Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Trawa pampasowa

Post »

Wydaje mi się, ze trawa papasowa wschodzi nieco póżniej, ale może się mylę, ja zimowałam ją w gruncie, była okryta, czy przeżyła zobaczymy?
To już moja trzecia ( do trzech razy sztuka), pierwsz była śliczna i zimowała w gruncie, a ja nie świadoma, w ogóle jej wówczas nie okryłam jakież było moje ździwienie jak wypuściła i zakwitła. Niestety następnej zimy została zalana, a potem przyszedł mróz i było po niej, następna wsadzona jesienią nie zdążyła mi się przyjąć, ta którą mam teraz została wsadzona chyba w sierpniu ładnie się przyjęła i nawet rozrosła.
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Re: Trawa pampasowa

Post »

U mnie też cisza wygląda jakby uschnięta była..ale czekam .
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa

Post »

U mnie trawce zaczynają wyrastać młode liście :) , dziś przesadziłem ją do 90l donicy i mam nadzieję do listopada postoi na zewmątrz.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

A to moja :(

Obrazek

Mocno siedzi nie idzie tego wyrwać ,, może to przesadzić czy co ?

A była taka piękna :| :|

Obrazek
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moja też taka była i też tak wygląda, ale cierpliwie czekam jak nic z niej nie będzie to koniec z trawą pampasową do trzech razy sztuka (a to właśnie trzecia)
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

No kochani znawcy :0 Wykopałem ją ledwooo. Czy z tych fot korzeni można stwierdzić czy to żyje czy padło.pl ;]

Obrazek

Obrazek

A tu rozpołowiona na pół

Obrazek

Dajcie 1% nadziei ;:223 ;:223 ;:154 ;:154
Maniak roślin egzotycznych :)
jmac
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ogród uczy cierpliwości(rośliny w nim rządzące :wink: ),mam ketmie syryjską, też myślałem że po zimie padła, odbiła z korzeni w lipcu. Dzisiaj jest ozdobą mojego ogrodu :D
Krzychoo
100p
100p
Posty: 151
Od: 30 mar 2008, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa

Post »

stalewiak ja bym ją wsadził do jakiegoś dużego pojemnika/wiadra i czekał. I więcej bym z zimowaniem w gruncie nie ryzykował.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Trawa pampasowa

Post »

"Dajcie 1% nadziei ;:223 ;:223 ;:154 ;:154"

Moim skromnym zdaniem padnięta.... jak już podzieliłeś to wsadź do osobnych donic i jeszcze trochę poczekaj... może coś się tam obudzi.
Moje doświadczenie jest skromne choć swoją pampasówkę uprawiałam od nasionka. Bardzo ładnie i łatwo wykiełkowały nasiona, bezproblemowo rosły dwa lata w donicy, latem w ogrodzie zimą w mało ogrzanym pokoju ( zimą temperatura pokojowa ~10 - 15 st C, ale widne miejsce, umiarkowane podlewanie ). Zimą widać było że wchodziła w okres spoczynku, ale liście miała zielone tylko nie było świeżych przyrostów. Trzeciego roku postanowiłam posadzić w ogrodzie, przyrost latem był gwałtowny, była ozdobą ogrodu. Zimową porą osłonięta była od wiatru słomianym chochołem i agrowłókniną, osypaną korą, nad głową ( miała daszek aby woda nie dostawała się do środka. Trawa pampasowa padła w 90 %, nie wiem czy zagniła czy wymarzła. Został wykopana i podzielona na dwie części ( tak samo jak Ty zrobiłeś ). Jedna cześć odbiła nieśmiało od korzenia. Latem nawet ładnie przyrosła, jesienią niestety poszła do garażu ( +,10 st C, ogólnie ciemno ), przycięłam, od czasu do czasu podlewałam i .... pampasówka poległa.

Nie powtórzyłam uprawy tej ciekawej i dekoracyjnej trawy ( z braku nasion ), ale dwuletnie zimowanie w warunkach pokojowych było dla niej korzystne, zimowanie w gruncie, miało szanse powodzenia ale pewnie gdzieś popełniłam błąd lub temperatura była dla niej za niska -20st C, natomiast zimowanie w garażu było całkowita klapą, niby spełnione prawie wszystkie warunki ( oprócz oświetlenia ), chyba przy" + " temperaturach musi jednak być zapewnione oświetlenie.
W tym roku tak zimowałam trawę cytrynową, która nie miała problemu z przetrwanie i w tej chwili ma już sporo świeżych przyrostów.
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawa pampasowa

Post »

Jeszcze wczoraj miałam pomysł, żeby w tym roku posadzić ją na stałe w ogrodzie...ale po obejrzeniu tych zdjęć zmieniam zdanie i przesadzę tylko do większej donicy a na zimę do domu :roll:
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

Dzięki kochani za odpowiedzi .Trawki pod korzonki dostały troche że tak powiem koksu . Są rozsadzone w gruncie pod szklarniami

.Oczywiście dam znać czy cos ruszy ;:223 ;:223
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Trawa pampasowa

Post »

I co ruszyła ? Bo moja wciąż taka sama już mnie korci, żeby ja wykopać, bo i tak pewnie nic z niej nie będzie, wszystkie inne już rosną a ta wciąz sucha i szpeci.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ilonko u mnie to samo dalej susza ale czekam dalej pewne na marne :/
Maniak roślin egzotycznych :)
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”