Wiśnia Amanogawa (Prunus serrulata 'Amanogawa')

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Wiśnia Amanogawa (Prunus serrulata 'Amanogawa')

Post »

Jak w temacie. Wszędzie, na zdjęciach, ma dość duże kwiaty, mocno różowe. Wczoraj w szkółce widziałam Amanogawę i miała małe kwiaty białe, z nieznacznym różowym rumieńcem.
Jak to w końcu jest. Mogę prosic o zdjęcia waszych wiśni?

Moja sąsiadka ma piękne drzewo, kolummnowe, wiosną obsypane różowymi kwiatami. Cały czas byłam przekonana, że to Amanogawa, ale teraz nic już nie wiem, bo to nie to samo drzewko jak w szkółce. Zapytałam sąsiadkę czy orientuje się co to za drzewo. Powiedziała, że prawdopodobnie czereśnia ozdobna. Ona niestety się nie zna, a rośliny sadzili ogrodnicy.
Czy są czereśnie o pokroju kolumnowym? Szukałam, ale nie umiałam nic znaleźć.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
milax1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 22 kwie 2009, o 13:26
Lokalizacja: spod Warszawy ale sercem zawsze z Wrocławia

Post »

Ha! Od dziś na forum, a już mogę się wykazać :D
Zdjęcia mojej, ani sąsiadki Amonogawy nie zamieszczę, bo żadna jeszcze nie kwitnie, więc musisz mi uwierzyć na słowo: kwiaty są… biało-różowe. Albo powiedzmy, bardzo bladoróżowe. Stąd pewnie rozbieżności w opisach. Na pewno są śliczne, zarówno z koloru jak i strzępiastego kształtu. Pasuje mi do nich określenie, z jakim spotakałam się czytając o odmianie bzu, który mam zamiar posadzić. Nazywa się Krasawica Moskwy, a kolor jej kwiatów opisano jako perłowo-różowy.
Na pewno warto dobrze zastanowić się nad umiesjcowieniem A., bo o ile kwitnie przepięknie, długo i obficie, a także przepięknie przebarwia się jesienią, to jej pokrój moim zdaniem jest mało atrakcyjny i samotnie wyeksponowana, tak jak to jest u mnie, wygląda trochę jak kij, który zakwitł.

Pozdrawiam
Kamila
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Kamilo, dziękuję za odpowiedź. Odnośnie Krasawicy Moskwy-to też mnie zachwyciła :). W zeszłym roku posadziłam ją w moim ogrodzie, była już po kwitnieniu. Ciekawa jestem czy w tym roku uraczy moje oko kwiatami.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Post »

milax1 pisze:.
Na pewno warto dobrze zastanowić się nad umiesjcowieniem A., bo o ile kwitnie przepięknie, długo i obficie, a także przepięknie przebarwia się jesienią, to jej pokrój moim zdaniem jest mało atrakcyjny i samotnie wyeksponowana, tak jak to jest u mnie, wygląda trochę jak kij, który zakwitł.

Pozdrawiam
Kamila

No właśnie, może ktoś pokaże swoje kompozycje z Amanogawą??? Ja posadziłam swoja tydzień temu i zastanawiam się nad towarzystwem dla niej. Podobno ładnie komponuje się z tawułami i to zarówno z tymi wiosennymi, jak i japońskimi. Podpowiedzcie jakie towarzystwo ma u was i jak to się sprawdza.
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Obrazek
Ja moją wisienkę A. kupiłam wczesną jesienią ubiegłego roku i teraz właśnie mi kwitnie, co widać na zdjęciu. Kwiatki ma bardzo jasnoróżowe, półpełne i muszę przyznać, że jestem nimi troszkę rozczarowana. W stosunku do pokroju, koloru i obfitości kwiatów n.p. wiśni Kanzan jest bardzo nieciekawa - na razie, może jak podrośnie będzie ładniejsza.
A. jest posadzona na tle żywopłotu z ligustru, obok rośnie jabłonka rajska o czerwonych listkach i ciemnoróżowych kwiatuszkach. Zamysł jest taki, aby wzdłuż tego żywopłotu utworzyć szpaler z jabłoni i wiśni ozdobnych.
Pozdrawiam :lol:
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Rybko

ja dziś nabyłam amanogawę, ma blado różowe kwiaty z przewagą różu....jutro strzele fotę,zerknij u mnie.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

u mnie kwiaty ma takie
Obrazek
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Post »

Jesteś pewna, że to Amanogawa? To że kolor kwiatów się różni to pikuś, ale ta twoja nie ma charakterystycznego dla odmiany pokroju.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jestem :lol:
główny pień jest, poobcinałam resztę.
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moja ma kwiaty jak u vertigo.A twoja Tess -to ostatnio byłam w ogrodniczym i mieli podobną do twojej ,nazwa coś na K nie jestem pewna ale chyba Kanzan.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

Jakby to powiedziała moja koleżanka: kolor tych kwiatów to kość słoniowa z domieszką ekri (ecru chyba się to pisze) i fuksji. Nie wiem skąd kobiety biorą te kolory :?
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

sterlizja36 pisze:Moja ma kwiaty jak u vertigo.A twoja Tess -to ostatnio byłam w ogrodniczym i mieli podobną do twojej ,nazwa coś na K nie jestem pewna ale chyba Kanzan.
Kazana mam....i nie jest to ona...
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Tess- w takim razie masz specjalną Amanogawę.Oto moja... Obrazek Obrazek
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”