Coś ozdobnego przy płocie :)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
pbk92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lip 2015, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post tutaj.
Jestem kompletnym laikiem ogrodowym dlatego chciałem prosić Was o poradę. Od niedawna mam nowy trawnik i zostawiłem sobie trochę miejsca na rabatke(?) (tak to sie chyba nazywa? :) ), posadziliśmy kwiaty, jakieś nieduże krzaczki (max. 30-40cm wysokości). Zostawiłem sobie również ok.40-50cm wolnego miejsca między rabatką a płotem - docelowo planowałem zrobić tam chodniczek, jednak wpadłem teraz na pomysł aby posadzić tam jakieś ozdobne roślinki. I tutaj prośba do Was abyście doradzili mi co posadzić, wymagania:
- niewysokie (ok. 1-1,5m) ponieważ za płotem mam dość dużą łąkę przez co optycznie powiększa mi to działkę i nie chciałbym zasłonić tego jakimiś 3-metrowymi krzakami, a jednocześnie żeby było widoczne zza 30-40 centymetrowych malutkich krzaczków które już są posadzone
- do dyspozycji mam pas ok. 15 metrów o szerokości ok.50cm
- najbardziej bym się cieszył gdyby "powalały" pięknymi kolorami :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

berberys Thunberga.
pbk92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lip 2015, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

a coś innego? Miałem berberysy w innym miejscu i nie chcę ich już :)
Druska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2015, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

Polecam hortensje :) co prawda są trochę wymagające bo trzeba je okrywać agrowłókniną, ale na pewno się odwdzięczą.
Budleje też są dekoracyjne, długo kwitną i przyciągają mnóstwo owadów (zwłaszcza motyli), jednak żeby miały 1,5m wymagają cięcia.
Krzewuszka (kwitnie dwa razy w roku).
liyo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 wrz 2013, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

Róża Angela - do kupienia w sklepach internetowych. Bezobsługowa - zdrowa, buduje ładny krzak, obficie kwitnie całe lato, mocny akcent kolorystyczny.
mariolawola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 sie 2015, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

A może Magnolia pięknie kwietnie. Azalia lub berberys
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

40-50 cm, to trochę mało miejsca, tzn wąski pasek jak na większość krzewów. Można jednak posadzić jakieś modrzewie szczepione na pniu, sosny są piękne szczepione na pniu, karagana syberyjska...Trzeba wybierać nisko szczepione.

A z nie szczepionych to pigwa która daje owoce, irgi są ładne, trzmieliny, hibiskusy mają piękne kwiaty i są pokroju kolumnowego, pięciorniki, tawułki, nawet azalie.

Byliny: marcinki, liatry, irysy, jezówki, floksy, malwy, co kto lubi :)
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

Myślisz o posadzeniu tam roślin po powalających kolorach kwiatów czy liści? Przepiękne są azalie - najpierw masz ozdobę z kwiatów a potem z przebarwiających się jesienią liści.
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Coś ozdobnego przy płocie :)

Post »

A jednak pomyśl o kolumnowych berberysach ;:108 Kilka sztuk i przepleć je innymi krzewami. Mam kilka propozycji, może spodoba Ci się coś? Co prawda nie piszesz o nasłonecznieniu - zakładam, że słoneczne lub częściowo słoneczne jest to miejsce. Nie wiemy też nic o warunkach glebowych, więc możliwe, że trzeba niektóre z propozycji odrzucić. Wszystkie rośliny można przycinać ,gdyby "wychodziły" poza metraż :D
1.Berberys kolumnowy o żółtych liściach (np:'Golden Tower') + krzewuszka o ciemnych liściach. ( np: 'Victoria')
2.Berberys kolumnowy bordowy ( np:'Helmond Pillar') + krzewuszka o jasnych liściach (np: ' Nana Variegata')
3. Róże rabatowe
4. Karagana syberyjska 'Walker' 3- 5 szt przesadzona krzewuszkami MINOR BLACK i CAPPUCCINO
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”