Klon jesionolistny(Acer negundo )

Drzewa ozdobne
elka59
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 lip 2009, o 10:04
Lokalizacja: kraków

Chore klony flamingo

Post »

Obrazek


Witam, jestem pierwszy raz na forum i od razu proszę o pomoc. Przedstawiam zdjęcia drzewek „klon flamingo” szczepionych na ok.2 m pniach. Posadziłam je wiosną 2006 roku. W pierwszym i drugim roku nie było przyrostu, myślałam, że drzewka muszą się zaklimatyzować. Niestety w tym roku tez nie ma przyrostu i zauważyłam, że jedno drzewko wyraźnie choruje. Nie wiem jak mogę je ratować. Czy ktoś może mi pomóc ? :cry: Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Brak przyrostu i zamieranie gałązek świadczą moim zdaniem o nieukorzenieniu.Rosną w gruncie dalej jakby w pojemniku, gdybyś je teraz wykopała pewnie bryła korzeniowa byłaby w niewiele zmienionym kształcie jak w czasie sadzenia. Wygląda na to, że mogły mieć uszkodzone korzenie już w pojemniku np. bryła korzeniowa została przesuszona w szkółce.Często też szczepione drzewka mają problemy z ukorzenieniem się, ponieważ za długo( cały proces wzrostu podkładki i szczepienia) rosną w ciasnym pojemniku, gdzie czasem nie ma prawie ziemi, a same korzenie :roll:
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

W grę może tez wchodzić niezgodność fizjologiczna podkładki i zraza. Ponadto w ostatnich latach klony jesionolistne zaczynają chorować i zamierać.
Awatar użytkownika
janina1949
50p
50p
Posty: 82
Od: 30 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: Jarocin

Klon

Post »

moim zdaniem jest to choroba grzygowa,najlepiej zrób oprysk środkiem grzybowym ja z moim też tak miałam.Pozdrawiam Janina
Witam wszystkich miłośników działek i ogrodów
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Post »

wg mnie to somo co napisałam tu, zwłaszcza, że szczepiony http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=#984016
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Elka

mój miał podobnie,chorował,stał w miejscu...ale żył.
W tym roku na początku marca, przycięłam silnie i spryskałam miedzianem.....zero chorób - jest jeden minus rośnie jak szalony po tym przycięciu...
elka59
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 lip 2009, o 10:04
Lokalizacja: kraków

Chore klony flamingo

Post »

witajcie
wielkie dzięki za rady juz opryskałam Topsinem, poprawie miedzianem, a na wiosne mocno przytnę (jak coś z nich zostanie) i pokaże Wam efekty. pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Klon "Flamingo"

Post »

Mój rośnie w pełnym słońcu
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re:

Post »

dorotka28 pisze:Pytanie może naiwne, ale dla mnie ważne - mam młodego klona jesionolistnego kupionego w zeszłym roku, na razie w doniczce. Trzymam go w zimnej werandzie przez zimę, ale chciałabym się dowiedzieć w jakim miejscu go posadzić? Pełne słońce, półcień? W zeszłym roku szybko zgubił liście i myślałam, że padł, ale dopiero co zauważyłam świeże przyrosty
W pełnym słońcu ładniej się przebarwia,szypciej przyrasta. :roll:

Pozdrawiam Piotr
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Klon "Flamingo"

Post »

Ale grozi mu też przypalanie na zbyt intensywnym słońcu.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Klon "Flamingo"

Post »

Ano też prawda,mój jednak jest posadzony na lekkim przeciągu i nic mu nie ma. :tan
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Klon "Flamingo"

Post »

ja tez jestem szczesliwa posidaczka klona Flamingo.....kupiłam na przecenie w castoramie , teraz juz jest sliczy
ale super wyglada tez posadzony jako krzak ,mam nadzieje ,ze przetrwaja moje sadzonki ,to bedzie i krzak :wink:
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Klon "Flamingo"

Post »

Chciałabym się dołączyć z pytaniem..Mam też klona flamingo, jednak jedna jego gałązka jest dużo większa i grubsza od reszty, liście na niej są jakieś inne-rozwinięte i zielone, bez białego obrzeżenia, a cała reszta zaczyna dopiero wyrastać, widać, że białawe....klon jest szczepiony...słońce ma od około 11-12 do wieczora, z tym, że głównie z jednej strony, a ta niepasująca gałąź jest z drugiej (choć nad nią wyrastają "normalne"). Jaka może być przyczyna, czy ten klon ma skłonność do rewersji?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”