Lilak sensation

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Lilak sensation

Post »

czyli co poradzicie, przesadzać czy czekać. lilaczek robi się coraz większy a na jasne kwiaty nie ma tam miejsca.
Pozdrawiam. Mirek.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lilak sensation

Post »

Ja bym poczekała, a te kwiaty obcięła po prostu. Jak w przyszłym roku zakwitnie znów, zostawiłabym gałęzie z ciemnymi, a te z jasnymi wycięła poniżej miejsca kwitnienia.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Lilak sensation

Post »

Hej, pobawię się w forumowego górnika z odkopywaniem starych wątków, ale jak na temat, to na temat i po co zakładać nowy. ;)

Mam już dobre kilka lat lilaka "Sensation" i w tym roku zauważyłem, że wypuścił odrosty korzeniowe. Dwa odciąłem i mam je w doniczkach - ładne sadzonki z korzeniami. I tu pytanie - ta odmiana wytwarza odrosty? Przyznam, że nie pamiętam, czy mój jest szczepiony, odkopałem delikatnie podstawę przy korzeniach, ale nie widziałem miejsca szczepienia, no ale mogłem przeoczyć. Nie jestem więc pewien, czy spodziewać się szlachetnych roślin, czy dziczek. Wasze "Sensation" puszczają odrosty?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lilak sensation

Post »

Mój Sensation wytwarza odrosty, jeden z nich, podarowany kilka lat temu znajomym zakwitł im już kilka razy, powtórzył cechy rośliny matecznej.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Lilak sensation

Post »

O! To super wiadomość, więc jest duża szansa, że to nie dziczki. :) Dzisiaj znowu podkopałem i dokładniejsze oględziny nie potwierdziły szczepienia. Będzie co nieco na wymianę z sąsiadami. :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Lilak sensation

Post »

Wlasnie dzis zrobilam fotke lilaka o bialej obwodce-lilak jest bardzo ciemny a obwodka czysto biala-Jest niesamowicie piekny.Jestem w Niemczech i na ogrodzie mojego podopiecznego kwitnie takie cudo..Jak moge zrobic szczepke?
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Lilak sensation

Post »

mirasek pisze:oto pierwszy i zarazem jedyny kwiatostan lilaka "podobno Sensation". czy to rzeczywiście ta odmiana? Obrazek Obrazek Obrazek
To nie Sensation - tylko Krasawica Moskwy i to na 100 %
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lilak sensation

Post »

GERTRUDA pisze:To nie Sensation - tylko Krasawica Moskwy i to na 100 %
Jesteś tego pewna? Wg mnie to z pewnością nie jest Krasawica Moskwy, która ma kwiaty pełne i wygląda tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Lilak sensation

Post »

Odświeżam nieco zapomniany temat.
Trzy lata temu dostałam kwitnący lilak Sensation. W zeszłym roku nie zakwitł. Pogroziłam mu siekierką ale dałam szansę na poprawę. W tym roku zachwycił pięknym kwitnieniem, wszystkie kwiatostany mają jednakowe kwiatki z 4 płatkami, w kolorze odmiany i z białymi obwódkami :heja
Widać to dość kapryśny lilak, ale warto dać mu sznsę ;:333
Pozdrawiam Lucyna
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilak sensation

Post »

W ubiegłym roku jesienią kupiłam w biedronce w kartoniku. Dosłownie jeden badylek. Nie myślałam, że zakwitnie. Ma pól metra wysokości i jeden nie za duży kwiat, więc chyba nie jest taki kapryśny. Zapachu żadnego nie wyczuwam. Może jeszcze za mały.
Viola
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Lilak sensation

Post »

Słyszałam, że ponoć ta odmiana nie jest wonna. Postanowiłam sama sprawdzić i okazało się to bujdą :)
W pierwszym roku po posadzeniu moje drzewko miało jeden kwiatostan. W drugim roku miało już z dziesięć i przepięknie pachniało. Według mnie, ta odmiana nie jest jakaś kapryśna. U mnie nie wymaga żadnej specjalnej troski i myślę, że warto ją mieć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”