Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Hawajski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Witam.
Czy jest jakieś drzewko ozdobne, które może żyć w gruncie, czyli bez potrzeby przenoszenia go na zimę do domu, wyglądające jak palma? Może da się je jakość przycinać, podwiązywać, zrobić coś, żeby wyglądało jak jego egzotyczny odpowiednik? Posadzę paprotki, ale są to niskie rośliny a zależy mi jednak na drzewku.
Robię działkę w stylu hawajskim. Rozumiecie - bar tiki, altana przypominająca domek hawajski, hamak, deska na ścianie itp.
Z góry bardzo dziękuję. ;]
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Postaw paproć na wysokim pniu . Najlepiej cykasa, nephrolepis biserrata macho albo pióropusznika strusiego :;230 .
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Do opisu pasuje sumak octowiec, ale to roślina inwazyjna, chociaż powszechnie dostępna w sprzedaży. Wątek o sumaku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=45245

Moim zdaniem już lepiej byłoby spróbować rącznika pospolitego, który chociaż jednoroczny, to dorasta nawet do 3 metrów, a liście osiągają nawet 50-100 cm średnicy. Uwaga, roślina trująca, jeśli na działce będą dzieci to nie polecam. Wątek o rączniku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=476

Ja bym chyba poszła w stronę różaneczników - bujnie kwitną, kwiaty mają dość orientalny wygląd, liście też się wyróżniają wyglądem, są nieco palmowe i co najważniejsze, znajdziesz odmianę o dowolnym rozmiarze. Akurat teraz w ofercie sklepów jest bardzo duży wybór.

Do tego jeszcze jakieś juki, mieczyki, lilie i liliowce... Bardzo fajny pomysł na działkę, liczę że latem pojawią się zdjęcia z realizacji :wit
Mów mi Jane! :)
Hawajski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ogólną aprobatę mojego pomysłu. Jak najbardziej wstawię zdjęcia. Chcę zrobić fotorelację, począwszy od zaniedbanej działki (bo taką kupiłem) poprzez pokazanie prac aż po efekt końcowy.

Przytnę odpowiednio sumaka octowca. Posadzę juki, mieczyki i lilie. Dzięki Jane_Rose ; ]

Dodam jeszcze dwie - trzy sztuczne, zrobione przeze mnie palmy, żeby robiły za tło całości.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

No to czekam na twój własny wątek i zdjęcia :wit
Mów mi Jane! :)
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Polecałbym, jak wcześniej jjdj aralię. Pień z pióropuszem liści i obficie kwitnie w lecie.
Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Hawajski pisze: Przytnę odpowiednio sumaka octowca. Posadzę juki,
No to szykuj się i przy okazji do inwazji odrostów zarówno jednego jak i drugiego.
I ćwicz mięśnie oraz cierpliwość, przyda się na przyszłość, gdy owych będziesz chciał się pozbyć. :wink:

Hawajski pisze: Dodam jeszcze dwie - trzy sztuczne, zrobione przeze mnie palmy, żeby robiły za tło całości.
Nie noo, nie. Sztuczne rośliny w ogrodzie? :?
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Dziwne, że Magnolia parasolowata nie została wymieniona...
Hawajski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

Ale Goryczko. Aralia mi jakoś tak średnio wygląda.
Obrazek



Babuchno. Te sztuczne palmy mają być tłem, żeby wszystko się ładnie kojarzyło tak jak ma. ; ]
Mięśnie i cierpliwość ćwiczę na co dzień w pracy - jestem żołnierzem.


Magnolia parasolowata jest świetna. Zapisuję do ulubionych! : D
Dziękuję marcinpruszcz.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polska "palma" czyli drzewo przypominające egzotyczne

Post »

A tak mi jeszcze jedna rzecz przyszła do głowy. W pierwszym poście mówisz o paprociach... Rośliny typu Metasekwoja czy Modrzewnik odpowiednio przycinane mogą dać efekt przypominający Paprocie drzewiaste. Doprecyzowując ściąć czubek i zostawić kilka gałęzi na górze. No ale to już kwestia gustu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”