Żywopłot wysoki,,obronny,szybkorosnący,waski itp

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Wniosek z tego taki, że cisowy żywopłot tommay, powinien zasadzić dla pra, prawnuków :-)
A mówią, że ogród widać po 10 latach.... :lol:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Łojezu, to może jednak doczekam :lol: Mój ogródek ma rok, w porywach dwa, czyli jeszcze trochę muszę poczekać :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

I trzeba mieć znajomości w straży pożarnej :lol: :lol:
tommay
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2008, o 23:04

Post »

ale wracając na Ziemię...

zdecydowałem już że na razie zasadzę świerki kłujące i pospolite w dwóch rzędach (na przemian). Jak myślicie co ile metrów je sadzić (teraz mają po 150cm wysokości).

Jakie jeszcze sprawy, o których należy pamiętać przy sadzeniu?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

żywopło

Post »

doskonałą osłonę taką gęstą i szybko rosnącą tworzy lipa krymska ale jest to drzewo liściaste
swierk serbski nie traci dolnych gałęzi ( właściwie to wszystkie inne tracą, i jodły też, daglezja też );
jeśli masz duzo miejsca możesz posadzic np. te lipy a przed nimi iglaki

z zywotników to zywotnik zachodni Brabant rosnie najszybciej i jest nawyższy, literatura róznie podaje ( bo w końcu zależy to od warunków ) ale mozna powiedzieć , że osiąga wys. od 8 do 15 - 20 metrów
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Dwa zdjęcia z parku w Lipnie:

1. Kilka żywotników olbrzymich obok siebie, wysokość ok. 25m, wiek ok. 90 -100 lat.
Obrazek

2. Nieprzycinany 'żywopłot' z cisów, wys. ok. 10m, wiek ok. 80 -100 lat.
Obrazek
Roman
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

zywotniki olbrzymie potrafia byc OLBRZYMIE :-)

Jutro zrobie zdjecie jednego okaza, ktory rosnie u sasiadki. Ten ma juz z pewnoscia kolo 8 metrow.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

dtlissa pisze:Obrazek Obrazek
A czy orientujesz się jak długo on tam rośnie?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Witam, ten zywotnik rosnie od 1983 roku, ale ma juz ponad 9 metrow. Te zywotniki rosna bardzo szybko i raczej bezproblemowo - a szczegolnie jak sie je pusci "na zywiol" , tzn. nie tnie.
Zrobie jeszcze zdjecie od ulicy zeby calkowicie jego piekno oddac.

P.S. On jest tez jakby "wielka" budka dla roznych ptakow, ktore mieszkaja w tym zywotniku, ptasie trele juz od samego rana spac nie daja. Wiec nie sadzic blisko sypialni - hihihi
adam_d
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 lut 2009, o 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Żywopłot obronny, wysoki, szybko rosnący, wąski co zasadzić?

Post »

Udało mi się tanio kupić pole 2h niedaleko Warszawy, gdzie chciałbym zacząć się budować za 4/5 lat. Żeby to ogrodzić potrzeba 1.5km parkanu, wiec wpadłem na pomysł, że taniej będzie zasiać żywopłot. Z forum dowiedziałem się że interesuje mnie wysoki żywopłot obronny, wysoki ( 2m.), szybko rosnacy najlepiej zimozielony i żeby nie był zbyt szeroki ponieważ działka ma tylko 28m szerokości. Myślałem o ogniku szkarłatnym Red column, ale boję się, że będzie przemarzał na otwartym terenie. Iglaków boje się zasadzić bo nie ma komu ich pilnować, ale też to rozważam.
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
:?
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Post »

Tarnina byłaby dobra, cięta po bokach bo się rozkłada .Berberysy też nie są do pogardzenia. Odradzałabym sadzenie zimozielonych w szczerym polu, ponieważ wiatry je wysmalą
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Witaj na forum! Wpisz proszę w profilu skad jesteś....
Odradzam ognika na taki żywopłot. Może marznąć ,a i czasami wymaga podpory, bo może się rozkładać na boki.
Polecam berberysu o pokroju kolumnowym, które zajmą mało miejsca: 'Red Pillar', 'Hellmond Pillar', 'Erecta'.

Na tani żywopłot na taką długość można zastosować ligustr i karaganę ,ale tu trzeba by myśleć o cięciu.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Mogę polecić grab- nie jest kłujący, ale dobrze prowadzony żywopłot, to znaczy regularnie przycinany, ma taki gąszcz drobnych gałązek, że jest trudny do przebycia. Poza tym ma dwie zalety na samym wstępie- jest tani i szybko rośnie. Nie zrzuca liści na zimę, tylko w stanie zasuszonym utrzymuje je na gałęziach do wiosny, więc ogranicza widoczność do środka nawet w okresie zimy. Dobrze znosi słabsze warunki wegetacji. łatwo trzymać go na wymaganej wysokości 2-2,5 m. Mam 8-letni żywopłot z grabu, utrzymuję go na wys.1,5 przy szerokości 0.8m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”