Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Bardzo mi się podoba rosplenica ,ma piękną kępę :D
Z mojej niestety nic nie wyrosło ,musiałam posadzić następną ,która ładnie sobie rośnie.
Karo ,mam pytanko dotyczące zimowania trawy pampasowej( w gruncie czy wykopać???) bo zdania są podzielone .
Jakie są Twoje doświadczenia ? :D
Takie okazy widziałam niedawno na Krecie
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ło matko Gosiu - jakie piękne.... :D



Zimowana w piwnicy - nie przetrwała.

Wcześniej miałam w ogrodzie - niestety zmarzła.
Ta którą widzisz zimowała w ogrodzie w tym właśnie miejscu - dobrze przezimowała.
Związałam ją dość mocno i okryłam agrowłókniną i obsypałam ziemią.
Wiosną Gosiu - martwiłam się,że nic z niej nie będzie a jednak - udało mi się. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

W okolicach Szczecina i w pasie nadmorskim zimuje bezproblemowo, zimą musi mieć sucho :!: :!: :!: , najczęściej nakrywa się ją z wierzchu suchymi liśćmi, kawałkami styropianu i zabezpiecza przed wilgocią folią
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Najlepsza jest lekka zima, taka jak była w tym roku. :twisted: :twisted: :twisted:

Po raz pierwszy trawa pampasowa przezimowała w moim ogrodzie.
Mietek.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

eMZet pisze:Najlepsza jest lekka zima, taka jak była w tym roku. :twisted: :twisted: :twisted:

Po raz pierwszy trawa pampasowa przezimowała w moim ogrodzie.
Dokładnie tak samo u mnie.
Jak będzie w tym roku- okaże się wiosną.
Nie pierwszy raz próbowałam przezimować trawę pampasową ,
wg różnych metod,które niestety się nie sprawdziły.
Myślę,że udało mi się poprzedniej zimy właśnie dlatego,że tak naprawdę to jej nie było... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Grzegorz B

Post »

xipe pisze:w okolicach Szczecina i w pasie nadmorskim zimuje bezproblemowo, zimą musi mieć sucho :!: :!: :!: , najczęsciej nakrywa się ją z wierzchu suchymi liścmi, kawałkami styropianu i zabezpiecza przed wilgocią folią
To dobra wiadomość. Ja nasiałem tej trawy wiosną i teraz mam już ogromne sadzonki. Przezimuję ją w widnym pomieszczeniu ok. 15 stopni. Czy da radę w takich warunkach ją przezimować :?:

W przyszłym roku to już w gruncie. W okolicy widziałem trawę pampasową, która bez żadnej opieki daje sobie radę w zimie, ale klimat u mnie łagodniejszy, więc pewnie dlatego.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam! Trawę pampasową powinno sie dokładnie przykryć agrowłókniną (koniecznie czarną) ,a wokół przysypać korą mieloną na grubość 20cm.W ten sposób udało mi się wyhodować trawę pampasową z 39 kwiatami na wysokość prawie 3,5 m wys.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:Witam! Trawę pampasową powinno się dokładnie przykryć agrowłókniną (koniecznie czarną) ,a wokół przysypać korą mieloną na grubość 20cm.W ten sposób udało mi się wyhodować trawę pampasową z 39 kwiatami na wysokość prawie 3,5 m wys.Pozdrawiam :)
Ile lat zimuje Twoja trawa pampasowa w ogrodzie?
Każdej jesieni zabezpieczasz ją w ten własnie sposób? :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Okryj trawę po większych przymrozkach to znaczy minus 5 stopni .Moja trawa jeszcze kwitnie .Lada dzień okryje.Możesz zadać pytanie dlaczego czarna, aby słońce nagrzewało mocno folię .Pamiętaj szczelnie okryj , i nie przycinaj . Poprzednia trawa przemarzła ponieważ przed przymrozkami ją przyciąłem , posłuchałem porad znajomych.Obecna trawa zimuje 3 rok z mojej hodowli.Pamiętaj o korze .Powodzenia .
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Pamiętaj że białą agrowłókninę stosujemy do drzewek i innych roślin aby nie parowała woda natomiast tutaj po przymrozkach żdżbła trawy i tak przemarzną chodzi o dolną część rośliny. Folię najpierw układasz na ziemi przykrywając ziemią potem Grubą warstwą kory 20-30 cm i owijasz szczelnie cała roślinę oczywiście mocno wiążąc sznurkiem.Pamiętaj rośliny nie obcinamy. Mam gdzieś zdjęcie owiniętej trawy tylko muszę poszukać w moich katalogach.Pozdrawiam . Grzegorz :D
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Grzegorzu a co myślisz jeśli ja bym te trawy przezimowała w chłodnej oranżerii. Bo one są zadołowane w wielkich donicach. Jest to kłopot bo to dodatkowe bieganie.A może one nie powinny być w donicach. Tylko raz kozie śmierć i do ziemi ( ale to brzmi )
Pozdrawiam Magda :)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Karolciu jeżeli w donicach to super jeszcze lepiej tak samo przechowujemy jak oleandry . W oranżerii będzie miała super warunki . Nie obcinaj dopiero na wiosnę jak wypuszczą młode pędy. Jaka temperatura w oranżerii panuje zimą ? Jedną trawę też mam w donicy i przechowam w altanie , ale to ciężar taka donica . Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Grzegorzu odnośnie temperatury w oranżerii to nie ma problemu bo tam jest grzejnik delikatnie odkręcę i będzie na +. Tylko czy one bo mam ich dwie biała i różowa będą kwitły ;:88 . Masz jakieś doświadczenia z uprawą w donicy ;:88 . Ja je kupiłam w sierpniu i w tym roku nie kwitły. Pozdrowionka Magda ;:80
Pozdrawiam Magda :)
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”