Problem z trawą

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Pewnie, że się da.... tylko teraz to mi to przelatuje między grabiami, a szczotką to nie dam rady 20 arów.... Jak żyć? :-)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

LASZCZYK pisze:Jak żyć? :-)
Krótko :) zrób rabaty :)
jimmisek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 31 lip 2015, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Koledzy chciałbym teraz przeprowadzić wertykulację, a potem posypać glebę piaskiem, czy jest to dobry pomysł na tegorocznym trawniku?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Na tegorocznym daj sobie spokój. Zrobisz wertykulację na wiosnę, jak już ruszy trawa. Teraz daj jej nawozu jesiennego, tak by przygotowała się do zimy i wzmocniła system korzeniowy.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Problem z trawą

Post »

Nawóz jesienny TYLKO PK w składzie oraz Ca dużo.
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

Wygrabić uschłej trawy mi się nie udało. Trawa w ostatnich dniach całkiem niezłe odbiła (poniżej zdjęcia). I mam pytanie: Czy warto teraz przeprowadzić na tym trawniku wertykulacje? Czy lepiej poczekać do wiosny? Trawnik ma dwa lata.
.
Obrazek

Obrazek
LASZCZYK
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 sie 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z trawą

Post »

I nikt nie podpowie? Warto robić wertykulacje, teraz czy czekać do wiosny?

Z góry dziękuję za poradę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Problem z trawą

Post »

Grabie i do pracy :)
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

problem z tawnikiem

Post »

Witam tak od połowy lata zauważyłem ze trawnik dziwnie wyglada .. konkretnie chodzi o źdźbła ... zrobiły sie wąskie i delikatne zle to wygląda niżej przesyłam zdjęcia ... nie wiem od czego czy to oznacza ze gleba sie zakwasiła ?

dodam ze zdjecia robione wczoraj wiec trawa juz troche wyschnięta



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kamil87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 sty 2016, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co sie dzieje z trawa

Post »

witam nie będę ukrywal ze nie znam sie na ogrodnictwie i dlatego zwracam sie o pomoca a mianowicie 2 lata temu polozylem trawe w rolkach na jak widac załaczonym zdjeciu ogrodku, wszystko bylo dobrze az do zimy gdzie trawa jak by wymarła, na okres wiesenny dosialem nowej trawy i znow wszystko wrocilo do normy ....i znowu przyszla zima a mieszkam w UK temperatura nie spada ponizej 0 trawa znowu zniknela ? co jest przyczyna takiego stanu z gory dziekuje za informacje ..
Obrazek

Pytanie przeniosłam tutaj, ale nie ukrywam, że powinno znaleźć się w śmietniku. Jest napisane niechlujnie i bez użycia znaków diakrytycznych. Proszę o poprawną pisownię inaczej będę takie posty usuwać. szarotka66
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z trawą

Post »

Może być nieprzepuszczalny, gliniasty, lub podobnego typu grunt, gdzie gromadzi się nadmiar wody gruntowej (z wierzchu może jednak nie być kałuż) i dlatego trawnik ginie właśnie po zimie, gdy naturalny poziom wilgoci jest wyższy.Na zdjęciu grunt wygląda na zlewny, mazisty, ale może to tylko na zdjęciu tak wygląda.
grabiec

problem z trawnikiem

Post »

Witam, temat jak w tytule i na zdjeciu:
Obrazek

Problem mam w zasadzie już od początku. Generalnie słabo rośnie i miejscami żółknie.
Nawożę co roku. W tym roku na poczatku kwietnia nawóz compo granulowany w przepisowej dafce jak na opakowaniu.
W zasadzie juz sie trawnik powinien pozbierac i ruszyc ale nie rusza.
Na wiosne caly wygrabiony i zrobiona areacja.
Nie mam pomyslu co z tym zrobic. Za mało wody? Za mało nawozu? problem z podłożem?
grabiec

Re: Problem z trawą

Post »

selli7 pisze:Może być nieprzepuszczalny, gliniasty, lub podobnego typu grunt, gdzie gromadzi się nadmiar wody gruntowej (z wierzchu może jednak nie być kałuż) i dlatego trawnik ginie właśnie po zimie, gdy naturalny poziom wilgoci jest wyższy.Na zdjęciu grunt wygląda na zlewny, mazisty, ale może to tylko na zdjęciu tak wygląda.
Trawnik jest zalozony na gliniastym gruncie ale zostalo nawiezione duzo piasku a na sama gore zyzna ziemia.
Widac jednak wyraznie ze sa takie pasy zółte zawsze w jednym miejscu, wiec albo ziemia zbita pod spodem albo sucha.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”