Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus) cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Posadziłam niedawno małe ok. 30 cm sadzonki i jestem dobrej myśli. Ewentualnie początkiem zimy okryję kapturkami z włókniny.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Magda ja swoje ketmie malutkie sadziłam wiosną, w kwietniu. Zakwitła w tym samym roku, bo one kwitną w sierpniu i wrześniu. Teraz posadzoną musiałabyś mocno okrywać, a tak przez lato dobrze się ukorzeni.
Pozdrawiam Ela
magdalek11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 lis 2013, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Elu, dziękuję za rade.
Chyba faktycznie lepiej poczekać do wiosny, szkoda by było żeby zmarzły.
Magda
Ogrodniczka76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 wrz 2016, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maine, USA

Re: Hibiskus ogrodowy,Ketmia syryjska(Hibiscus syriacus)

Post »

Witam, czy przesadzając ketmia z donicy do gruntu mogę podsypać ja kompostem wymieszanym z popiołem?

Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Joasiapoznan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 wrz 2016, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hibiskus

Post »

Witam Was wszystkich; mam pytanie odnośnie hibiskusa; jest połowa września mój hibiskus jest pełen pączków i większa część z nich nie zakwitła. Z czego może to wynikać? Niedostateczne nawodnienie? Przeziębienie rośliny? Nie przecięcie wczesną wiosną? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

LadyK piękny na zdjęciu, ale czy taki będzie w rzeczywistości to nie wiem :roll: Może to zależeć od pH ziemi.
Joasiapoznan wg mnie to zależy od opadów i temperatury. Jak jest zimno i wilgotno to nie wszystkie kwiaty się rozwijają. Dobrze jest wtedy jak jest ciepło i sucho potrząś krzewem aby one opadły i nie rozwijała się na nich pleśń.
magdalek11 młode krzewy dobrze jest zabezpieczyć na zimę, tym bardziej , że mają płytki system korzeniowy. Lepiej sadzić wiosną aby przyzwyczaiły się do środowiska w jakim będą rosły.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Jolek mam go 3 lata i taki właśnie jest, co prawda w wielkiej donicy ale ziemię dawałam kwiatową i z kompostu. Zdjęcie robione wieczorem co prawda ale moje własne nie podkolorowane, dlatego trochę nie zrozumiałam czemu mówisz czy taki będzie w rzeczywistości.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

No to masz farta ;:138 ;:215 bo jak ja kupuję kwiat w kolorze ,,blue" to mam róż, fiolet a ostatnio był i pomarańczowy ;:306
Pozostaje mi życzyć aby pięknie rósł i cieszył Twoje oczy a nas, fotkami jakie wstawisz :D
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Jolu bo niektóre kwiaty po prostu nie występują w kolorze niebieskim w przyrodzie i dlatego kupując np, niebieską różę trzeba się liczyć z tym, że ona tylko umownie jest "niebieska" a w rzeczywistości ni to fiolet ni to róż.
Ten hibiskus ma też domieszkę fioletu i różowe oczko w środku płatków ale jest jednak już mu bliżej do niebieskiego koloru niż wielu innym kwiatom.
Fotka na razie taka bo nie chce mi zakwitnąć naraz tylko rozwija po jednym kwiatku, w ubiegłym roku pięknie kwitł prawie naraz a ja czemuś zdjęcia nie zrobiłam. ;:223
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Jak zabezpieczacie swoje hibiskusy na mrozy? Moje krzaczki muszą przejść pierwszą zimę. Zastanawiam się jak je okryć. Myślałam np o tym żeby wziąć doniczkę, rozciąć bok z góry na dół i na dnie doniczki zrobić otwór na pieniek. Tą doniczkę napełnić popiołem i nakryć wierzch 2 doniczką. Może tak byc czy lepiej nie ? jak okryć?
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Ja swoje hibiskusy pierwszą zimę okryłam kapturami z włókniny zimowej. Zrobiłam trochę większe , korzenie przykryłam też a włókninę pozaczepiałam patykami do szaszłyków.Gałązki pod włókniną związałam wstążką Góra i dół rośliny były okryte i dały radę. Miałam naszykowane jeszcze gałęzie iglaste ale nie było potrzeby. Teraz po 3 latach okrywam tylko korzenie.
Pozdrawiam Ela
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus)

Post »

Ja w ubiegłym roku sadziłam latem mające ok.50-60cm wysokości, na zimę nie okrywałam i pięknie tego lata mi kwitły (jedyne co-to są wyściółkowane korą). Nie okrywałam, bo trochę drażni mnie widok takich kokonów i dały radę. W tym też nie okrywam. Latem dokupiłam sobie jeszcze jedno drzewko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”