Klon - uprawa z nasion.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Kupowanie na allegro...
Jak myślicie, co sprzedawca zrobił z nasionami których nie sprzedał poprzedniej zimy... :lol:

A dlaczego dokłada dwa "o" :shock: W Twoim poście też..
qwert
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 8 kwie 2009, o 00:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: góry

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

heh no właśnie zapomniałem o tym napisać, z allegro się nie kupuje, jak już ktoś zainteresowany to dendrona ma kilka razy taniej niż allegro, a moi poprzednicy znają może jeszcze jakieś inne firmy nasienne?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Jest jeszcze florpak http://florpak.pl/pl/download/florpak-cennik-2010.pdf. Ja kupowałem dotychczas z dendrony.
Po rozważeniu za i przeciw, klony palmowe rozmnażam wegetatywnie. :roll:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

I słusznie... :D
Siewki czerwonego są czerwone- w pierwszym roku. W drugim jakby mniej... a dalej to całkiem zielone :lol:
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

A poza tym, gdybym miał czekać, aż mi siewki podrosną, by się na podkładki nadawały, to bym osiwiał :wink: . Dobrze zrobione sadzonki i szczepienie na następny rok :wink:

Dla miłośników wysiewania klonowych nasion, polecam takie gatunki, jak klon srebrzysty i tatarski. ładnie kiełkują, nie robią problemów i można je dostać w pobliskim parku :;230
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Masz rację ja też kupiłam trochę nasion na all... i średnio wykiełkowały mi 1-2 na 15 nasion. Już więcej nie dam się nabrać. Myślę, że oni mieszją nasiona , 2 świeże a reszta paroletnich. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szumczyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 kwie 2010, o 07:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Krakowa

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Witam,
Ja mam pewien problem, nasionko mi wykiełkowało ale w pewnym momencie zaczeło zdychać co może byc tego powodem?
Czy takie kiełkujące nasionko Klonu Palmowego trzeba mocno podlewać czy rzadko?
W jaki sposób pielęgnować kiełkujące nasionko Klonu Palmowego?
Pozdrawiam,
MS
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Ile macie lat że kupujecie nasiona klonu palmowego? :) Z własnych obserwacji widzę że rośnie on bardzo wolno. Klon z nasionka będzie wyglądał ładnie jak będziecie już na emeryturze :) Dlatego ja kupiłem od razu drzewko i już w miarę wygląda (2 zima u mnie w gruncie) - choć pełna satysfakcja z jego wyglądu pewnie dopiero za 10 lat :) Jeszcze dłużej będę czekał na kwiatki na moim tulipanowcu :(
Awatar użytkownika
Rynraf
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 lut 2009, o 17:26
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Tak czytam wątek (fakt, że nie najświeższy, jak i nasiona :lol:) i mam taki przemyślenia...
Handlujący małymi ilościami po kilkanaście nasion na Allegro to nic innego niż pośrednicy, ale swoją drogą Dendrona też przecież sprowadza nasiona (np. z Chin). Oczywiście, jest to jedno "piętro" pośrednictwa mniej, więc większa szansa na świeże nasiona. Na dodatek też nie każdemu potrzebne od razu np. 400 sztuk nasion, bo taką ilość sprzedaje Dendrona, czyli już pod hurt podchodzące :)

Każdy kupuje gdzie uważa i nie widzę powodu by robić z jednych naciągaczy od razu.

Wiadomo też, że jak ktoś chce mieć gotowy efekt w ogrodzie to nie kupi nasion tylko np. 8-letnią roślinę. Uprawa z nasion to raczej przyjemny dodatek, zabawa, a nie oczekiwanie szybkiego efektu. Na dodatek... zabawa, która kosztuje zaledwie te parę złotych - tyle co piwo ;) więc ryzyko niewielkie.
Pozdrawiam, Rafał
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

W całym tym pośrednictwie nie chodzi tak bardzo o problem świeżości, co właśnie o cenę. Wystarczy sprawdzić ceny w takiej dendronie, oraz u "pośredników" sprzedających na alegro, jakie sobie narzuty wymyślają. Wiadomo, ludzie podchodzą do tego tak, że lepiej kupić te 15 nasion, jak hurtowo 400, bo co się z nimi zrobi. Tyle, że z tych 15 nic nie wyjdzie, a jak wyjdzie to i tak słabe. A z tych 400 wyjdzie kilkadziesiąt :| Reasumując, jak ktoś potrzebuje jednego klonika, to chyba lepiej kupić sadzonkę, jak nasiona. Wiem, że to frajda patrzyć, jak kiełkuje, ale taką zabawę lepiej jest wykonać z roślinami mniej kapryśnymi :wink:
Ja kupowałem nasiona hurtowo i niestety % kiełkowania mocno odbiega od tych, podawanych w broszurce. Dla tego też czekam, może w przyszłym roku moje klony zaowocują wreszcie, to nie trzeba będzie kombinować :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Rynraf
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 lut 2009, o 17:26
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

Pośrednictwo i ceny... gdyby taki bunt robić to mało co by człowiek kupował. Pośrednicy to zawsze X00% więcej wezmą za towar niż producent :)

A co do sedna tematu - moje wschody klonów palmowych z nasion to zależnie od podejścia (pewnie w dużej mierze też od świeżości nasion, ale i nie tylko, bo warunki mają to do siebie, że są zmienne) to od 15% do nawet 80%.
Pozdrawiam, Rafał
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Klon Palmowy z nasion.

Post »

To ja dodam, że nasiona palmowego potrafią wykiełkować w drugim roku po wysianiu. Mimo starannej stratyfikacji, dużo nasion przeleżało i wyszło następnej wiosny.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
adamek2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 kwie 2013, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klon(Acer) - siewki,samosiejki

Post »

Dzień dobry wszystkim :-)

mam przed domem dość dużego klona.od kilku dni zauważyłem ,że pod jego koroną zaczęły rozwijać się małe kloniki :-D .
Czy z tych samosiejek wyrośnie duże drzewo ;:88

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”