiej nie tnij jeśli nie masz pewności.
Chodzi mi o o dwa grube, ugałęzione pnie - tak jakby dwa krzew w jednym dołku rosły. Może uda mi się zrobić jakieś zdjęcie wśród swojej młodzieży...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

s
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2009, o 20:53 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Ja mam na działce drzewka które mają już ok. 3m. jak je sadziłem to miały po 3-4 pnie splątane korzeniami i nie rozdzielałem ich, teraz związałem je stalową linką w plastikowym oplocie bo te pojedyńcze pnie (mają 3-4 cm. grubości) zaczęły się rozłazić, nic nie widać i wiatry i śnieg im nie straszne :D :lol:

sylwekw
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 11:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
aniawoj napisał(a):
......
Nie podoba mi się, że niektóre tuje mają wyraźne dwa pnie główne. Powinien być jeden wyraźny pień. Nie wiem czy są to dwie sadzonki czy rozdwajają się dołem, ale jeden słabszy należałoby wyciąć. W innym przypadku będą się rozdzielały na boki, co już widać.
.....

Hmm podobnie jak poprzednicy trochę mnie zaniepokoiłaś. Gdy kupowaliśmy nasze thuje to wręcz zwracałem uwagę na to, aby były od samego dołu rozgałęzione :oops: bo wydawało mi się to korzystniejsze niż pojedynczy "pień".

Pozostaje tylko do rozstrzygnięcia sprawa co to jest "podwójny pień" a co to jest "thuja rozgałęziona od odłu". Jakies poglądowe zdjecia byłyby mile widziane. :P

kurczakx4
 Tytuł: Prowadzenie tui 'Brabant' na zywopłot
PostNapisane: 2 maja 2010, o 18:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam posadziłem 1.5 tygodnia temu tuje brabant 80cm (wysokość), chcę uzyskać żywopłot, sadziłem co 70cm.
Proszę o wszelkiego typu porady co teraz mam z nimi robić kiedy moge je zacząć nawozić, kiedy przycinać, co zrobić żeby miały ładny wygląd i ładnie rosły?? A tak wogule to jestem młodym ogrodnikiem dopiero zaczynam, więc proszę o ciekawe porady.
Dziękuję z góry za informacje.

Adrian84
 Tytuł: Re: Witam posadziłem 1,5 tygodnia temu tuje brabant, co mam robi
PostNapisane: 3 maja 2010, o 01:56 
50p
50p

---
Na nawożenie troszkę za wcześnie jest, chociaż to zależy też od tego jaką masz glebę ( pH jeśli zasadowe można zakwasić, przepuszczalność jeśli duża nawóz łatwiej można wypłukać w przypadku przenawożenia) i czy sadziłeś w doniczce czy też kopaną ( w doniczce nie ma uszkodzonego systemu korzeniowego i łatwiej się aklimatyzuje), aczkolwiek ja bym sobie odpuścił nawożenie w tym roku bez względu na powyższe warunki skupiając się na podlewaniu drzewek, nie tylko teraz ale głownie w suche letnie okresy, które zapewne nastąpią.

Co do przycinania to kwestia odległa, co prawda posadziłeś je gęsto, ale nożycami będziesz się przejmować co najmniej za kilka lat :)

kurczakx4
 Tytuł: Tuja brabant
PostNapisane: 3 maja 2010, o 09:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dzięki za informacje, tuje kupiłem przez alegro ze szkółki, przyjechały zapakowane w torebkach ale bez ziemi, zdaje mi się że to z gruntu wyjęte były.

Mam je posadzone już 1.5 tygonia, podlewam je co drugi dzień, patrząc na nie część tuj ładnie wstała (końcówki górne) a niektóre są załamane, czy one powstaną, czy już nie, czy można coś na to poradzić??

Adrian84
 Tytuł: Re: Witam posadziłem 1,5 tygodnia temu tuje brabant, co mam robi
PostNapisane: 3 maja 2010, o 12:30 
50p
50p

---
Jeśli są w takim stanie to nie nawoź, nawóz będzie utrudniał wchłanianie wody przez korzeń, który i tak już jest za pewne w jakimś stopniu uszkodzony. Miejmy nadzieję, że powstaną, za wiele zrobić się nie da, podlewać i podlewać :)

Na forum jest sporo wątków o tujach, sporo się możesz o nich dowiedzieć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 22 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: magdalenca i 39 gości