Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moja trawa pampasowa Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Piękna!!!! Ja swoją wiosną wsadziłem w dużej donicy i miałem ją na zimę przenieść do szklarni.Niestety tak się zakorzeniła że wykopanie jej stało się niemożliwe.Opatuliłem ją więc włókniną ..może przezimuje.
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

grigori24 pisze:Moja trawa pampasowa
Czy możesz napisać coś na temat jej uprawy, jakie ma stanowisko - wilgotne, suche, jak ją okrywasz na zimę.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Oczywiście stanowisko słoneczne,w okresie od maja do września wilgotne miejsce. Lubi nawożenie . Stosować nawozy do traw ozdobnych . Po pierwszych większych przymrozkach dobrze okryć trawę agrowłókniną i bardzo grubo obsypać korą . Od września nie podlewać UWAGA bo zgnije . Trawy nie przycinamy .Powodzenia .
Zygmunt53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 lut 2007, o 19:13
Lokalizacja: zachód Polski

Jeśli mogę coś podpowiedzieć.

Post »

Jestem nowy na forum /może kiedyś się odważę pokazać swój ogród/ ale z ciekawością śledzę Wasze dokonania i jestem pod wrażeniem.Szczególnie ujmuje mnie kultura dyskusji,bezinteresowna szczerość i dzielenie sie doświadczeniem , roślinkami,swoją radością.


Przymierzam się do posadzenia kilku traw, w tym oczywiście pampasowych. W Zielonej Górze ponoć jest łagodny klimat ale jak 2 lata temu pomarzły mi niezabezpieczone ogniki to dmucham na ZIMNE.

Stary ogrodnik podpowiedział mi jak je zabezpieczyć przed przemarznięciem.
Wystarczy znależć stare wiadro bez dna, starą beczkę ...może być nowa ale koniecznie bez dna.Im wyższa tym lepsza.
Nakładamy na trawę z góry,do środka wsypujemy trociny, korę...a część, która wystaje ponad wiadro-beczke czy inny pojemnik bez dna obwiązujemy włókniną bądż -wg jego słów pozostawiamy- bo ponoć jak przemarznie to odrośnie.
Pozdrawiam.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Goniu znalazłem te zdjęcia trawy pampasowej i oto one :pierwsze 2 zdjęcia z 2001 r i 2 ostatnie najświeższe


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zygmuncie jeśli cię dobrze zrozumiałem to trociny miały by styczność z trawą pampasową ? Chyba to nie dobry pomysł ponieważ mogą zgnić .Trawa pampasowa nie może mieć nadmiernej wilgoci w okresie zimowym bo właśnie zgnije.Zaznaczam że to tylko moje sprawdzone porady.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Piękną kępę wyhodowałeś ,jestem pod wrażeniem :shock: :shock: :shock:
Takie kępy widziałam na Krecie gdzie rosną w stanie naturalnym ,zobacz Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:Goniu uporczywie szukam ale na pewno gdzieś są na płytce . :roll:
Oczywiście rozumiem i znalazłam inne rozwiązanie :D
Okryłam swoją trawę a Ty oceń czy zrobiłam to prawidłowo :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Gosiu - grigorii zapewne Ci odpowie lada moment a ja
zapraszam Cię w międzyczasie do mojego ogródka gdzie wkleiłam zdjęcia obrazujące mój sposób zabezpieczenia pampasówki. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Goniu aż za dokładnie :D .na samej górze zrób dziurę aby dochodziło powietrze, lub utnij sam narożnik żeby nie sparowały. Tam jest jeszcze wilgoć która musi wyparować . Ja moim zostawiałem mały otwór. Trawa pampasowa która ma wilgoć w nadmiarze do wiosny po prostu zgnije. Można jeszcze podsypać wokół kory im więcej tym lepiej. Może być trochę mało to co widzę ale reszta jest super.Goniu czy wyobrażasz sobie okrywać trawę wysokości 2 lub 3 metrów , masakra .Niech się trzyma byle do wiosny. :D :D :D
Awatar użytkownika
konto-zdezaktywowane
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 18 lut 2007, o 15:34
Lokalizacja: Południe

Post »

To będzie ciekawe doświadczenie.

Jeśli Wam się uda przetrzymac te trawy to jak sądzicie czy zadołowana w donicy na zimę można też tak okryć i liczyć ,że przetrwa zimę?
Wnoszenie donic z trawa pampasową do piwnicy mija sie z celem ,ginie wiosną ale może zadołowana miałaby większe szanse na przetrwanie.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Markizo widziałaś wcześniejsze zdjęcia przecież to wszystko zimowało w ogrodzie lub w piwnicach. Jedna moja w altanie ma się super zieloniutka a ta druga na działce będzie ok.
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Trawa pompasowa

Post »

Witam wiem ze temat już był wielokrotnie na forum ale nigdzie nie mogę znaleść wiadomości kiedy ja można wysiać jeśli chcę pozyskać sadzonki??

I kiedy ją wysiewać, bo często jest tak ze w takich sklepach są zatrudniani ludzie i dokładnie nie wiedzą.

A jak wysieje to w jakich warunkach musi kiełkować ??


pozdrawiam Klimek
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”