INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Podaję link o twórcach tych podkładek, na końcu o jednej Inkarho Rh.48-duże kwiaty, rośnie silnie,źle zrastała się z odmianani i poszła na żywopłoty
- to dla Ros- pewnie można tanio kupić do krzyżówek :) w Niemczech
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=164[img]
Doczytałam że Royal Horticultural Society wzięło się za badania nad tymi podkładkami w porównaniu do wyników z RH. Cunninghams White (jednej z roślin rodzicielskich hybryd Inkarho)
http://www.rhs.org.uk/Learning/Research ... NKARHO.htm[/img]
U mnie może to wina odmiany? Sprawdzic mogę tylko kupując na swoich korzeniach.Doczytałam o zalecanym podłożu dla INKARHO-zrobiłam podobne, wystawa też-mają dorze znosić nasłonecznienie. PożYjemy, zobaczymy co dalej (uprawiam ją już 4 lata).

Fajnie by było gdyby można było porównać osobiste doświadczenia z uprawy różaneczników na INKARHO. :)
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Post »

Wątek już nie aktywny kilka lat, więc może macie jakieś nowe doświadczenia z tymi odmianami rododendronów. 8-)
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Post »

hejka,
Ponawiam pytanie:)
U mnie w okolicy szkółka posiada takie rododendrony i zanim zdecyduje się wydać pieniądze na to cudo to chętnie bym poczytał o waszych doświadczeniach z tymi roślinkami.
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Post »

Hej. W 2013 roku zakupiłem 2 egzemplarze rh na podkładce inkarho i posadziłem je na mocno nasłonecznionym terenie. Przygotowanie stanowiska polegało na przekopaniu rodzimej ziemi z torfem kwaśnym i wyściółkowaniu korą. Pracy i nakładów finansowych było może z 20 % tego co przy zwykłych rhododendronach. Jak były mocne upały do zdarzyło mi się podlać.
Rhododendrony mają się świetnie, liście ciemnozielone, bez oznak chorób i osłabienia. O wiele dłużej wytrzymują niepodlewanie niż standardowe krzewy. W pierwszym roku ostre słońce poparzyło młode przyrosty, w następnych latach rośliny się przyzwyczaiły i nie ma tego problemu.
Ogólnie polecam, mimo że roślina droższa w zakupie (kosztuje 50 zł) to w sumie wychodzi o wiele taniej, i wygląda o wiele zdrowiej.
Kolejne moje zakupy rhododendronów ograniczą się do inkharno.
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Post »

Czy kwitną też tak ładnie jak te zwykłe? Jakie duże rosną? Opuchlakom pewnie tak samo smakują. Kiedyś też się zastanawiałam nad zakupem i tylko cena odstraszała.
Pozdrawia Urszula.
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: INKARHO-czy rzeczywiście odmiany różaneczników rosną dobrze?

Post »

Rosną powoli tak jak jaukuszimańskie (z tego co wiem to tylko ten rodzaj występuje na tych podkładkach). Kwitnieniem nie odstaja od tych zwykłych, a co do opuchlaków to u mnie w ogrodzie ich nie ma :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”