Irysy - grudzień a z ziemi wychodza młode roślinki.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

U mnie tez irysy mają już ze 20 cm. Identycznie miałem w zeszłym roku. Martwi mnie tylko fakt, ze z 30 posadzonych cebulek zakwitło tylko 2. :(
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

W tym to nie mogę narzekać. U mnie zakwitły wszystkie :D
Dawid
Awatar użytkownika
miikaka
200p
200p
Posty: 206
Od: 12 lis 2007, o 11:14
Lokalizacja: Zielona Góra

Post »

Dzięki :D
U mnie wylazły wszystkie :) Mają już po około 7cm, dopiero dziś je dojrzałam bo nie spodziewałam się :wink:

Nie muszę nic z nimi robic?
Pozdrawiam
Mika
Mój mini ogródeczek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

To normalne, że niektóre gatunki irysow cebulowych wychodzą przed zimą. U mnie Hermodactylus tuberosus (bliski kuzyn irysów) też już wylazł.
W przypadku cennych gatunków jak I. nicolai, I. aucheri, I. cycloglosa, czy I. bucharica można opóźnić wschody przez bardzo późne sadzenie w XI czy nawet w XII w zależności od warunkow klimatycznych.
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

To żeście mnie nieco uspokoili, myślałem, że to tylko ja tak mam bo mi irysy też wylazły, konkretnie irysy holenderskie, które kupiłem dopiero w tym roku więc nie wiem jeszcze jak one się zachowują .
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No to super!!!Aja swoje irysy holenderskie właśnie niedawno przytargałam do domu na balkon!Mają już ze 30 cm "wysokości" :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Grzesiek29
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 lis 2007, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieszyce

Post »

Witajcie:)
To jest mój debiut na tym forum, i może sie na początku przedstawie mam na imie Grzesiek i mam 29 lat, a działka jest dla mnie hobbym a nawet czymś więcej po prostu od dziecka kocham spędzać czas na moim kawałku ziemi.
Zbieram się na dodanie kilku fotek z mojej działki ale musze wybrać jakieś możliwe:)
Zdecydowałem się napisać w tym poście bo u mnie też jest wiosenna pora na ogrodzie, kwitną pięknie wrzośće, w listopadzie zakwitła sasanka i kwiat utrzymuje się do tej pory, kwitną prymulki, a u sąsiadki przepięknie kwitną róże, liście już obeschły a pąki zakwitły:)Iryski też już mają listki około 10 cm.a i widać już przebiśniegi.
pozdrawiam
Grzesiek
Pozdrawiam. Grzesiek.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Yaro32 pisze:U mnie tez irysy mają już ze 20 cm. Identycznie miałem w zeszłym roku. Martwi mnie tylko fakt, ze z 30 posadzonych cebulek zakwitło tylko 2. :(
Od kilku lat mam irysy, kwitną duże cebule i jak są zagęszczone , nie które zakwitły mi dopiero po dwóch latach,może byy za głeboko zakopane , ale jak rozgarnęłam ziemię to mnożyły się , i jak miały ciaśniej to kwitły.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Wspomóżcie proszę, radą,
gdzie mam wsadzić i kiedy irysy variegata, kupione jako wodne/ bagienne ?

Poprzednie, posadzone w oczku, na płyciźnie- wymarzły.
Ziemia u nas cięzka i zimna- gliniasto-ilasta, a wiosna zawita pod koniec maja.
Kolejne variegaty już kupione, czekają zadołowane z doniczką pod włókniną, ale nie mam koncepcji sadzenia...
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

W Wielkopolsce też wiosna. Deszcz leje 3 dzień, jutro już pewnie nie przejadę samochodem a do asfaltu daleko. Kwitną pierwiosnki, wyłażą irysy i ciemierniki mają już ładne pąki. Tym wyłażeniem roślin bym się nie przejmowała.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Żałuję że skąpiłam latem na donice z ciemiernikami, teraz by mi już pewnie lada dzień zakwitły , skąpiradło 20 zł żyłowało, a teraz ;:14 ;:14 ;:13 trzeba się smakiem obejść do następnej okazji.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Becia34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 sty 2008, o 15:40
Lokalizacja: Maksymilianowo /k. Bydgoszczy

Post »

Jestem po raz pierwszy na forum i bardzo mi się tutaj podoba. Na razie nie mam się czym pochwalić.
Czekam zniecierpliwością na wiosnę, bo trochę cebulek wsadziłam do ziemi jesienią. Niektóre z nich przebiśniegi, irysy i krokusy wypuściły już listki. Mam nadzieje, ze nie zaszkodzi to im w zakwitnięciu wiosną. Ostatnie dni na Kujawach to prawie była wiosna :? Mam nadzieje, że będę tutaj częściej zaglądać :D . Pozdrawiam wszystkich Beata
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Nie o irysach, ale problem podobny. Mianowicie: styczeń a z ziemi wyłażą tulipany :? Krokusy sobie dadzą radę, ale tulipany? Profilaktycznie przykryłem kiełki sosnowymi gałązkami. Ale co jeśli dalej będą rosły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”