Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Krzychoo
100p
100p
Posty: 151
Od: 30 mar 2008, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa

Post »

Dziękuję Przemku za odpowiedź. Oglądałem wątek z Twoim ogródkiem i widziałem pampasówkę - rewelacja. Teraz będę czekał co moje pokażą w tym roku. Jesienią przesadziłem je do wiader 10 l, do czystego kompostu bez domieszek. Jak coś mi się wykluje pochwalę się w tym wątku.
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ja na dno donicy przed posadzeniem włożyłem trochę obornika. Trawa rosła bardzo intensywnie z niewielkiej sadzonki urosła silna kępa i wydała pierwszy kwiatostan. Tej wiosny przesadzę do takiego czrnego budowlanego pojemnika o pojemności 65litrów również zastosuję obornik, jeśli ma nie mieć pełnej swobody to niech ma chociaż bagate podłoże w tej donicy :) , a pojemnik ten myślę zadołować gdzies w ogrodzie aby wyglądało naturalniej.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trawa pampasowa

Post »

Posiałam dzisiaj trawę. :tan Oczom nie mogłam uwierzyć, ile nasion jest w paczce. :shock: Potrzebuję docelowo jednej, może max 3, by jeszcze rodzinie podarować, a co z resztą... :?
Awatar użytkownika
Marciniszyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 sie 2010, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocka

Re: Trawa pampasowa

Post »

Z informacji wyszukanych po różnych forach wynikało, że trawa pampasowa strasznie kiepsko wschodzi.... a umnie wykiełkowała jak rzeżucha, normalnie :shock:
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Wczoraj dostałam zamówioną trawę pampasową. Ma już sporo młodych listków około 15 centymetrowych. Jak powinnam z nią teraz postępować? Bo do gruntu to chyba dopiero po zimnej zośce?
Paulina
Krzychoo
100p
100p
Posty: 151
Od: 30 mar 2008, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ja swoje postawiłem na parapecie. Potem jak trochę podrosły przesadziłem je do większej doniczki i trzymałem w tunelu foliowym do końca maja. Potem na dwór. Przed przymrozkami znowu przesadziłem do większych pojemników i do piwnicy przy oknie. Niedługo znowu dam je do tunelu foliowego i pod koniec maja na dwór. Oby zakwitły :tan
Awatar użytkownika
falkenburg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 738
Od: 7 wrz 2009, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północny-zachód

Re: Trawa pampasowa

Post »

paola1a pisze:Wczoraj dostałam zamówioną trawę pampasową. Ma już sporo młodych listków około 15 centymetrowych. Jak powinnam z nią teraz postępować? Bo do gruntu to chyba dopiero po zimnej zośce?
Pewnie, że za zimno, a tym bardziej że na 90% to roślina z tunelu lub szklarni i nie jest zahartowana. Trzymaj ją na jasnym parapecie i aby nie miała za ciepło. Oczywiście podlewać - w miarę potrzeby. A to siewka czy sadzonka?

Krzychoo pisze:..Czy ktoś może słyszał lub też może podać link do kogoś, komu pampasówka uprawiana w pojemnikach zakwitła? Chodzi oczywiście o kogoś z Polski. Różne sprzeczne rzeczy czytam na różnych forach, chciałbym wiedzieć czy mam szansę zobaczyć pióropusze :)
My uprawiamy od kilku lat pampasówki w dużych pojemnikach (80 l donice) i kwitną. Niestety nie mogą zimować w gruncie otwartym, a nawet w szklarni nieogrzewanej bo jak sprawdziliśmy silnie przemarzają i giną. Teraz zimujemy w ciepłej szklarni (ok. 10-12 C) i corocznie niezawodnie kwitną.
Małgorzata i Krzysztof
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moja trawa to sadzonka, nawet całkiem dorodna I zrobię jak radzicie, na razie na jasny, chłodny parapet
Paulina
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Czy komuś już zaczęła wypuszczać nowe liście ?
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moja ma tylko te stare liście z zeszłego sezonu, stoi w garażu. Myślę, że do maja coś się ruszy
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Trawa pampasowa

Post »

A myślicie, że można już ją dać do nieogrzewniego tunelu? Czy lepiej poczekać? Jak jest ładna pogoda to wystawiam ją na dwór, żeby trochę się zahartowała.
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Trawa pampasowa

Post »

Z tym hartowaniem jej w ciepłe dni to dobry pomysł natomiast wyjąć ją z domu na stałe na dwór to chyba jeszcze za wcześnie. W każdym razie ja czekam do maja.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ja moją nową sadzonkę codziennie wyprowadzam na spacer, jeśli pogoda pozwala na cały dzień Mam nadzieję, że to ją zahartuje
Paulina
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”