Liliowce Ismeny

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

amba19
Witaj!
Pozwól dojrzeć , aż zbrązowieje , wtedy nasiona się otwiera i wysypuje do pojemnika , aby przeschły.
Następnie wysiewa się do doniczki i dołuje na grządce ,lekko okrywając ziemią, torfem itp. Pozdrawiam
Ismena
Waldemar S
200p
200p
Posty: 294
Od: 15 paź 2008, o 10:12
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post »

A moja siewka"Jagoda"

Obrazek

Pozdrawiam,
W.S.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Ismeno, chciałam się zapytać czy teraz jest dobra pora na zakup i sadzenie liliowców, czy lepiej kupować i sadzić na wiosnę?
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jeżeli posadzisz teraz, sadzonka zdąży sie przyjąć i jeszcze w tym sezonie zacznie rosnąć. W przyszłym będzie "o rok do przodu".
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Dzięki!
A jaką masz opinię o liliowcach oferowanych na ALL. Czy faktycznie są takie jak na zdjęciach?
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

amba19 na to pytanie nie da się prosto odpowiedzieć. Jeżeli ktoś podaje nazwę liliowca to trzeba zawsze poszukać w sieci jak on naprawdę wygląda. No i raczej kupować u hodowców / pasjonatów niż w firmach, które sprzedają ...z Holandii, ...z Kanady itp. Trzeba by każdego sprzedawcę osobno rozpatrywać, ogólnie się nie da.
Właśnie widzę, że na ALL jest wystawionych blisko 400 aukcji. :shock:
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

amba19 pisze:Ismeno, chciałam się zapytać czy teraz jest dobra pora na zakup i sadzenie liliowców, czy lepiej kupować i sadzić na wiosnę?
Witam!

W tej chwili jest bardzo dobra pora sadzenia roślin z gołym korzeniem, do zimy roślina dobrze się ukorzeni i dobrze przezimuje.
Ja liliowce do sprzedaży mam w donicach 2-3 l i takie rośliny można sadzić o każdej porze roku, jeśli jest tylko ziemia nie zmrożona.Rośliny sadzone z doniczek przyjmują się w 100% .Ja nie miałam żadnej
reklamacji, że się nie przyjęło, a "trochę"moich liliowców cieszy oczy.
Ja osobiście radzę sadzić jak najszybciej, bo czas bardzo szybko ucieka, a kwiaty upiększają nam życie.
Pozdrawiam
Ismena

Obrazek Obrazek Obrazek
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

[
Witam!

W tym roku tylko kilka było extra, trochę więcej było bardzo ładnych.Jak bedę miała trochę czasu to zmiejszę i pokażę.Liliowce kwitły przepięknie.
Naipiękniejszy z tego roku liliowiec, on do wieczora pięknie wygląda, ma bardzo grube płatki, falbankę grubą i kolor przepiękny.Pozdrawiam
Ismena Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”