Jałowiec (Juniperus) Dyskusje ogólne,podstawowe

Drzewa ozdobne
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Jałowiec (Juniperus) - dyskusje podstawowe,ogólne

Post »

witam ponownie wszystkich forumowiczów...mam pytanie...jaki jałowiec...bo odmian w sprzedaży np. na allegro jest mnóstwo...zaspokoi moje oczekiwania pod względem przyprawowym tzn...czy owoce do suszenia pozyskujemy tylko z jałowca zwyczajnego czy każda odmiana np. bardziej ozdobna da mi zarenka na GIN i do np. dziczyzny hm??? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Podobno każdy owocujący jałowiec nadaje się do jedzenia, tzn jego owoce się nadają :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jałowiec...

Post »

niedobry pisze: czy każda odmiana np. bardziej ozdobna da mi zarenka na GIN i do np. dziczyzny hm??? pozdrawiam
Te są na odmianie skyrocket-im roślina starsza,tym więcej owoców na drzewie:
Obrazek
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...no tak tylko czy są odpowiednikami naszego standardowego jałowca pod względem smaku i własciwosci oraz zastosowania hm????
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A co to jest "standardowy" jałowiec? Która odmiana jest "standardowa"?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

niedobry pisze:...no tak tylko czy są odpowiednikami naszego standardowego jałowca pod względem smaku i własciwosci oraz zastosowania hm????
nie znam odpowiedzi-nie piję i nie poluję :wink:
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

Nalewka pisze:A co to jest "standardowy" jałowiec? Która odmiana jest "standardowa"?

nalewko...hehe...gdybym to wiedział nie pytałbym Ciebie....zawsze tak imponujesz mi błyskotliwoscią wypowiedzi i kojarzenia faktów typu łapanie za jezyk...(swoją drogą...pewnie łapanie za język ma swoje dobre strony hehe)

zaimponuj mi dziś wiedzą proszę bo czytając Twoje posty wiem ze posiadasz takową i to w potęeęęężnej ilości...nie wiem jaki to standartowy jałowiec pomyślałem ze chcę taki użytkowy mieć u siebie...i sie nie otruć...naprzykład...do tworzenia GINU lub do dziczyzny...sama widzisz, że przy odrobinie chęci i dedukcji odpowiedź nasuwa się sama dla kogoś kto ma pojęcie...hm???
Jurek pisze:
niedobry pisze:...no tak tylko czy są odpowiednikami naszego standardowego jałowca pod względem smaku i własciwosci oraz zastosowania hm????
nie znam odpowiedzi-nie piję i nie poluję :wink:

jheheheheh....dobre...no właśnie o taką użytkowosć mi chodziło...hehe
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Chociaż gin nazywa się jałowcówką, to jest to jednak jeden z licznych składników (przypraw) tego mocnego, acz szlachetnego trunku:)
Pozdrawiam, Marta
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

no tak...zasadniczo znam przeróbke wódki na gin za pomocą samego jałowca...a...wspomożesz mnie łaskawie pozostałymi tajemiczymi dodatkami hm???
co jeszcze trzeba dodac żeby GIN bił GINEM ???
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Kolendra, lukrecja, suszone skórki owoców, chyba kminek?
Nie wiem dokładnie, ale na pewno tego sporo jest:) Jałowiec ma dominujący, ostry zapach stąd głownie z nim gin się kojarzy.
Jakoś nie wyobrażam sobie jego produkcji domowym sposobem.
Pozdrawiam, Marta
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Post »

Kilka dni temu będąc w szkółce, zauważyłam że właściciel wyrzuca dużą ilość świeżo wykopanych iglaków. Pozwolił je zabrać (są zdrowe i ładnie wyglądają) ale zapomniałam z wrażenia zapytać czy jeszcze się przyjmą. Myślę że chyba już za późno. Są to jałowce styrocet, różnych rozmiarów, od 30cm do 1,50m ok.70 sztuk. Co mam zrobić? Posadzić, zadołować (jak to się robi) czy wyrzucić?
Kasia
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jałowce, proszę o pomoc.

Post »

Pytanie podstawowe - dlaczego je wyrzucał????
Jesteś pewna, że zdrowe?
Jeśli są świeżo wykopane to prosto do gruntu - przyjmą się ( jeśli są zdrowe....)
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jałowce, proszę o pomoc.

Post »

Zdrowe na 100%. Wyrzucał bo robił miejsce na coś innego, przerzedzał jakiś taki lasek pokazowy. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jesteście tutaj dziewczyny SUPER LASKI.
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”