Wrzosy- rozmnażanie

Drzewa ozdobne
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ja też ścinam kiedy już nie są ładne po przekwitnięciu
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Wrzosy tniemy wiosną, wrzośce po kwitnieniu.
Awatar użytkownika
szyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 lip 2008, o 12:19

Wrzosy- rozmnażanie

Post »

Witam!

Wiem, że jest wiele wątków co do wrzosów, ale nigdzie nie uzyskałam potrzebnych mi informacji.

Chodzi mi o rozmnażanie wrzosów. Niestety nie przyciełam swoich na wiosnę, i wyglądały marnie- niektóre gałązki były suche, a niektóre wypuściły zielone pędy na samych czubkach, co nie wyglądało ładnie. Dlatego dzisiaj ściełam wszystkie gałązki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, może powinnam je zostawić już w spokoju. Te ładniejsze gałązki zamoczyłam w ukorzeniaczu w proszku i wsadziłam do doniczek.

Jak myślicie, mają szansę się ukorzenić??

I jeszcze jedno pytanie. Planuję sobie zrobić kącić z wrzosami i krzewinkami które lubią kwaśnie podłoże- prawdopodobnie zastosuję kwaśną ziemię. Mam też dużo cebulek tulipanów, które chciałabym posadzić gdzieś w sąsiedztwie.
Czy mają szanse na przeżycie w kwaśnym podłożu pomiędzy wrzosami? Czy może lepiej posadzić je przed rabatką z wrzosami ( 0,5m wystarczy?) na normalnym podłożu?

Jeśli już takie pytania padły to proszę o linki przekierowujące. Niesteyy nie znalazłam w wyszukiwarce.


Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witaj, :)
termin ukorzeniania jest dobry. drugi to jesień ale trzeba pobrać pędy bez kwiatów lub obciąć przekwitłe :) Wrzosy łatwo pleśnieją pod folią, oprysk przydałby się..
Dla celów rozkrzewienia przycinamy wiosną :oops:
Moje już mają pąki kwiatowe
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

O rozmnażaniu wrzosów rozmawialiśmy m.in tutaj

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=16
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Wrzosy- rozmnażanie

Post »

Witam
mam pytanie czy ta paleta będzie dobra do rozmnożenia wrzosów
http://www.allegro.pl/item911360842_don ... _6_32.html
A w prawie rozmnażanie to mam książkę o wrzosach i w niej jest tak napisane
1.sadzonki zielne -robimy je w czerwcu, długość sadzonki 5-7cm sadzonka z piętką najlepiej się ukorzenia
2.sadzonki półzdrewniałe - od połowy lipca do października, ta sam długość sadzonki z piętką
Sadzonki moczy się w ukorzeniaczu.
Bardzo ważna jest wysoka wilgotność przez pierwsze 3 tygodnie(ale nie można przelać podłożą). I cieniowanie sadzonek w czasie dni słonecznych. Po okresie 3 tyg. można zacząć wietrzyć.
Najlepszym podłożem do ukorzeniania wrzosów jest czysty przekompostowany torf wysoki zmieszany z rzecznym piaskiem gruboziarnistym w stosunku 3:1
Podłoże powinno być też dobrze napowietrzone ,przepuszczalne,a jednocześnie dostatecznie wilgotne.
Sadzonki muszą być przykryte folią mleczną które zapewnia wysoką wilgotność.Ale pamiętajmy że intensywne słonce może oparzyć sadzonki i dlatego ich cieniujemy.Podczas ciepłej słonecznej pogody co jakiś czas zraszamy utrzymując wysoką wilgotność.
Dominika382
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2014, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wrzosy

Post »

Witam wszystkich,
od dziś zamierzam rozpocząć moją przygodę z wrzosami, stąd też moje pytanie, czy można gdzieś kupić nasiona wrzosów? Wszędzie, gdzie do tej pory patrzyłam dostępne są tylko sadzonki.
Chodzi mi dokładnie o takie odmiany:
- winter beauty
- springwood pink
- Watsona
- snow queen
- springwood white
- alba
- challenger
- roter kobold
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”