Kuningamia chińska

Drzewa ozdobne
anus225
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 24 lip 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuningamia chińska

Post »

Próbowałam rozmnożyć z odrostów ale niestety jest to dość trudne...zobaczę w przyszłym roku..
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuningamia chińska

Post »

Kuningamie stopniowo zmieniają barwę na zimową...
ObrazekObrazek


Glauca nieco inaczej się przebarwia...
ObrazekObrazek
anus225
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 24 lip 2014, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuningamia chińska

Post »

Witajcie kochani, po tych ciężkich mrozach, które tak bardzo nas, miłośników egzotyków i nie tylko, martwią...ja w tym roku ponownie nie zabezpieczałam kuningamii w oczekiwaniu na działania natury. Po mrozach widzę, że jednak silne to drzewo i daje radę. pień ma juz solidny więc mogę być spokojna. A jak Wasze kuningamie przetrwały zimę?
jjdj

Re: Kuningamia chińska

Post »

Dzisiaj dotarła do mnie kuningamia 'Graciosa', mała roślinka, ale jest to odmiana powoli rosnąca. zobaczymy co z niej wyrośnie.
Obrazek
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuningamia chińska

Post »

Może napisz coś więcej o 'Graciosa'-ie, bo nie wiele jest informacji na ten temat...
Awatar użytkownika
gienass
100p
100p
Posty: 113
Od: 12 cze 2010, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie(okolice Dębna/Szczecin) strefa 7a

Re: Kuningamia chińska

Post »

Obrazek
W gruncie od 2011. Zakupiona w ogrodzie w Przelewicach jako 20 cm sadzonka. Nigdy nie okrywana na zimę. Obecnie około 2.5 - 3 m wysokości. Czerwone igły to ślad po zimie 2011-2012. Potem nigdy nie zmarzła. Jeżeli przyjdzie jakaś ostra zima i igły się 'spalą' od mrozów to niestety wpadnie pod siekierę. Szukałem kiedyś również odmiany Glauca ale nigdzie nie mogłem zakupić i na razie sobie darowałem zwłaszcza ze jest dużo innych ciekawych roślin a miejsca ograniczona ilość.
Pozdrawiam
Eugeniusz
jjdj

Re: Kuningamia chińska

Post »

marcinpruszcz pisze:Może napisz coś więcej o 'Graciosa'-ie, bo nie wiele jest informacji na ten temat...
No właśnie, mało info, więc trzeba ją posadzić by dostarczyć więcej info.
Wiem ze źródeł, że dorasta maksymalnie do 5 m wysokości (ale w środowisku naturalnym, u nas z pewnością będzie mniejsza), rośnie bardzo wolno, a igły są dłuższe i szersze niż u gatunku.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuningamia chińska

Post »

No to może i ja wkleję kilka fotek...



ObrazekObrazekObrazek



No i Glauca oczywiście...



ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kuningamia chińska

Post »

A to największa jaką widziałem w Polsce. Rośni w Wojsławicach!
Obrazek
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kuningamia chińska

Post »

Cudna. ;:oj Muszę się wybrać wobec tego do Wojsławic, może będą mieli w sprzedaży.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Kuningamia chińska

Post »

Witajcie!

To ja jeszcze dorzucę swoją :) . Przekroczyła już 1,5 m, drugą zimę już na stałym miejscu (wcześniej w donicy i zimowana w garażu), a osłonięta tylko płotkiem od wiatru i ma zabezpieczone korzenie. Zobaczymy co będzie po tej zimie (na razie temp. spadła u mnie do -22,6 st. C). Dodam jeszcze, że kuningamia/stroigła rośnie na progu Karpat koło Tarnowa. Oto ona:


Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kuningamia chińska

Post »

Świetna i zapowiada się genialnie :-) A ten Bambus w tle coś pięknego :-) No bajka!
A to Kuningamia z Katowic. Zdjęcie robione dzisiaj jestem ciekaw jak będzie na wiosnę :-)

Obrazek
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Kuningamia chińska

Post »

Kuningamia z Katowic też strojna i chyba niemała :wink: Zresztą jak na okoliczności pogodowe trzyma się chyba dobrze. Moja już nie jest taka zielona i trochę zrudziała po utrzymujących się mrozach ale też mam nadzieję, że zima nie zrobi jej już większej krzywdy i szybko odzyska wigor na wiosnę. Za parę dni mróz powinien odpuścić na jakiś czas i wrażliwe roślinki trochę odsapną, a marzec coraz bliżej więc aby do wiosny :) Co do bambusów - faktycznie kępa Phyllostachys bissetii + pH. aureosulcata aureocaulis wyrosła sporo i ładnie się zagęściła po 3 latach u mnie (średnio 3,5-4 m, max. do 4,5 m) ale już nie jest taka ładna jak na zdjęciu i większość liści obeschło. Chociaż na szczęście nadal pozostały żywe niektóre liście i pędy więc pewnie szybko (na co liczę) bambusy odbudują masę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”