Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Niestety u mnie ta trawa nie chce kiełkować :(
chyba po raz pierwszy Legutko u mnie się nie sprawdził :(
ale jeszcze poczekam - moze taki juz jej urok, ze kiełkuje po miesiącu??
a jak nie wykiełkuje to "podkrade" coś u sąsiada Jozefa ;-) hihi jak tylko się odwróci to ja łopate i do dzieła ;-) hihi...
Pewnie Jozef nie zaprosi mnie na działkę po przeczytaniu tego posta ;-)

Słoneczne pozdrowienia!!!!!
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Każdemu odradzam hodowanie trawy pampasowej w ogrodzie. Moją przewlokłam w doniczce aż z Londynu. Po dwóch lub trzech latach zimowania w domu, rozrosła się do wielkości takiej jak na zdjęciu i niemożliwym okazało się targanie jej do mieszkania. Zostawiona w gruncie zmarzła. Teraz jakieś resztki gdzieś tam rosną w ogrodzie, mniejsze niż zwykła trawa. W Polsce, może z wyjątkiem Wybrzeża, nigdy nie będzie tak wyglądała jak w Anglii czy w płd. Francji. Rzeczywiście, równie piękny jest Miskant Zebrinus lub Miskant cukrowy - gigant dorastający w ciągu paru lat do 5=ciu metrów.
Teraz jak ognia unikam bylin nie zimujących w gruncie. Podobnie straciłam dwa przecudne hebe variegata. W domu nie miały takich warunków świetlnych, jak w ogrodzie. One szklanych dachów potrzebują :(
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Trawa pampasowa faktycznie wymaga dużo troski ,ale a drugiej strony mało kto ją posiada ,mam kilka rodzaji traw i turzyc
sa piękne ale nie tak jak pampasowa .Ja się nie poddam mam duże szanse mieszkam na południu tu jest o wiele delikatniejszy klimat
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Do 5 metrów dorasta miskant olbrzymi..cukrowy jest trochę niższy ..do 3 metrów.
A trawa pampasowa w Bytomiu ma raczej marne szanse..ja też mieszkam na południu i po kilku podejściach do tej trawy miałem ochotę się już poddać..ale jak już pisałem w tym roku przeniosłem ją do szklarni i jak na razie ma się całkiem dobrze. Myślę że przezimuje bez szwanku..
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Trawa pampasowa- zimowanie

Post »

Czy ktoś może pochwalić się sukcesem w zimowym przechowywaniu traw pampasowych (nie miskanta)?
Jakimi sposobami nie ważne ,ale czy się udało?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja moją wzięłam do domu.
Wegetowała na korytarzu
ale i tak nędznie wygląda.
Już ją wywiozłam na działkę.
Zobaczymy czy coś z niej będzie. :D
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Moja przezimowała w szklarni. Cały czas była zielona a teraz zaczyna już wypuszczać nowe pędy.
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Być może wywołam burzę tym postem ,ale kilka lat temu pytałem kilku fachowców z ogrodów botanicznych o doświadczeniach w tym temacie.Nikt- powtarzam nikt, nie znał żadnej pozytywnej metody przechowywania pampasów w gruncie ,bez straty ich w 100%. Klimat Polski ,to nie Argentyna skąd pochodzą.Robiono doświadczenia robiąc kopczyki,otulano słomą,korą, papierem falistym, i folią co było kompletnym niewypałem.Zgodnie orzekli, cyt"w naszych warunkach klimatycznych brak możliwości przezimowania trawy pampasowej w gruncie". Ostatnia zima była wyjątkowa i mogły okryte przezimować, czego wszystkim ich właścicielom życzę. A sklepy sprzedają ,bo to przecież piękna roślina.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mam posianą kortaderię w tym roku w zakątku działki (półcień). Zobaczymy co z tego wyrośnie.
w/g słownika:
kortaderia (Europa)
(n.łc.) bot. Cortaderia selloana, roślina z rodziny traw (Gramineae), występująca w Brazylii i Argentynie, wysoka trawa kępkowa o bujnych, srebrzystych lub srebrzystopurpurowych wiechach; trawa pampasowa, okolcz srebrzysty, gynerium.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zgodzę się z Tobą Pyzdro. 3 lata zimowałam swoją trawę. Gdy ją przywlokłam z Londynu miała pół metra. Przez 2 lata zrobiła się tak duża, że nie sposób ją było pomieścić w domu, w dodatku wymagała górnego oświetlenia, co przy blokowej konstrukcji okien jest niemożliwe. Przez następne 3 lata sukcesywnie zdychała w ogrodzie, aż wreszcie szlag ją trafił. Nigdy nie zakwitła ani nie dorównała standartom londyńskim. To samo stało się z hebe variegata. Postanowiłam, że już nigdy więcej kłopotów z roślinami południowymi i nie zimującymi w naszym gruncie. Za darmo bym nie chciała. A centra ogrodnicze sprzedają tę trawę nawet po 36 zł ze ślicznym obrazeczkiem kwitnącego pampasu. Niektóre bezczelnie informują, że zimuje w gruncie, a jakże! :(
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Moja kolejna próba przezimowania pampasowej w gruncie "może "okazać się tegorocznym sukcesem.
Sadzonka była mała ale wśród zeschniętych badyli są trzy zieloniutkie, które już pną się w górę.
Nawet jeśli uda mi się utrzymać przyrost zielonej masy t.pampasowej -nigdy nie powiem ,że jest możliwe jej
przetrzymanie u nas przez zimę.Nawet w piwnicy -moje próby były nieudane.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak dziś wygląda moja trawa pampasowa zimowana w ogrodzie

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
missedit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 3 kwie 2007, o 12:36
Lokalizacja: miasteczko

Post »

Pomocy :!: posiałam nasionka trawy pampasowej-parę dni temu pojawiły się malutkie roślinki-niestety zaczęły obumierać- :cry:
Nie wiem co robię nie tak-może za dużo wody?( Zraszam je codziennie) Stoją na parapecie wiec na brak słońca narzekać nie mogą :cry:
przepraszam za brak polskich literek
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”