Wierzba wiciowa,w.energetyczna,witwa,konopianka (Salix viminalis )

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Wierzba wiciowa,w.energetyczna,witwa,konopianka (Salix viminalis )

Post »

Potrzebuję jakiegoś krzewu do obsadzenia grobli między dwoma stawami, kiedyś była tam zwykła łąka ale poziom wód znacznie się podniósł z uwagi na to że tereny te leżą na obszarze eksploatacji węgla i teren się zapadł, woda z pobliskiego jeziora zalała całą łąkę za domem no i z trzech stawów i łąki zrobiło się piękne rozlewisko, wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek

Tyle tytułem wstępu. No więc chcę oddzielić stawy od siebie i potrzebuję jakiegoś krzewu który lubi stać przez większą część roku w wodzie. Słyszałem że wierzba energetyczna do tego się nadaje tylko nie wiem czy to prawda . . . Jeśli nie to może ktoś zna jakieś inne krzewy, rośliny?
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Czytałam, że wierzba sachalińska (Salix udensis) odm. Sekka bardzo lubi mokre podłoże i słońce. Podobno doskonale rośnie zalana wodą. Ma bardzo ciekawe czerwonawe spłaszczone pędy.
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Może cypryśnik błotny?
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Są różne odmiany wierzby energetycznej, jedne tolerują suche stanowiska, a inne mokre, myślę że można dobrać jakąś odmianę tolerującą tak trudne warunki. Najlepiej informacji zasięgnij u jakiegoś lokalnego dystrybutora wierzby.
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam

Zamierzam zasadzić wierzbę energetyczną. Na kawałku około 2m x 5m czyli około 10m2.

Nie zależy mi o paleniu nią w kominku w celu energetycznym ale o przerabianie jej w rozdrabniarce do gałęzi.
Małe ścineczki będą przypominały "korę drzewną" i tym czymś podsypywać drzewka, rośliny, rabaty.

Co o tym sądzicie???
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nie widzę większego sensu. W okolicy na pewno masz różne chaszcze, z których możesz pozyskiwać surowiec na zrębki. Wydaje mi się, że w każdym ogrodzie jest zawsze dużo różnych niepotrzebnych gałązek z przerzedzania drzew, przycinania krzewów, wycinania starych drzew.
Waleria
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

A jaki fajny płot

Post »

Taką mam radę, jeżeli masz gdzieś brzydszy zakątek, który nie wszyscy muszą widzieć, to taka wierzba super się nadaje do zasłonięcia. Szybko rośnie, trzeba jej przycinać czubki (gdy ma odpowiednią wysokość), to się ładnie rozkrzewi.
Pozdrawiam
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Boje się jednego. Że rozrośnie się jak maliny i nie da się tego wytępić :)
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam.
Moim zdaniem tez szkoda twojego czasu, pracy . pieniędzy i wolnego miejsca w ogrodzie na takie eksperymenty.

Pozdrawiam:).
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

A jednak?

Post »

W którymś programie "Mai w ogrodzie" pokazany był super płot z wierzby. Wręcz można go kształtować wg potrzeb.
Ale nie upieram się, każdy robi, co uważa :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nie ma obaw, wierzba nie daje odrostów korzeniowych, nie zajmie pół działki jak maliny.
Płot z wierzby? Rewelacja!
Waleria
tomcio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 mar 2011, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witam, kolega uciął mi 200 pędów wierzby energetycznej po 20 cm długości każda. chcę je ukorzenić w ziemi ale dopiero za dwa tygodnie( mam daleko działke) jak mam je przechowywać przez ten okres>?
Awatar użytkownika
westwe1
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 mar 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wierzba energetyczna, pędy?

Post »

Ja przechowuje w doniczce z piaskiem w piwnicy
Mysłowice
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”