Kuningamia chińska

Drzewa ozdobne
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Kuningamia chińska

Post »

Witajcie!

To ja jeszcze dorzucę swoją :) . Przekroczyła już 1,5 m, drugą zimę już na stałym miejscu (wcześniej w donicy i zimowana w garażu), a osłonięta tylko płotkiem od wiatru i ma zabezpieczone korzenie. Zobaczymy co będzie po tej zimie (na razie temp. spadła u mnie do -22,6 st. C). Dodam jeszcze, że kuningamia/stroigła rośnie na progu Karpat koło Tarnowa. Oto ona:


Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kuningamia chińska

Post »

Świetna i zapowiada się genialnie :-) A ten Bambus w tle coś pięknego :-) No bajka!
A to Kuningamia z Katowic. Zdjęcie robione dzisiaj jestem ciekaw jak będzie na wiosnę :-)

Obrazek
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Kuningamia chińska

Post »

Kuningamia z Katowic też strojna i chyba niemała :wink: Zresztą jak na okoliczności pogodowe trzyma się chyba dobrze. Moja już nie jest taka zielona i trochę zrudziała po utrzymujących się mrozach ale też mam nadzieję, że zima nie zrobi jej już większej krzywdy i szybko odzyska wigor na wiosnę. Za parę dni mróz powinien odpuścić na jakiś czas i wrażliwe roślinki trochę odsapną, a marzec coraz bliżej więc aby do wiosny :) Co do bambusów - faktycznie kępa Phyllostachys bissetii + pH. aureosulcata aureocaulis wyrosła sporo i ładnie się zagęściła po 3 latach u mnie (średnio 3,5-4 m, max. do 4,5 m) ale już nie jest taka ładna jak na zdjęciu i większość liści obeschło. Chociaż na szczęście nadal pozostały żywe niektóre liście i pędy więc pewnie szybko (na co liczę) bambusy odbudują masę...
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Kuningamia chińska

Post »

Zrobiłem wczoraj zdjęcia swojej po zdemontowaniu osłony (płotka) od wiatru. Myślałem, że będzie gorzej ale wygląda całkiem przyzwoicie:


Obrazek
Awatar użytkownika
gienass
100p
100p
Posty: 113
Od: 12 cze 2010, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie(okolice Dębna/Szczecin) strefa 7a

Re: Kuningamia chińska

Post »

Kolejny rok.
Obrazek
Pozdrawiam
Eugeniusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”