Problem z trawą

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
damianD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2007, o 16:51

Re: Problem z trawą

Post »

Witam,
Posiadam działkę na której wcześniej mój dziadek prowadził gospodarstwo rolne. Z działki kilka 3 lata temu zostały usunięte stare drzewa owocowe a cała działka została zaorana przed zimą. Na wiosnę 2 lata temu została ona zabronowana i posiana trawa wolno rosnąca. Problem polega na tym, że w miejscach gdzie przedtem był obornik (który został cały usunięty) rośnie bardzo wysoka trawa, której w żaden sposób nie mogę się pozbyć. Nadmienię, że z miejsca gdzie był obornik ok 5 lat temu został wykonany drenaż.
W związku z powyższym zwracam się z pytaniem, w jaki sposób mogę pozbyć się wysokiej trawy, która rośnie na powierzchni ok 2 arów.
Pozdrawiam.
zdjęcia: Obrazek Obrazek
Damian P
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sie 2015, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Jeżeli chodzi o mój trawnik to wygląda to następująco:

obumarła trawa na obrzeżach wiosennego czarciego kręgu
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu widać wyraźną różnicę w kolorze i zagęszczeniu w trawie: po lewej tegoroczna dosiewka (wewnątrz wiosennego czarciego kręgu), po prawej trawnik już dwuletni po regularnym zasilaniu Substralem
Obrazek

Tutaj tegoroczna dosiewka trawy wewnątrz wiosennego czarciego kręgu
Obrazek

Co o tym myślicie?
grzegorzg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sie 2015, o 08:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawnikiem

Post »

Witam :)
Na wstępie chciałbym się przywitać :)
Od kilku miesięcy jestem właścicielem domu z ogrodem, dlatego moja wiedza jeśli chodzi o ogród jest jeszcze znikoma. Od pewnego czasu na moim trawniku wyrosły jak mniemam chwasty, jednak nie bardzo wiem co to jest i jak z tym walczyć. jeśli ktoś wie co to jest i jak z tym walczyć proszę o pomoc :)

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawnikiem

Post »

Oprysk chwastoxem 340sl, opryskaj dawką mocniejszą niż podaje producent. Po 2 tygodniach opryskaj znowu.
Damian P
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sie 2015, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Niestety, sytuacja z dnia na dzień robi się gorsza. Wygrabiłem dzisiaj ogromne ilości suchej trawy, zauważyłem też jakby lekko rdzawy kolor. Problemy te narastają od momentu jak przestałem regularnie nawozić trawnik Substralem "Magiczna siła do trawnika". Pod linkiem kilka zdjęć.

https://www.dropbox.com/sh/ui3qewrn5shi ... ovl5a?dl=0

Ktoś ma pomysł co zrobić? Pomyślałem, czy nie spróbować ponownie nawieźć trawy. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

Czego oczekujesz po całym sezonie koszenia, nawożenia, podlewania, upałów, deptania i po tępym nożu? to jest filc który się zbiera. To tak jak byś się przez cały rok nie mył i chcesz pięknie wyglądać ? ;:173

Trawnik to taka pracochłonna zabawka gdzie bez odpowiednich zabiegów nie ma prawa bytu. Teraz jest ostatni czas na nawozy, podaj takie z małą ilością azotu, ja bym zrobił wertylulację we wrześniu i dał kilka mm piasku.
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Aeracja to zabieg polegający na wbijaniu rurek w glebe i wyciąganiu ziemi , potem zasupuje się je piaskiem . Wertykulacja to nacinanie darni. Ja mówię o wyczesaniu grabiami lub takim urządzeniem z metalowymi drucikami suchej trawy :wink: Robisz to przed deszczem (teraz) jak trawa jest sucha.
Przepraszam, za może dla kogoś banalne pytanie, ale czyli popularne AERATOR WERTYKULATORy (na alledrogo najwięcej sprzedaje się tych w granicach 400zł) nie spełniają funkcji aeracji? bo tam raczej nie ma rurek, po wbiciu których nie da się wsypać piasku tylko sprężyny rąpiące dziury, wygrabiające i wątpię aby po ich przejściu móc wsypać piasek...

a wracając do mojego wyschniętego trawnika, wygrabianie raczej nie wchodzi w grę - sucha trawa już się niemal zupełnie pokruszyła..

Czy zastosować jakiś zabieg "aeracji" czy wertykulacji (tym urządzeniem o którym pisałem powyżej) na jesień? a może teraz?

raz jeszcze dziękuję za porady
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

Najtańszy aerator który widziałem kosztował 100zł, mówię o ręcznym wielkości łopaty, jednak nie polecam go bo człowiek idzie się.... chyba że masz max 10m2 trawnika. Spalinowy sprzęt to koszt minimum 20tys. więc za 400 go nie kupisz.


LASZCZYK pisze:
a wracając do mojego wyschniętego trawnika, wygrabianie raczej nie wchodzi w grę - sucha trawa już się niemal zupełnie pokruszyła..

Czy zastosować jakiś zabieg "aeracji" czy wertykulacji (tym urządzeniem o którym pisałem powyżej) na jesień? a może teraz?

Mówisz że nie da sie grabić a chcesz robić wertykulację ? lub grabienie tymi sprężynkami? kup sobie duże plastikowe grabie do liści http://www.irma.pl/thumbnails/mid/produ ... e51830.jpg i zbieraj wszystko co suche, bo jak trawa zacznie rosnąć to dopiero będziesz miał problem.
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

A co do grabi to nie ma szans tego wygrabić. chyba musiałbym odkurzacz zastosować po całkowitym wykruszeniu.

Więc raczej nastawiam się, że te resztki suche zostaną. Patrząc na prognozy, to raczej w sierpniu nie ma się co deszczów spodziewać. i stąd moje pytanie (przy założeniu, że resztki suchej trawy zostają) czy tym "czymś" z linku powyżej cokolwiek działać teraz i w ogóle w tym roku czy czekać cierpliwie do wiosny.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

LASZCZYK pisze: a co do grabi to nie ma szans tego wygrabić.
Uwierz mi że się da, a jak nie to pozostaje Ci szczotka.

Jak się nie pozbędziesz suchej trawy, to na wiosnę wrócisz z kolejnym problemem. Twoje rybki, Twoje akwarium jak to mówią. :roll:
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Pewnie, że się da.... tylko teraz to mi to przelatuje między grabiami, a szczotką to nie dam rady 20 arów.... Jak żyć? :-)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

LASZCZYK pisze:Jak żyć? :-)
Krótko :) zrób rabaty :)
jimmisek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 31 lip 2015, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Koledzy chciałbym teraz przeprowadzić wertykulację, a potem posypać glebę piaskiem, czy jest to dobry pomysł na tegorocznym trawniku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”