Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Spokojnie, jeszcze trochę, dopiero co się ciepło zrobiło, tylko patrzeć jak zaczną krzewy pąki wypuszczać. Teraz to sobie możesz lekko "drapnąć" korę w jakimś miejscu czy zielone pod nią. jeśli tak to żywa.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Witam.
Glicynie już się wybudziły.
U mnie pączusie z dnia na dzień coraz bardziej pęcznieją,jak nie będzie w maju mrozu to będzie kwitła obficie.
Już się cieszę patrząc na nią.
Pozdrawiam.
Ela
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Elu Ty masz szczęście mieszkać w najcieplejszej części kraju więc nic dziwnego, że u Ciebie glicynie już mają pąki.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Obrazek


To moja glicynia , już wykarczowana. Jak jest mała to nie można się doczekać kiedy zakwitnie a jak duża ( ta ok 8 lat) to nie można się jej pozbyć. Mimo usunięcia to jej rozłogi jeszcze pozostają w ziemi i próbują się wydostać.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

clem3 pisze:A kiedy w ogóle glicynie budzą się do życia? Mam pierwszy rok i boję się czy przeżyła zimę...
Mam aktualnie 8 sztuk różnych odmian (+ dodatkowo spokrewnioną miletię) .... żadna na razie u mnie na Śląsku się nie "obudziła", pączki uśpione.
Trochę to dziwne, bo w zeszłych latach o tej porze, to pączki już byłby na tyle napęczniałe, że można było rozróżniać kwiatowe od liściowych.

Jutro chyba podjadę w miejsca gdzie wiem, że rosną wisterie wybadać czy wszędzie takie "opóźnienia".
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Kochani dziękuję za odpowiedzi ;:196 Dzisiaj znowu się dokładnie przyjrzałam swojej i od samego dołu ma zielone wypustki ;:138 Przynajmniej przeżyła.
LadyK zdrapałam troszkę kory na górnych pędach - wydaje się, że widać zielone.
Elu u was cieplej niż u nas, więc i rośliny pewnie szybciej startują :wink: A możesz wstawić zdjęcie tych pączusi?
lesioc tegoroczna wiosna dość opóźniona w stosunku do poprzedniej, pozostałe rośliny też raczej później startują. Daj koniecznie znać po rekonesansie :wink:

No cóż - czekam dalej ;:65
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Mam pytanie: Czy i jak długo można hodować glicynię w donicy? Zamierzam kupić odmianę Rosea, przesadzić do wielkiej donicy i zadołować lub nie, ponieważ nie mam jeszcze przygotowanego miejsca docelowego dla tego pnącza. Prowadziłabym ją na razie w formie drzewka, a w przyszłości, kiedy już bedzie porządek w ogrodzie, posadziłabym ją gdzieś przy słupie, by mogła wspiąć się na balustradę balkonu.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Ja hodowałem wisterię w donicy 2 lata (potem wysadziłem do gruntu). Mieltię też mam w donicy już 4 sezon, no ale ona zdecydowanie wolniej rośnie.
Zimę te doniczkowce spędzały zawsze w nieogrzewanym garażu. Donice wstawiałem do środka jak temperatury spadały gdzięś poniżej -5 stopni, dodatkowo obkładałem donice z góry lodem/śniegiem - zapewniało to stabilziacje temperatury i bardzo wolno nawilżało ziemię w donicy,

To jak długo będzie można trzymać w donicy zależy głównie od jej rozmiarów i wieku sadzonki.
Taka 10l starczy najwyżej na rok, 50-100l gdzieś na 2-3lata
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Witam.
Tak mieszkam w cieplejszym klimacie może troszeczkę,ale pogoda też nam płata figle.
W ubiegłym roku były u mnie dwa gradobicia ,wisteria 1\3 straciła pączusiów ale i tak pięknie zakwitła.
Mam nadzieję ,że w tym roku ominie i nie będzie gradobicia.
Pączusie pęcznieją ;:3
clem3nie jestem zalogowana w fotosiku ale muszę w końcu się sprężyć i to zrobić.
lesioc piszesz,że jedna z wisterii słabo Ci rośnie może dlatego,że masz ją w donicy.
Póki są małymi sadzonkami donica im wystarczy,ale z czasem staje się za ciasna ze względu na system korzeniowy.
To jest tylko moje zdanie.
Pozdrawim.
Ela
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Jedna wisteria zimowana w garażu w donicy niemrawo ruszyła, widać, że przeżyła.
Reszta nadal kompletnie nic :(. Właśnie sobie uświadomiłem, że również wiciokrzew rosnący tuż obok nie ma ani jednego rozbitego pąka a o tej porze już dawno powinny być liście.

Bardzo źle to wszystko na razie wygląda :(

Ela_2015 Miletia rośnie słabo bo to taka bardzo poooowoooolna kuzynka wisterii. Tak właśnie ma być.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Zdjęcie zrobione wczoraj

Obrazek
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

U mnie też otwierają się pierwsze pąki ale ciekaw jestem czy będą tylko liście czy może też kwiaty. Czy ktoś wie przy jakim mrozie przemarzają pąki kwiatowe? Zima była średnio ciężka u mnie ale załatwiła niestety sporo pędów nadziemnych moich bambusów. Magnolie jednak ładnie kwitną więc nie wiem czego spodziewać się po glicynii.
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Wydaje mi się ,że w zimie śpiące pąki glicyni przetrwają dość niskie temperatury,i ta zima raczej zdrowej ,dorosłej roślinie krzywdy nie zrobiła,ale najgroźniejsze są wiosenne przymrozki ,kiedy kwiaty rozkwitają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”