Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus) cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Młode rośliny dobrze jest zabezpieczyć. Najbardziej cierpią na przednówku gdy za dnia słońce a w nocy mróz. Nie ma co śpieszyć się z ich odkrywaniem. Ponieważ jednego swojego wiekowego przesadzałam to wiem , że mają płytki system korzeniowy. Ja swoje początkowo owijałam kartonem i okopywałam jak róże.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Ja jedną ketmię nabytą w tym roku ale sporej wielkości bo ponad metr, zostawiłam na zimę dla eksperymentu bo trochę to na nic tyle kwiatów zabierać na zimę. W tej chwili jest okopczykowana i okryta gałązkami świerku na całej wysokości. Jak przyjdą większe mrozy to dam jeszcze agrowłókninę.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Mam tegoroczne małe siewki ketmi, wys. ok. 20-25 cm .Zadołowałam je wraz z doniczkami w tunelu foliowym. Czy powinnam je jeszcze dodatkowo przykryć np . agrowłókniną?
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Ika2008 a nie obawiasz się , że one wyschną w tym tunelu.
Nie jestem fachowym ogrodnikiem ale na moje gdybanie one praktycznie zostaną pozbawione wilgoci z ziemi. Czy nie będą miały większego szoku termicznego , za dnia cieplej w nocy mroźno. Nie wiem jak u tych krzaczków wygląda, ale przekonałam się , że i w czasie zimy niektórym rośliną rosną korzenie choć wyglądają jak w spoczynku zimowym.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

MartisM pisze: A gdzie dokładnie mieszkasz? Bo może klimat u Ciebie łagodniejszy :)
Mieszkam w woj. łódzkim. Pewnie w okolicach Wrocławia masz cieplej.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Ninia pisze: Mieszkam w woj. łódzkim. Pewnie w okolicach Wrocławia masz cieplej.
Powinno być cieplej, ale od kilku dni wieje przenikliwie mroźny północny wiatr. Stwierdziłam, że nie chce żeby marzły i jednak okryłam je agrowłókniną zimową :)


Nie korzystamy z opcji "cytuj", pisząc bezpośrednio pod postem osoby do której się zwracamy.
bab...
Awatar użytkownika
pestka71
50p
50p
Posty: 92
Od: 6 paź 2012, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

:wit Kupiłam dzisiaj sadzonkę ketmii syryjskiej Marina (czy to będzie ta odmiana się okaże :lol: ) i nie bardzo wiem co dalej :roll: Do gruntu z nią to chyba za wcześnie ma małe zielone pączki. Do większej doniczki i na taras? Do doniczki i do nieogrzewanego tunelu a może poczekać w domu do kwietnia, maja...?
Doradźcie coś proszę. To moja pierwsza ketmia i nie chciałabym jej stracić ;:185
Obrazek
Pozdrawiam. Ania.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Wg mnie, w Twoim przypadku sadzonka nie jest zbyt zdrewniała i zaczyna puszczać liście, ja bym dała ją do widnego miejsca ale niezbyt ciepłego ani zbyt zimnego. Sugeruję się tym że, ketmia syryjska sama bardzo późno budzi się do życia w porównaniu z innymi krzewami.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Nie wiem czy dobrze widzę, ale na samym czubku jest ślad po świeżym cięciu, a ziemia w doniczce wygląda na luźną i świeżo wsypaną.To może oznaczać, że roślina została wykopana przed sprzedażą i włożona w doniczkę.Na wszelki wypadek trzeba uważać przy wyjmowaniu by nie rozpadła się bryła korzeniowa.Można przesadzić teraz w grunt i okryć na czas chłodów obciętą butelką po wodzie mineralnej z odkręconą zakrętką (by był dopływ powietrza), a można jeszcze przez pewien czas trzymać ją w tej doniczce, aż puści listki i lepiej ukorzeni.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Tak patrząc po gałązce to pierwsze co mi przyszło na myśl ,,czy to aby na pewno ketmia?".
Będę trzymać kciuki aby tak było :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Tak, to ketmia na 100%, ja poznaję po kształcie pączków liściowych.
Awatar użytkownika
pestka71
50p
50p
Posty: 92
Od: 6 paź 2012, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

:wit Dzięki serdeczne za pomoc. Sadzonka ma zaledwie 10-12 cm, ale bryła korzeniowa ładnie przerośnięta, a miejsce cięcia zaschnięte. Chyba najlepiej będzie, jak połączę wasze rady tzn.w większą doniczkę pod klosz z butelki i w zaciszne miejsce na taras. W razie zagrożenia przymrozkami będzie można ją schować i właścicielka będzie spać spokojnie ;:19 . Niestety, nie mam odpowiedniego pomieszczenia tak, że musimy się trochę pogimnastykować. :;230
A czy to będzie ketmia i czy ta odmiana czas pokaże. Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc ;:196
Pozdrawiam. Ania.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Pestka 71- Marina bardzo szybko rośnie
Obrazek
Pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”