Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

Witam, mam pytanie czysto teoretyczne ile można mniej więcej uzyskać sadzonek do ukorzenienia z dużego matecznika thuji Smaragd i Brabant powiedzmy wys. 200cm. Zakładając, że całość przeznaczymy na sadzonki. Z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

Bardzo dużo pytanie ile Ci padnie zrazów, a dwa jak padną to i matki nie będzie, więc zostaniesz z niczym.
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Re: Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

Bardzo dużo to dla jednego jest 500, a dla drugiego 2000. Także wolałbym mniej więcej na liczbach jeśli mógłbyś operować.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

Podejdź do 'matki' złap za gałązkę zieloną i tak np. z odcinka długości (gałąź) 40cm możesz mieć licząc, że co 10cm masz odnogę plus odnogę to i z 10szt złapiesz lub więcej.
Jeżeli wiesz jak zrazy się pobiera to podejdź do 'matki' i oceń ile możesz urwać zrazów.
Ja np. jak przycinam żywopłot potrafię z kilku większych gałęzi zrobić i 200 zrazów o wys. 10-12cm.
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

Pytanie dziwne, jeżeli oczekujesz konkretnej liczby pozyskanych sadzonek z 2m. drzew. Thuja occ. Smaragd o wysokości 2m, to małe drzewko i nie miałbym sumienia ogołacać go dla sadzonek. Poszukaj dużego Smaragda, lub kogoś kto stworzył żywopłot i regularnie go formuje.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
miododajne
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 18 mar 2013, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ile sadzonek z matecznika Thuji? Smaragd, Brabant

Post »

powinieneś mieć spokojnie po 3 tys sztuk dużo zależy od pokroju czy były wcześniej cięte jeśli nie i sa luźne będzie zdecydowanie mniej sadzonek. Możesz ciąc teraz same zielne bez piętek 5-7 cm fragmenty jeśli będziesz rwac z piętkami wyjdzie ci dużo mniej sadzonek. Tylko pilnuj wilgoci przy ukorzenianiu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”