Uprawa drzew i krzewów ozdobnych z nasion.Jak wysiewać nasiona ?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Co z tymi Twoimi glicyniami ? One już także powinny wykiełkować.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

czyli...lipne nasionka dostałem...:-(...bo nadal nic nie wystaje nad ziemię
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...jedna wisteria wykiełkowała....ale już i tak kupiłem trzy piekne 4 letnie sadzoneczki...tamte muszą rosnać
Awatar użytkownika
kalikkq
50p
50p
Posty: 53
Od: 6 cze 2008, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Cesarskie drzewko

Post »

Witam wszystkich - wysiałem cesarskie drzewko. Wzeszło mi ponad 30 z setki nasion. Rosną na potęgę. Zdjęcie jest sprzed kilku dni - teraz są dwa razy takie.

czy powinienem je przesadzić do mniejszych doniczek ???

mam trzymać sadzonki w mieszkaniu i czy mogę posadzić już kilka na próbę na ogrodzie ???

dzięki z góry i pozdrawiam serdecznie Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

niedobry pisze:...hm...jacaranda ma już kazda po 2 cm tak ładnie kiełkuje a wisteria NIC i przez tą wisterię popadam w histerię :-)
myślicie że ma wolniejsze kiełkowanie czy straciłem nasionka po prostu hm?
z tego co czytalam o wisterii to taka wysiana z nasion potrafi zakwitnac dopiero po 20 latach wiec jak chcesz zeby wczesniej kwitla kup juz kilkuletnia.Moje 2 wisterie maja dopiero 3 lata i jak na razie zadnych kwiatow ale nie spodziewam sie kwitnienia przez jeszcze kilka lat.
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Podpinam sie pod pytanie, bo moje paulownie też już kilkucentymetrowe, a ja je nadal trzymam w doniczce...
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...no mam już 7 sztuk w kilku odmianach od floribunda przez rosea po sinensis...sa to 4 letnie sadzonki szczepione...więc powinny kwitnać niebawem... no i...mam moją siewkę 6 cm-trową...te sadzonki rosną jak szalone i kupiłem z dobrej firmy jedna jakby delikatnie choruje ale podlewam wiecej i ...jakoś jej lepiej...piękne pnącze ostatnio widziałem ścianę porośnięta do 2 go pietra floribunda drobniejsza jakby od sinensis ale....widok nie do opisania i roczny przyrost...marzenie...moje tez takie będa ...żeby tylko paulownia tak samo sie odwdzięczała to...mam już na nie niezłą wizje...aha...paulownie 3 szt.... i jak tam z jej kwitnieniem hm??? sa już duże i wyglądają na szczepione ale może ja sięnie znam
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Uprawa drzew i krzewów ozdobnych z nasion

Post »

Zakładam ten temat ponieważ chciałbym podzielić się swoją wiedzą na temat nasion drzew i krzewów ozdobnych, dla zainteresowanych hodowlą drzew i krzewów od małego nasionka mogę udzielić parę rad na temat stratyfikacji, skaryfikacji itp.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Czekamy na informacje. :wink:
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Mam nasionka klonu (palmowy i cukrowy), platana klonolistnego i miłorzębu. Jeśli mogę prosić o jakieś porady jak je zasiać i utrzymać przy życiu to będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Jedno wiem na pewno, platan wypuszcza korzenie u mnie w jeden dzień:) zajrzyj do tematu z brzoskwinią z pestki:)
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

No to ja mam pytanko... jeśli chodzi o krzewy liściaste to rozmnażałem ich bardzo wiele w zasadzie wszystko co mi wpadło w łapska ale z jednym mam wyraźny problem, znaczy się nie tyle z rozmnażaniem co z nasionami.

Chodzi mi o pięciornika, wstyd powiedzieć ale nie mogę . . . zlokalizować nasion :oops: ile nasion zostaje po kwiatku? w ogóle zawiązuje jakieś nasiona? jak je znaleźć? kiedy zbierać? Łatwo wypadają same z 'torebki' nasiennej czy trzeba się do nich jakoś dokopać? :roll:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A ja mam problem ze stewartią. Nie kiełkuje,ani stratyfikowana, ani siana bez
stratyfikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”