Wysiew nasion pierwiosnka.Instrukcja,dyskusje

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysiew nasion pierwiosnka.Instrukcja,dyskusje

Post »

To też tak zrobię (zaryzykowałam już z bratkami i ze styczniowego siewu wsadziłam w sobotę do gruntu, to jakby co chociaż pierwiosnki będę miała) - muszę wobec tego popikować je, bo trochę ziemi maja za mało (zbyt mała warstwa).
Cherry9806
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2021, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pierwiosnek bezłodygowy wysiew z nasion

Post »

Witam was wszystkich jestem tu nowa.
W marcu posiałam pierwiosnka bezłodygowego, na początku myślałam, ż e nic z tego nie będzie ponieważ nie wiedziałame aby wykiełkowały potrzebna jest stratyfikacja nasion ;:14 , ale poszperałam trochę w internecie wystawiłam je na balkon na jeden dzień akurat była minusowa temperatura potem schowałam z powrotem do domu i tak zaczęły po kilku dniach kiełkować i wykiełkowało ich dosyć sporo :shock: ;:138 iTeraz nie wiem co dalej :) W internecie jest mało informacji na temat ich pielęgnacji itd w fazie wzrostu. Czy jest tu na forum jakas dobra duszyczka, która podpowie mi co dalej z nimi zrobić, żeby kiedyś zakwitły ;)

Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysiew nasion pierwiosnka.Instrukcja,dyskusje

Post »

Witaj.
One na początku będą wolno rosły, jak już będą miały listki właściwe to wsadź je do gruntu i czekaj do następnego roku - powinny zakwitnąć, posadź je najlepiej w półcieniu i w wilgotną glebę (tak zalecają). U mnie do południa mają pełne słońce, ale mdleją na nim i muszę je częściej podlewać - gdy od południa pada na nie cień - wstają na baczność. Tak wyglądają moje siane 3-2 lata temu (zdjęcia z dziś, niestety po deszczu to niektóre oklapnięte)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto siać. W tym roku też posiałam jeszcze trochę, bo naprawdę wiosną jak kwitną są urocze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”