Krzewuszka ( Weigela ) - wymagania,uprawa,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

Witamy na forum :wit
To fakt ceny kuszą :lol:
Zaopatrzyć się w karton , włożyć w to doniczki ,osłonięte miejsce od wiatru a w środek między doniczki można dać gazety lub styropian.
I tak trzymają je na dworzu osłonięte to to samo będą miały u Ciebie.
Inna sprawa,jak by siedziały w ocieplanym wtedy są rozhartowane i trzeba trzymać w dodatniej temp.aż do posadzenia.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Krzewuszka

Post »

Robert :Ślicznie dziękuje za odpowiedź :lol:

Już za chwilkę dokonam zakupów :heja

Pozdrawiam Joanna
Joanna
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

Można obecnie kupić rośliny za pół ceny albo nawet za 1/3 tylko trzeba uważać szczególnie przy kupnie roślin przemarzających szczególnie różnego rodzaju pnączy i patrzeć czy mają żywe pączki.Sam zakupiłem wiciokrzew ponad 1,5 m za 5 zł :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Krzewuszka

Post »

;:oj Gratuluję udanego zakupu :D
I jak tu się nie skusić na takie okazje cenowe :lol:
Joanna
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Krzewuszka

Post »

A gdzie kupujecie takie tanie rośliny?
Halina
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

To jak jest się przy okazji i zwiedzi miejscowe szkółki i sklepy.Poznań na JP 2 .Większość ma wyprzedaż u mnie osobiście też są.Trzeba łazić w zimowym sezonie.Nie są to duże ilosci ale coś tam się zawsze znajdzie .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Krzewuszka

Post »

U mnie w centrum ogrodniczym wszystkie rośliny poprzykrywane grubymi flizelinami.
Halina
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

:roll: niektórzy uważają,że przetrzymają rośliny podpędzą nawozami i sprzedadzą za większe pieniądze.A niektórzy robią wyprzedaż żeby towar nie zawalał i sprzedaje trudno przechowalne rośliny np. clemki? i inne pnącza ,róże ,liściaste drzewa i krzewy oraz winorośle itp.Kto miał rację pokaże wiosna :lol: ale dużo jest wypadów z wiosny w szkółkach .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

Ja niczym nie nakrywam roślin i dają rade.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Krzewuszka

Post »

Widzisz, bo to zależy czy jest śnieg czy nie i czy, jak w tamtym roku w styczniu było ciepło i rośliny ruszyły,a potem przyszedł mróz.Mieszkasz ode mnie ok.30 km i nie wierzę,że Ci się tak super wszystkie przetrzymały.
Halina
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Krzewuszka

Post »

Ściołem i porobiłem dziś sadzonki zdrewniałe krzewuszki, przechowuje w dole w wilgotnym perlicie 3/4 wysokości i zasypane trocinami. Naczytałem się tylko, że sadzonki powinny mieć grubość ołówka a mi ciężko było takie znaleźć więc porobiłem cieńsze jakie miałem. Rozmnażał ktoś tak krzewuszki? Jaka udatność i w jakich warunkach?

Połączyłam Twój temat z już istniejącym, niepotrzebne posty usunęłam.- aniawoj
bogdan1212
200p
200p
Posty: 204
Od: 27 gru 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: drawno zach-pom
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

A nie lepiej w lipcu z zielnych ,100procent ukorzenienia i do jesieni super ukorzenione .Moje z lipca zimują w gruncie.Co do zdrewniałych to patyki dwu oczkowe z zeszłorocznych przyrostów,cięte nad oczkiem z cm i poniżej drugiego z cm.Ja trzymałem w piasku zasypane 1/4.Wiosną do zagonu ukorzeniacz do zdrewniałych i utrzymywać wilgoć.Po pewnym czasie wyjdą listki ale to jest czasochłonne i mało skuteczne.W lato 2 tygodnie i gotowe ;:215
Karpie Koi, moje wielkie hobby :)
Moja Pasja - ogród i oczko wodne!
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Krzewuszka

Post »

Ukorzeniłam krzewuszkę z patyka. Teraz można pobierać gałęzie a także od drugiej połowy czerwca do pierwszej połowy lipca. Patyki posadziłam w dołek pod skosem 45 stopni, dwa zgrubienia na patyku, z których wychodzą liście muszą wystawać ponad ziemię. Miejsce z sadzonkami powinno być od strony północnej, zacienione i wilgotne. Sadziłam za cyprysikiem tam miały cały czas wilgotno. Podczas suszy trzeba podlewać sadzonki obficie co kilka dni. Ukorzeniłam przy okazji jeszcze tamaryszek, żylistek. Jeśli pobiera się sadzonki w lecie, trzeba oberwać wszystkie liście...z miejsca po liściach, z patyków w ziemi wyrosną korzenie. Patyczki do wiosny można przechowywać w wilgotnym piasku...trzeba tylko pamiętać gdzie jest góra a gdzie dół. Dół patyka zazwyczaj tnie się prosto, a górę pod skosem.
Patyczki w lecie muszą być z tegorocznych patyków, lekko zdrewniałe nie wiotkie. Stare gałęzie nie nadają się na sadzonki, raczej się nie przyjmą.
Perlit i trociny też powinny być dobre, jednak nigdy tak nie przechowywałam sadzonek...czasy się zmieniają wchodzą różne nowinki nawet w ukorzenianiu roślin.
Trzyletnia sadzonka ukorzeniona z patyka.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”