Drzewa o szybkim przyroscie

Drzewa ozdobne
patryk92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2009, o 13:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Drzewa o szybkim przyroscie

Post »

Witam ,chce obsadzic 1,5 ha ziem drzewami szybko rosnacymi ,by oslonily dom od wiatru ,osuszyc ziemie [WILGOTNA] I by to mialo jakis wyglad . Prosze o porady ,z gory dziekuje. Lubie wszystkie drzewa iglaste jak i lisciaste a i owocowe tez mile widziane.
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Olsza czarna :) szybko rośnie i osusza teren :) podobnie brzozy i nasze pospolite sosny :)
patryk92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2009, o 13:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Olsza czarna?Nigdy o tym nie slyszalem?Zaraz sprobuje to znalezc,a czy masz jakies informacje o drzewach owocowych?Duzy i ciezki wybor mam to przeciez 1,5 ha zeby to pozniej po paru latach mialo schludny wyglad,Dzięki za info
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Jeśli masz dużo miejsca i lubisz duże drzewa zaproponowałbym topole i wierzby, lipy są przepiękne, ładnie pachną w licu i mają jeszcze kilka zalet, ale niekoniecznie muszą szybko rosnąć (zależnie od gleby jaką masz). Generalnie jeśli masz dobrą glebę to możesz trochę wybierać w gatunkach według własnego gustu, natomiast jeśli słabszą radziłabym trzymać się ściśle tych najbardziej szybko rosnących. Jeśli idzie o drzewa iglaste to większość z nich jest szybkoschnąca np. sosna pospolita, czarna, świerk pospolity, modrzew, tuja. Każde duże drzewo trochę osuszy Ci teren.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
patryk92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2009, o 13:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Dziekuje za porade.Lipy to ja znam,jest dobra z nich herbata ale raczej to bardzo duze drzewa.Mysle, ze najlepsze beda wierzby biale tzw placzace,poczytalem troche o nich i sa to drzewa o odpowiednich warunkach do mojej ziemi a wyglad ich jest jakis tajemniczy.Swierki tez mi sie podobaja,czy moge wymieszac iglaste z lisciastymi?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Oczywiście możesz :D
Polecam też daglezję. Rośnie szybko, ale to bardzo duże drzewo.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Fi
100p
100p
Posty: 133
Od: 18 kwie 2009, o 19:46
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Post »

Szybko rośnie też orzech włoski, szczególnie dobrze mu będzie w sąsiedztwie olch, ponieważ one wiążą wolny azot z powietrza do gleby (jakoś tak), przez co poprawia się jej jakość. Znalazłem w sieci także, że metasekwoja rośnie szybko, poza tym nadaje się do miejsc wilgotnych i ładnie wygląda. Chodząc po okolicy zauważyłem też, że klony, jeśli mają dobre warunki, przyrastają dużo. Mam nadzieję, że nie ograniczysz się tylko do wierzb. Warto urozmaicić to nasadzenie, a w przyszłości będzie ładny lasek. Muszę ci też polecić tulipanowiec - bardzo ładne drzewo (tylko bardzo duże), szybko rośnie.
Tutaj jest Polska i mówimy po polsku.
Dość informacji, kreacji, kontekstów, decyzji, stretchingu...!
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam:)


Posadz brzozę , sosnę, modrzewie, olszę czarną(dobra na deski do płotu,wędzenia mięsa itp.) -teren osuszy, będziesz miał drewno za parę lat, i własne grzyby :D.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

chyba że liczysz na bardzo szybkie osuszenie a drzewa niewielkie - załóż plantację wierzby energetycznej ;) po 2 -3 latach nie dość że masz glebę w lepszym stanie to jeszcze sporo wysokoenergetycznego materiału do ogrzewania domu ;)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Fallenangelv zgadzam się z gatunkami które wymieniłeś :) i jak najbardziej jestem jednak za Olszyną. Same plusy są tego drzewa :) a szyneczki wędzone na nim są bardzo smaczne :)
Wartość kaloryczna drewna olszy jest duża :)
W moim piecu C.O 4m2 przy średniej temperaturze 75 stopni C na piecu oraz -20 na dworze. około 5 grubych wałków trzyma średnio 4 godz, a przy niskiej temp na piecu około 40 stopni C ten czas wydłuża się do 8 godz :)
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Ja polecam też sumak octowiec :D
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

"efektywność energetyczna upraw wierzbowych:
>> nakłady energetyczne na uprawę roślin wierzby: w cyklu 1-rok - 12,19 GJ/ha, w cyklu 2-letnim - 18,40 GJ/ha, w cyklu 3-letnim - 30,10 GJ/ha;
>> plon suchej masy z ha: w cyklu 1-rok - 14,81 ton/ha, w cyklu 2-letnim - 32,13 ton/ha, w cyklu 3-letnim - 64,42 ton/ha;
>> energetyczność produkcji zrębków: w cyklu 1-rok - 0,83 GJ/t s.m., w cyklu 2- letnim - 0,57 GJ/t s.m., w cyklu 3-letnim 0,47 GJ/t s.m.;
>> wartość energetyczna plonu: w cyklu 1-rok - 274 GJ/ha, w cyklu 2 - letnim - 618,44 GJ/ha, w cyklu 3-letnim - 1.261,69 GJ/ha;
>> efektywność energetyczna: w cyklu 1- rok - 22,49 , w cyklu 2 - letnim - 33,57, w cyklu 3 - letnim - 41,99"

nieco szybciej niż inne gatunki ;)
porównując z innymi gatunkami średnio wartości wychodzą porównywalne odpowiednio dla wieku 5lat inny gatunek - 1 rok wierzby energetycznej, 8 lat inny gatunek - 2 lata wierzby energetycznej, 12 lat inny gatunek - 3 lata wierzby energetycznej - tak średnio
ale to jako ciekawostka, bo wierzba energetyczna to mało ciekawa wizualnie jest - taki krzaczor w sumie ;);)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

tylko nie sumaka !
nie sadźmy chwastów których się nie da wyplewić...
sumak wchłania bardzo niewiele wilgoci, nie oczyszcza gleby i zbija ją bardzo rozbudowanym systemem korzeniowym z którego wypuszcza setki odrostów
w dodatku jest chwastem który zagraża naturalnym polskim siedliskom i ekosystemom

jak już koniecznie chwasty to lepiej te polskie bezpieczne dla innych roślin niż nieokiełznane amerykańce :/
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”