Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
aovin
500p
500p
Posty: 755
Od: 2 cze 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trawa pampasowa

Post »

:wit Z tego co wyczytałam to, nie trzeba obcinać, w cieplejszych rejonach wystarczy związać liście w chochoł, ona bardziej cierpi od nadmiaru wilgoci niż od zimna. Ja swoją okryję chochołem ze słomy i dam jakiś daszek, ale moja jeszcze malutka i posadzona jesienią, no i u mnie może nie Syberia ale zimno.
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawa pampasowa

Post »

A gdbym całą bryłę korzeniową wykopał i przezimował w piwnicy a na wiosnę wsadził do gruntu ?
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

To dobre rozwiązanie.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ogrodnik amator

Niech ktoś przetestuje ten sposób i w przyszłym roku opowie co z tego wyszło ja w tym roku w piwnicy zimuję tegoroczne sadzoneczki. dwie na próbę wsadziłem do gruntu i będę okrywał zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

Tu nie ma co testować, taki sposób to nie nowość. Trzeba tylko uważać na podlewanie i raczej przesuszyć trawę niż ja zalać.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Jak często w piwnicy trzeba ją podlewać żeby nie zgniła ?
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Trawa pampasowa

Post »

Pampasową miałem kilka razy.I jakoś nigdy nie udało mi się ja przezimować .I odpuściłem ja sobie.Początkiem listopada załapałem się na wysprzedaż roślin w makiecie.Cena była super bo tylko 1 zł za sztukę .Wiadomo trochę tego kupiłem.W każdym bądź razie nie były to jakieś suszki ,kupiłem kilka pampasów ,kilka sztuk zebrinusa i lawendę.Lawenda i zebrinus poszły do ziemi a trawę pampasową dałem do piwnicy z nadzieją że doczeka wiosny. Kilka traw obciąłem, pozostałe zostawiłem w naturalnym stanie.Zobaczę jak będzie lepiej. Do wiosny kawał drogi,zobaczymy co się stanie.
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawa pampasowa

Post »

A mojej pampasówki zaczynają od dolu usychać liście,czy to jest normalne czy za mało podlewane?
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Trawa pampasowa

Post »

Jeszcze nie mam trawy pampasowej ale bardzo mi się podoba.W Działkowcu z listopada wyczytałam jak należy ją zabezpieczać na zimę i jakie powinna mieć warunki.Krótko opiszę ,może komuś się przydadzą te wiadomości.Ważne jest miejsce w którym ją posadzimy.Stanowisko powinno być w pełni nasłonecznione i jednocześnie osłonięte od wiatru.Ważne jest ,aby gleba była przepuszczalna.Przyczyną przemarzania kęp jest woda zbierająca się podczas odwilży wokół roślin i zamarzająca gdy wracają mrozy.W naszym klimacie gdy rozpoczynają się przymrozki trawa w najlepsze kwitnie i wcale nie przygotowuje się do zimy.Dlatego tak ważne jest aby ją właściwie zabezpieczyć.Należy podwiązać wszystkie liście do góry.Wokół rośliny tworzymy "kołderkę" o grubości 40 cm.W promieniu 1 m glebę należy okryć najlepiej warstwą suchych liści.Nieco gorzej sprawdza się torf,trociny lub słoma.Następnie okrywę tą można przysypać cienką warstwą ziemi.Na koniec całość należy przykryć folią,tak aby woda nie dostawała się do środka.Bardzo dobrzy sprawdzają się budowane nad rośliną daszki.Wówczas jednak należy pamiętać o podlewaniu roślin zimą,ale tylko wówczas kiedy będzie to konieczne np. po mrozach którym nie towarzyszyły opady śniegu.Tyle literatura.Pozdrawiam .Alicja.


Napisane: N 28 lis 2010 20:08

Jeszcze jedna ważna informacja.Zanim trawa pampasowa trafi na rabatę w ogrodzie należy się dobrze zastanowić czy to miejsce jest dla niej właściwe.Zimne wiatry,silny mróz i nadmiar wilgoci są dla niej zabójcze.Wymaga ciepłych stanowisk.
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moje trzy pampasówki siedzą aktualnie w donicach w pywnicy (od5 do 10 stopni C), podlewanie ograniczyłam do minimum (jedynie na spodeczek, nie od góry)...i mam nadzieję, że dożyją wiosny. Po zakończeniu przymrozków mam zamiar posadzic je na stałe w ogrodzie na skarpie (o ile będzie co sadzić ) :)
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 356
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa

Post »

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zimowania: czy trawa pampasowa posadzona w doniczce, po wstawieniu przed przymrozkami (ok.października mam na myśli ...żeby nie doznała szoku termicznego) do domu ...temperatury pokojowej czyli ok.25st. przez całą zimę przetrwa ???
Na pewno będzie trzeba ja opryskać na przędziorki lub inne robaczki....ale wykluczając robale...czy wpłynie to negatywnie na jej wzrost...
Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ogrodniku powiedz jak często je podlewasz :) moje tak samo jak Twoje siedzą w domu
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”