Ziołowy kącik Zary

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Witam wszystkich po przerwie :wit

Moje ziołowe perypetie z tegorocznymi siewkami doszły już zenitu ;:155
Z posianego tymianku zostały 2szt. pikowań, a oregano niknie w oczach. Nie wiem co jest nie tak. Ziemia tak jak w pozostałych rozsadach, a one tak marnieją.
Trochę lepiej wygląda majeranek ale tez d... nie urywa. Zła jestem na te zasiewy. Jedynie co, to szczypiorek czosnkowy cieszy me oczy.
wczoraj dostał nawet nowe miejsca i cały po pikowany trafił do małych doniczek rozsadowych. ładnie sie pręży i przybiera. Miło patrzeć.Dobrze że nie skusiła się na sianie bazylii i kolendry bo pewnie nie było by lepiej. :(
Przyjdzie do tego, że wszystkie zioła na rozsady kupię z zaprzyjaźnionej szkółki.
Na poprawę humoru kupiłam dziś ziemie i będę zmieniać ją w dużej donicy balkonowej pod pomidory Perl Garden i drobnicę ziołową.
Obecnie na balkonie cieszą tylko kompozycje bratkowe w biało - błękitnych kolorach.
Mam nadzieje, że Wasze wysiewy wyglądają dużo lepiej i cieszą Wasze oczy.
Miłego weekendu i słoneczka ;:3
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Przykro mi, że nie wyszło z sianiem ziółek :( kurcze i szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo mam sporo oregano w gruncie (3letniego), które wydaje po rodzinie i znajomych bo mi się rozrosło za bardzo i bym Ci 1 krzaczek dała.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Aniu ja już nie wysiewam ziół w domu,tylko kupuję na ryneczku,miałam podobnie,obraziłam się i spasowałam ;:224
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

ipako poddam się chyba na dobre, ilekroć biorę się za ziołowe siewy coś zawsze zawiedzie :(
Bardzo szkoda, że mieszkasz tak daleko chętnie przyjęła bym do adopcji taki zahartowany podarek ;:173
Nic to, poczekamy zobaczymy może z tej pozostałej marnej drobnicy coś jeszcze będzie ;:224

Annes 77 na przyszły rok nie będę już tak uparta, ze wszystko .."ja sama" ;:185
Pokupuje w szkółce ogrodniczej i basta, a jak się te siewki tegoroczne nie ogarną to jeszcze w tym roku znajdę im zastępstwo ;:306
Aniu tak czy inaczej muszę obkupić się na obczyźnie i chyba ja Ty kochana strzelę focha na ziołowe ambicje ;:120
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Aniu czytałam wpisy z ub roku i wiem ,że koleżanki namawiały Cię do uprawy czosnku niedźwiedziego. Mam siewki więc mogę dołożyć w prezencie do zamówionych roślinek.
Co Ty na to ?
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Krysiu kochana gdybym ja to wiedziała od razu bym do Ciebie uderzyła po ten czosnek. Ale dobra duszyczka Marta z FO już mi podrzuciła. Został posadzony w tamtym tygodniu. Duża dorodna kępa. Po dwóch dniach ładnie uniósł listki więc myślę, że mu się u mnie spodobało :lol: Dostał przytulny cienisty kącik z prześwitami słonka w ciągu dnia.
Krysiu jesteś dobrym ;:118 tego forum -dziękuję Ci serdecznie, że pamiętałaś o mnie ;:cm
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Witam po przerwie wszystkich zaglądających w moje strony :wit
A jednak dostałam od Krysi czosneczek niedźwiedzi i już kolejna kępka tego wybornego zioła zadba o moje zdrowie dzięki życzliwości naszej drogiej Krysi.
U mnie ziołowo rozbujane są tylko ogrodowe wieloletnie nasadzenia. szałwia szaleje a melisa zieloniutka i aromatyczna. Pięknie przezimowały panienki. ruszają mocno "przyciachane" lawendy a dodatkowo zakupione lawenda biała i różowa już dają oznaki za klimatyzowania i przyjęcia się na nowej rabacie ;:108
Szczypiorek czosnkowy poprzesadzany zwolnij, tak jakby się zamyślił i czeka ale zieloniutki i tylko taki wstrzymany ;:173
marne to marne ale może dwie -trzy siewki oregano i tymianku jakoś się uchowają ;:224 ..a i jeszcze majeranek też doceni mnie kilkoma siewkami podrośniętymi - oby coś z tego było bo bardzo by mnie ucieszyły plon z tych marnych tegorocznych siewów ;:224
Ogólnie postęp w moim zielniku - pomidorniku bez progresu :(
Zimno, wietrznie i strach cokolwiek wystawiać na taras. Dziś mam tylko 9"C i zimny potęgujący chłód wiatr od północ. Brrrryyyyy ;:303 wracaj ciepełko w moje strony i zaproś ze sobą ;:3
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Witaj Zaro! A w domku miałam nadzieję że u Ciebie na parapetach juz zioła szaleją. Np bazylie ;:167 czekam ma fotki :)
U mnie bazyli bardzo dużo na parapetach. A parapetów juz brak :/

Pozdrowienia z Olsztyna :)

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Witaj Zaro z moich ziół też nici wzeszły i padły jeszcze przed pikowaniem. dzisiaj byłam na targu i kupiłam w doniczkach. Pomidorki też jakieś chimeryczne nie chcą rosnąć.Ta moja szklarenka ma zieloną folie i chyba roślinki mają za ciemno. Dam sobie spokój z wysiewami kupię kilka krzaczków pomidorów na giełdzie i basta. Jedynie kolorowe sałaty mi fajnie wzeszły, ale nasiona pewne kupione od koleżanki z forum .
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

A ja chyba będę musiała kupić sadzonki melisy, bo wszystkie w gruncie suche, zero oznak życia, a już powinny rosnąć... Tymianek też tylko jeden przeżył. Za to bazylie na parapecie na szczęście mają sie raczej dobrze. Popikowane ponad tydzień temu i już u niektórych druga para liści właściwych idzie. Najlepsze jednak, że posiałam rozmaryn tzn miał być rozmaryn, a chyba majeranek wykiełkował! Nie wiem jak to zrobiłam, ale zdolna jestem jeśli pomyliłam torebki :)
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Widzę u nas ipako zupełnie na odwrót z tymi zachowanymi przez zimę ziołami. Jak ja mam czegoś w nadmiarze np. melisę to Ty straciłaś jak ty coś masz to u mnie brak ;:173 Szkoda że nie mieszkamy blisko siebie miałybyśmy najpiękniejsze zielniki z wszystkich jakbyśmy się tak uzupełniały ;:224
Majeranek czy rozmaryn ja bym się nie martwiła w moim przypadku nie wyszło ani to ani to ;:222
Dużo słoneczka Ci życzę na cały tydzień
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ziołowy kącik Zary

Post »

Wracaj do Nas :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”