Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
[Ewa]
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 maja 2015, o 06:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Może moje zjadło coś innego. Nie upieram się przy mrówkach, ale nic innego tam nie widziałam. Tak czy inaczej znów rok bez piwonii :(
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

W tym roku pozostaje mi tylko podziwiać Wasze piwonie. Moje nawet te co kwitły rok temu, w tym roku postanowiły zastrajkować...

Swoje pierwsze piwonie posadziłam za głęboko i na pierwsze kwiaty czekałam 4 lata, ale część nadal nie kwitnie - myślicie, że trzeba je przesadzić ?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

A moja kupiona w kapersie w lidlu (tegoroczna "Sarah Bernhardt") zakwitła jednym kwiatkiem i przynajmniej wiem, że Sarah B. nie jest-dzięki waga65, że pokazałaś jej zdjęcie-upewniłam się jeszcze bardziej-moja ma (a właściwie miała, bo dziś przekwitła już) kwiat pojedynczy i chyba bardziej różowy.
Przy okazji zapytam doświadczonych, bo to moja pierwsza peonia: co się robi, jak kwiat przekwitnie? obcina główkę, czy razem z łodygą, a może nic nie trzeba ucinać?
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Ninia to faktycznie miałaś szczęście.Mi też tego roczna White Cap dwoma kwiatkami zakwitła.Jestem też zadowolona ,że odmianowo się zgadza i oczywiscie ,że mi też zakwitła w tym sezonie ,że nie musiałam czekać 2,3 lata. Właśnie 3 lata czekałam na Buckeye Belle i w tym roku zakwitła , 4 kwiatkami ale nie ta odmiana ,tylko Karl Rosenfield.To już mam 3 krzaczki Karla Rosenfield.I tak cierpliwie i mniej cierpliwie ,czeka się na te odmiany.To na Karla R. mogę się już wymieniać :) .
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Vimen w sierpniu przesadź swoje piwonie, i nie sadź ich za głęboko. Każda piwonia lubi ziemię wapienną.
Ninia obrywa się pozostałość po kwiatach, żeby nie wytworzyła nasion, łodyga sama uschnie.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Liści piwoniom po kwitnieniu się nie ścina, tak jak liliom łodygi. Odżywiają roślinę, obcina się w sierpniu.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Elizko tez tak myślałam ale chciałam być pewna, dzięki
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Tara ja swoim piwoniom liście związuję ładną kokardką ;:306
Pozdrawiam Ela
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Kwitną nadal.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Mogę się popłakać? Bo jak widzę u was te wszystkie piękności w pełni kwitnienia.
A u mnie

Obrazek
Smutno jak widać na załączonym obrazku.
W sierpniu je poprzesadzam gdzieś gdzie nie będą konkurowały z innymi roślinami może to pomoże bo już nie mam pomysłów, dołki zaprawię Topsinem.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Halinko ona jest duża. Krzaczysko ogromne - mam 3 takie w trzech kolorach, przywiozłam sobie od babci lata temu i początkowo tylko jedna nie kwitła ale dwie pięknie i obficie. A teraz już 3 rok mam taki, że albo zamierają im pąki albo mają po jednym lub dwa. Ta na zdjęciu powyżej nie dość, że zakwitła jednym pąkiem to jeszcze nie do końca wykształconym bo powinien być pełny.
Oprócz tego mam jeszcze 4 inne odmiany ale młodziutkie więc nie spodziewałam się oczywiście, że zakwitną. Tu trzeba niestety poczekać. A i majową jeszcze mam też mała w ubiegłym roku posadzona i co dziwne w tamtym roku od razu zakwitła w tym nie.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Czytałam na tym forum,że bardzo piwonie chorują.I u mnie w tym okresie nasiliła się, myślę że choroba grzybowa,bo nie dość,że przysychały pączki kwiatowe, to teraz podsychają liście. Dziś kupiłam Topsin i będę pryskać.
Kasiu, u mnie piwonie też tak mają,że choć duży krzak, to kwitły kilkoma kwiatami.Jeżeli przesadzisz w inne miejsce,to znów poczekasz,aż się tam zaaklimatyzują.
Halina
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Tak wiem, i tak sobie myślę, że może niepotrzebnie je przesadzałam może tu jest problem. Ewentualnie podzielę je i będę miała w dwóch miejscach. No i w tym roku nie pryskałam od grzyba, chciałam zobaczyć czy dadzą radę bez tego tym bardziej, że jesienią podlałam topsinem. W mojej części kraju początek maja był chłodny i deszczowy i to dość długo a to mogło spowodować rozwój choroby grzybowej.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”