Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 766 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 55  
Autor Wiadomość
alicja99
 Tytuł: Jak przezimować trawy pampasowe?
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 11:23 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
No własnie kupiłam niedawno trawy pampasowe i wiem ze musze je przezimować. Ale nie wiem jak to zrobić i nic nie moge na ten temat znalezc :( Prosze o pomoc

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 15:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Trzeba związać wiecznie zielone liście i obsypać je wysoko suchym listowiem-powinno wystarczyć.

A przy okazji - trawę pampasową powinno się sadzić na wiosnę ,nie jesienią własnie w celu uniknięcia przemarznięcia.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

SATI
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 15:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Ja sadziłam trawe pampasową też na jesieni niczym nie okrywałam po kilku latach nie mogłam dać sobie rady tak się rozrosła .Z doświadczenia wiem że nie wymaga żadnedo okrywania na zimę.Więc alicjo możesz spokojnie posadzić :D

eMZet
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 18:10 
1000p
1000p

więcej niż 1
aniawoj napisał(a):
Trzeba związać wiecznie zielone liście i obsypać je wysoko suchym listowiem-powinno wystarczyć......

Dobrze jest jeszcze utworzyć wokół trawy parawan z maty słomianej, dla zabezpieczenia przed mrożnymi wiatrami, które ją niszczą.

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 19:41 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Mnie też,kilkakrotnie,ale w tym roku robię ostatnie podejście,ponieważ wyczytałam o nowych warunkach zimowania trawy.Wypróbuję i być może będę mieć... ;:30

Józef
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 20:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Basia napisał(a):
Sati jak to zrobiłąś. Mnie regularnie wymarza mimo okrycia.

Basia..mam to samo..kilka podejść i u mnie trawa pampasowa jest rośliną jednoroczną.

agrazka
 Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2006, o 22:41 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
pampasowa przemarza w Łodzi już dwa razy ryzykowałam, teraz trzeci - ale bardzo ja przykryję.
Natomiast miskant cukrowy rosnie jak głupi bez żadnych zabiegów pielegnacyjnych.

Basia
 Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2006, o 15:24 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Nie ryzykuj. Jesienią wykop ewentualnie(jeśli nie można w całości) podziel i wsadź do doniczek. Przezimuj w piwnicy, a wiosną możesz razem z donica, albo wyjąć i zadołować lub posadzić w ogrodzie. Mnie przemarzła a przecież mieszkam w cieplejszym regionie.

panda7
 Tytuł: Trawa Pampasowa
PostNapisane: 7 lut 2007, o 11:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Zakupiłam nasionka tej śliczniutkiej trawki i teraz myślę gdzie by ją tu wkomponować w ogródek :?
O miejscu dla niej zdecyduje to czy jest (tak na niej pisze) wieloletnia i czy bardzo się rozsiewa
PROSZĘ o podpowiedzi z Waszych doświadczeń!!!

Czy próbowaliście ją "zimować" i czy to się udaje? (no i w jakich warunkach???)
A może komuś udało się ją przetrzymać w ogrodzie podczas zimy? (normalnej zimy bo teraz to nie zima ;-) )
Czy wysiana dostatecznie wcześnie (w lutym) jest w stanie zakwitnąć??

Słoneczne pozdrówki!!
d

Basia
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2007, o 15:44 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Dorka próbowałam, ale o przetrzymaniu w gruncie nie ma mowy. Wysiej do doniczek i uprawiaj w doniczkach. W pierwszym roku nie będzie to zbyt okazała roślina. Dopiero w następnym można mówić o czymś co jest na zdjęciu. Przechowanie w widnej i w miarę ciepłaj piwnicy. Nie należy zapominać o podlewaniu. Najlepiej wiosna przesadzać do większej donicy i dołować w gruncie, a na zimę wyciągać i do piwnicy.

Ernest
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2007, o 17:58 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

więcej niż 1
Jest szansa przezimowania w gruncie,w wystawie południowej,południowo-zachodniej.Najlepiej jak dysponujemy jakimś wzniesieniem z tą wystawą.Ewentualnie można spróbować zbudować małe wzniesienie

eMZet
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2007, o 18:20 
1000p
1000p

więcej niż 1
Trzecią zimę próbuję przetrzymać trawę pamapasową. Do tej pory, przez dwie zimy sztuka ta nie udała mi się. Sadziłem zawsze rośliny roczne, a więc zakwitały. Wspaniały "pióropusz" miałem w roku ubiegłym. Mam jednak wątpliwości czy i w tym roku trawa przezimuje. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że większym zagrożeniem dla tej trawy jest w zimie woda a nie mróz. Winna być sadzona na dobrze zdrenowanym pagórku, kilkanaście do kilkudziesięciu centymetrów nad normalnym poziomem gruntu. Pożądane jest zadaszanie jej na okres zimowy. Jeśli nie przetrzyma tej zimy to będę sadził ponownie. Jest piękna.

panda7
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2007, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Jeszcze poszukałam po necie i znalazłam, że dla tej trawy bardziej szkodliwy jest nadmiar wody niż mrozy... i pewnie z tego powodu polecacie sadzić ją na skarpach (których nie mam :( nawet nie mam miejsca by zrobić).

Basiu - rozumię, że u Ciebie ta trwa w pierwszym roku nie kwitła :( KaRo też mi o tym pisała... szkoda te pióropusze są takie piękne...

Jak się prezentuje trawa p. gdy nie kwitnie??
jeśli nie mogę liczyć na kwitnienie to może nie ma sensu eksponować jej w jakimś widocznym miejscu??

Fotki mile widziane ;-)

barakuda
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2007, o 18:32 
100p
100p

---
Trawa pampasowa piekna i trudna .Lubi miejsca sloneczne i raczej suche to trawa stepowa.Trudna w uprawie ale za to piekna .Należy ją sadzic na kopczykach tak aby nadmiar wody nie mial stycznosci z korzeniami ,najlepszym sposobem jest posadzenie w donicach aby na zime mazna bylo swobodnie wyjac i przezimowac w piwnicy wiosna nie nalezy zbytnio sie spieszyc z wyprowadzaniem ,wiosenny przymrozek moze zniweczyc cale nasze starania .Bym zapomnial zima należy ją podlewac ale delikatnie powinna miec cala zime zielone [liscie]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 766 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 55  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: MartaJR i 24 gości