Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

No to kupiłam śniegowca. ;:224
Malutki bardzo. Jeden patyczek ale mam nadzieję, że szybko masy nabierze. Na początku bałam się, że nie rośnie i zostawiłam na parapecie w domu. Otóż rośnie! :tan
Niestety na kwitnienie pewnie sporo poczekam. Trudno, mam czas. Chyba.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Dorota71 - Ty masz śniegowca na parapecie w domu? i rośnie? To jest trochę niebezpieczne dla niego :wink: Nie w sensie, że padnie ale, o ile mnie pamięć nie myli, to śniegowiec ma tylko jeden przyrost w roku - więc jeśli Tobie przeschnie, jeśli coś mu się nie spodoba, zabraknie składników odżywczych to on w tym roku już więcej nie urośnie :wink: Mój brat musiał w zeszłym roku wiosną wysadzić małego śniegowca żeby nie został uszkodzony przy budowie domu - po niedługim czasie wrócił na swoje stare miejsce jak minęło zagrożenie - i niestety wypuścił tylko kilka niezbyt długich gałązek :wink: Śniegowiec nie rośnie jak nasze polskie drzewa liściaste prawie cały sezon, i którym możemy skrócić gałęzie a nowe zaczną wyrastać z pąków uśpionych. On chyba wypuszcza gałęzie raz, rosną na jakąś długość i koniec - latem już właściwie nie rośnie. Dlatego też piszę, że jego wzrost w domu na parapecie to dość spore ryzyko, że przyrost będzie niewielki :wink: Raz majowy przymrozek uszkodził liście mojego śniegowca - zdeformowane liście były prawie na końcach pędów aż do jesieni - co potwierdza , że nie miał już kolejnego przyrostu od wiosny.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Ja swojego zostawiłam na parapecie bo wydawało się, że martwy jest. Teraz jednak widać, że żyje. Nie zaczął rosnąć. Tylko zmienił kolor. Kurcze, to co? Mam go wystawić jednak do ogrodu? Może w jakieś troszkę cieplejsze miejsce? Mam taką wolierkę w części oszkloną. Tam zawsze cieplej. Albo postawie go na balkonie ale w kartonie, słońce będzie miał a jednak od wiatru będzie osłonięty.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

ObrazekObrazek

Zobaczyłem, poczytałem, nasłuchałem się ...i nie mogłem się oprzeć pokusie kupna i posadzenia :) zobaczymy jak w perspektywie miesięcy i lat będzie się rozwijał. Jakby ktoś miał jakieś rady i pomysły chętnie wysłucham gdyż chciałbym doczekać pierwszego kwitnięcie :)
Awatar użytkownika
okavango
100p
100p
Posty: 160
Od: 17 wrz 2011, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Na kwiaty nie trzeba czekać latami, bo zakwita już w pierwszym roku od posadzenia, a więc cierpliwości...
Lilka
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

To zależy. Jeśli kupuje się sadzonkę szczepioną na jesionie mannowym to często ona kwitnie już w pierwszym roku po posadzeniu. Jeśli kupi się sadzonkę na własnych korzeniach lub siewkę to kilka lat trzeba poczekać :wink: ale warto :wink:
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Zdjęcia już archiwalNe, gdyż przymrozki zrobiły swoje i po lisciach nie ma śladu :/ jestem przy nadziei ze roślinka się podniesie ...
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

U kogoś kwitnie śniegowiec?

Poniżej zdjęcie mojego drzewka. Rośnie bardzo ładnie - i mimo, że to forma męska to bardzo daleko jej do wyglądu jak ze zdjęć znalezionych na rożnych stronach :wink: Ale i tak jest ładne :wink:

Obrazek
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Godny podziwu restart po majowym mrozowym epizodzie ;) śniegowiec zebrał się w sobie i rośnie bardzo ładnie. Nie ma co zapeszać ;) fotki wrzucę jak zawita laaaato :) ;:65 ;:138
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Za nami sroga zima więc i nie liczyłem na nic spektakularnego tej wiosny, a tu taka niespodzianka ;:138

Obrazek
elma27
ZBANOWANY
Posty: 121
Od: 14 cze 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: MAZOWSZE

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

Super!!
Takie maleństwo i już kwitnie? a ja czytałam, że dopiero po jakiś 10-ciu latach?!
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

elma27, po 10 latach to może zakwitłaby siewka, którą sama wysiałabyś :wink: . Kupując śniegowca często kupuje się szczepione drzewko na jesionie mannowym, takie okazy kwitną często już rok po posadzeniu (mój brat ma szczepiony okaz). Ja kupiłem kilkuletnią siewkę lub sadzonkę, na kwiaty czekałem chyba 3 lata, nie pamiętam dokładnie. W tym roku zakwitł tak:
Obrazek
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)

Post »

No to i ja pokażę tegoroczne kwitnienie mojego śniegowca:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”