Żywopłot ze świerków.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
wirga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 kwie 2013, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

swierk odpada bo ja nie chce drzew..z drugiej strony domu mam 3 duże drzewa-orzech,czereśnie i dąb królewski.Dlatego z przodu chciałabym coś niewielkiego,przy którym nie będe biegała non stop.Z przodu ma byc skromnie i mało wymagajace bo z tyłu mam jak to mąż nazwał teren wiejski-ogródek,dużo drzewek owocowych,krzaczków typu-maliny,borówki itd wiec mam co robić. Dlatego wybraliśmy ten mały świerk bo on rośnie do 2m i nie będę musiała go obcinać i cudować lub tuje..i wtedy sadziłabym co 3 drzewko tą odmianę złotą by nie było za monotonnie.Cisa nie chce bo mam dziecko a słyszałam że te owoce są trujące.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

Świerk serbski będzie idealny . Rośnie umiarkowanie/ gęsty bezobsługowy nie wyrośnie taka hoja jak w przypadku pospolitego, nie imają sie go grzyby jak w przypadku kłującego. Piękny bajkowy pokrój.

Co do wybranego przez Ciebie świerka białego ,, Conica '' w odmianach / przemarza, nie znosi zimnych wiatrów, nie znosi zalegania wody, uwielbiają go przędziorki i potem straszy nie opryskany i nie zadbany. Dodatkowo rośnie parę cm na rok i będziesz do tych dwóch metrów czekać no z 15 lat :lol: .
Odmiany takie jak ,, Daisy white '' przemarzają te białe końcówki/ trochę bardziej jest wytrzymała ,, Rainbows End '' ale mniej efektowna. Nadaje się ten świerk na małe założenia, skalniaki czy też miejsca gdzie nie może być dużych roślin ze względu na architekturę / itp. Ale to taka moja mała dygresja , stryjenka zrobi co chce :lol: :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
matyja87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lip 2014, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

A podpowiedzcie mi proszę co kupić, żeby powstał z tego żywopłot, nie mniejszy niż 160 cm i nie wyższy niż 175, nie wymagający za dużej troski i nie za drogi? Taka zagadka:)
szymciosz690
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 wrz 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

robertP2 pisze:Świerk serbski będzie idealny . Rośnie umiarkowanie/ gęsty bezobsługowy nie wyrośnie taka hoja jak w przypadku pospolitego, nie imają sie go grzyby jak w przypadku kłującego. Piękny bajkowy pokrój.
robertP2 możesz podpowiedzieć kiedy najlepiej posadzić tego świerka? Czy teraz na jesień, czy zaczekać lepiej do wiosny?
dzięki :wink:
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

Ruszyła już sprzedaż z gołym korzeniem . Z doniczki też ładne sadzonki. Obecnie sporo przepaduje to przy okazji by podlalo jak masz daleko / lub nie zawsze moesz być
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Re: Jak gęsto sadzic świerk pospolity na żywopłot? Zdjęcia?

Post »

Witam,Może ktoś mi podpowie-bardzo proszę :wink: w jakiej odległości od siebie posadzić w jednym rzędzie:świerka conice december-kuleczke danice-i znów świerka itd tak żeby kiedyś sobie nie przeszkadzały.Podobno ten świerk dorasta do 2,5 m wysokości,ale nie wiem nic o szerokości.Pozdrawiam
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Świerk pospolity - żywopłot

Post »

Witam, mam zamiar posadzić wokoło działki świerk pospolity. Sadzonki będą że szkółki 4 letnie 50-70 cm prosto z ziemi. Jak sądzić i przycinać? W szkółce zalecono sadzic w 2 rzędach (na tak zwany trójkąt) co 1 m z przesunięciem rzędu oddalone od siebie 70-90 cm, gdy tak posadze będę miał gęsty i żywy zielony żywopłot. Co sądzicie?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Żywopłot ze świerków.Jak gęsto sadzić

Post »

Teoretycznie :wink: , ale w praktyce różnie to bywa, świerki są podatne na choroby i szkodniki, poczytaj ten watek od początku.
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot ze świerków.Jak gęsto sadzić

Post »

Czytałem temat i szukałem dużo na Google i różne są zdania i opinie.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Żywopłot ze świerków.Jak gęsto sadzić

Post »

Jakie świerki polecicie na gęsty szpaler w półcienistym miejscu?
Planuje posadzić świerk serbski tylko nie wiem w jakiej odległości powinienem go sadzić,chce go przycinać żeby miał góra 3-6m.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żywopłot ze świerków.

Post »

Hej. Posadziłem w sumie ok. 200 świerków pospolitych na żywopłot, ale chciałem pokazać wam mojego ok 10 letniego świerka, którego ciąłem co roku na wiosnę.
1. zdjęcie patrząc w kierunku południowy-zachód
Obrazek

2. zdjęcie patrząc w kierunku na wschód
Obrazek

3. zdjęcie patrząc w kierunku na północny zachód
Obrazek

Ten świerk był ostatnio cięty na jesieni 2017. W 2016 nie był cięty w ogóle. Jakoś go pominąłem :). Słońce widzi przez kilka godzin dziennie w wakacje, tj od ok 11 do 16-17 a i tak jest ładnie zarośnięty. Jak wypuści już młode odrosty to wrzucę kolejne zdjęcie. Wtedy wygląda cudnie.
Ten świerk pospolity to jakby potwierdzenie, że gęste żywopłot można spokojnie osiągnąć. Ja swój posadziłem na północnej stronie działki, tak, że będzie doświetlany od południowej. U sąsiada nie musi być ładny :) Drugą ścianę obsadziłem na wschodzie, więc żywopłot będzie ładnie doświetlony przez słońce.
:)
JAGOSIA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 mar 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Świerki serbskie

Post »

WITAM.
Czy macie w ogrodach szpaler ze świerków serbskich? Chciałabym je posadzić, by uzyskać dość szybko "zieloną ścianę", która zasłoniłaby wysoki budynek. Czy ta odmiana świerków da zamierzony efekt?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”