Krzewuszka ( Weigela ) - wymagania,uprawa,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

Manuelu - 'Nana variegata' ma raczej białawą obwódkę nie żółtą...
Nie mam odmiany 'Variegata' ,ale czy tak bardzo ona różniłaby się od 'Nana variegata'? ( mam na myśli kolor kwiatów i liści)
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alehandra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 4 wrz 2009, o 09:05
Lokalizacja: wrocław

Re: Krzewuszka

Post »

Witam serdecznie
mam pytanie o cięcie krzewuszek. Wyczytałam że należy je przycinać po kwitnięciu. Pytanie jakie mi się nasuwa to: które gałęzie przycinać (te na których były kwiaty)?, a może tylko miejsca po kwiatkach oberwać?
Będę wdzięczna za wszelką podpowiedź :)
We Wrocławiu pięknie świeci słońce ;:100
ola
saklawi
50p
50p
Posty: 86
Od: 1 maja 2010, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

Ja swoje tnę jak leci, żeby miały ładny, gęsty kształt, czasem skracam krzewy nawet o 3/4 zwłaszcza te młode, aby ładniej się rozrosły.

Czy rozmnażaliście już swoje krzewuszki przez sadzonki pędowe? Z jakim skutkiem?

Pozdrawiam, Rafał
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

W tym roku wszystkie 6 namnożonych sadzonek powtórzyły cechę. Krzewuszka ma żółte przebarwienia wewnątrz młodych liści. Kwiaty zarówno białe, jak i różowe. Weigela 'Kłodczanka' :wink: :
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

A jakie ma tempo wzrostu? Ciekawa jestem jak dużo urośnie. Z jakiej odmiany ona pochodzi?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Krzewuszka

Post »

A ja , ponieważ nie znalazłem idealnie pasującego do mojego pytania wątku , nie chcąc mnożyć , pytam tutaj.Jakie stanowisko dla krzewuszki? W guglowni polecają od patelni do półmroku. a ja zieloniutki jak jedna z odmian ,którą kupiłem.Nabyłem w ubiegły czwartek w składzie ogrodniczym w Koszalinie trzy krzaki , jeden żółty , jeden zielony i jeden bordowobrązowy. Wymysliłem dla nich miejsce , ale według jednych źródeł nie urosną , nie wybarwią się , w ogóle padną. Według innych bedzie im tam jak u Pana ,którego na forum wymieniać nie można, za piecem.Stoją ,póki co w doniczkach , zamiast cieszyć się z przestrzeni. Dlatego prosiłbym o poradę kogoś doświadczonego , bo krzaczki ładnie sie zapowiadają i nie chciałbym ich zmarnować.Mam do wyboru następujące stanowiska: w pełnym słońcu, wietrzne( niechętnie , bo planowałem tam coś innego),kolejne ze słońcem pełnym od rana do ok 8, potem rozproszonym ale słabo, powiedziałbym słońce 3/4 pełne od 11 do 18 , potem cień,osłonięte od wiatru( to najchętniej) i ostatnie , pełne słońce od rana do ok 16-17,potem cień , osłonięte.Dziękując za pomoc ,pozdrawiam ,Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

aniawoj pisze:A jakie ma tempo wzrostu?
Rosną szybko, liście duże, jak u gatunku.
aniawoj pisze: Ciekawa jestem jak dużo urośnie
Ja również się zastanawiam :wink: Ale miniaturka to na pewno nie będzie. Patrząc na wielkość liści, obstawiam, że wyrośnie na te 3 metry :roll:
A pochodzi od... 'Caricature' :roll:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

odp. alehandra - mój mąż tnie kiedy ma sekator, ochotę i jak chce - robi z niej w kulę, strzyże jak bukszpan, :;230 a rośnie jak na drożdżach:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
odp. Piotrek T, rośnie koło domu, jak widać i przez dużą cześć dnia jest w cieniu domu, chyba trochę tu wieje.W słońcu jest po południu( to ujęcie zdjęciajest w kierunku na południe, południowy zachód). U mnie takie warunki jej bardzo pasują. Jak u innych, sama jestem ciekawa..
saklawi
50p
50p
Posty: 86
Od: 1 maja 2010, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

Czy już można robić sadzonki pędowe krzewuszek? Czy można je w ten sposób skutecznie rozmnożyć? Jak to zrobić...? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam, Rafał
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

Można ;) ja już robiłem w maju :wink: teraz mam małe sadzonki które wypuszczają piękne listki
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

Moje sadzonki też były robione w maju i już maja przyrosty.A mam ich 6 gatunków ale jeden odpadł bo sadzonki zwiędły :(
saklawi
50p
50p
Posty: 86
Od: 1 maja 2010, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka

Post »

A powiedzcie Koledzy z jakich gałązek braliście? Z tegorocznych przyrostów? Jak długi? Ścinaliście wierzchołek wzrostu? Ile liści zostawić? No i jaka skuteczność... 80%, 50%? Czy wystarczy ziemia ogrodowa + podlewanie, czy jednak coś bardziej wyrafinowanego?

Pozdrawiam, Rafał
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Krzewuszka

Post »

saklawi - tak sadzonki pobierać z tegorocznych przyrostów, ale już półzdrewniałych ( aby nie były wiotkie). Oberwać listki, zostawić tylko ze dwa. Możesz uciąc calą gałąź - długi przyrost tegoroczny i pociąć go na kawałki 10 cm. Procent przyjęć jest duży i nie trzeba jakiejś wyrafinowanej ziemi :wink:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”