Nietypowe pytanie odnośnie ligustra sadzonego w październiku 2016 z nieukorzenionych gałązek

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Pascalt
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 lip 2016, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nietypowe pytanie odnośnie ligustra sadzonego w październiku 2016 z nieukorzenionych gałązek

Post »

Witam,
dużo czytałem na forum i nie tylko i co prawda dość dużo jest informacji o pielęgnacji tego krzewu, jednak są szczątkowe i sprzeczne informacje na temat tego, kiedy należy wykonać pierwsze cięcie (zaznaczając, że sadziłem nieukorzenione gałązki o długości ok 30cm). W większości pojawiają się opinie, że ligustr należy ciąć najbliższej wiosny po posadzeniu, jednak jak sądzę dotyczy to sytuacji, kiedy na jesień posadzona jest ukorzeniona sadzonka?
Ze swoimi mam zamiar zaczekać do wiosny przyszłego roku, aż dobrze się ukorzenią i w marcu ciąć w taki sposób, aby zostawić 5-10cm od ziemi.
Choć znajomy z kolei polecił ciąć teraz (na gałązkach pojawiły się już wyraźne pąki). Tylko jaki sens ma cięcie teraz, skoro gałązki nie są jeszcze ukorzenione, a wiele z nich ma i tak obcięty koniec...
Będę bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości merytoryczną wypowiedzią.
Moderatorów bardzo proszę o niescalanie tego postu z innymi tematami, bo bardzo mi zależy na szybkiej i merytorycznej wypowiedzi doświadczonych ogrodników.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”