Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
alicja99
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 wrz 2006, o 11:21

Trawy pampasowe

Post »

Niedawno kupiłam trawy pampasowe i wiem ze muszę je przezimować. Ale nie wiem jak to zrobić i nic nie mogę na ten temat znaleźć :( Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Trzeba związać wiecznie zielone liście i obsypać je wysoko suchym listowiem-powinno wystarczyć.

A przy okazji - trawę pampasową powinno się sadzić na wiosnę ,nie jesienią własnie w celu uniknięcia przemarznięcia.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Ja sadziłam trawe pampasową też na jesieni niczym nie okrywałam po kilku latach nie mogłam dać sobie rady tak się rozrosła .Z doświadczenia wiem że nie wymaga żadnedo okrywania na zimę.Więc alicjo możesz spokojnie posadzić :D
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

aniawoj pisze:Trzeba związać wiecznie zielone liście i obsypać je wysoko suchym listowiem-powinno wystarczyć......
Dobrze jest jeszcze utworzyć wokół trawy parawan z maty słomianej, dla zabezpieczenia przed mrożnymi wiatrami, które ją niszczą.
Mietek.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Mnie też,kilkakrotnie,ale w tym roku robię ostatnie podejście,ponieważ wyczytałam o nowych warunkach zimowania trawy.Wypróbuję i być może będę mieć... ;:30
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Basia pisze:Sati jak to zrobiłąś. Mnie regularnie wymarza mimo okrycia.
Basia..mam to samo..kilka podejść i u mnie trawa pampasowa jest rośliną jednoroczną.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Pampasowa przemarza w Łodzi już dwa razy ryzykowałam, teraz trzeci - ale bardzo ja przykryję.
Natomiast miskant cukrowy rośnie jak głupi bez żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie ryzykuj. Jesienią wykop ewentualnie(jeśli nie można w całości) podziel i wsadź do doniczek. Przezimuj w piwnicy, a wiosną możesz razem z donica, albo wyjąć i zadołować lub posadzić w ogrodzie. Mnie przemarzła a przecież mieszkam w cieplejszym regionie.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa Pampasowa

Post »

Zakupiłam nasionka tej śliczniutkiej trawki i teraz myślę gdzie by ją tu wkomponować w ogródek :?
O miejscu dla niej zdecyduje to czy jest (tak na niej pisze) wieloletnia i czy bardzo się rozsiewa
PROSZĘ o podpowiedzi z Waszych doświadczeń!!!

Czy próbowaliście ją "zimować" i czy to się udaje? (no i w jakich warunkach???)
A może komuś udało się ją przetrzymać w ogrodzie podczas zimy? (normalnej zimy bo teraz to nie zima ;-) )
Czy wysiana dostatecznie wcześnie (w lutym) jest w stanie zakwitnąć??

Słoneczne pozdrówki!!
d
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Dorka próbowałam, ale o przetrzymaniu w gruncie nie ma mowy. Wysiej do doniczek i uprawiaj w doniczkach. W pierwszym roku nie będzie to zbyt okazała roślina. Dopiero w następnym można mówić o czymś co jest na zdjęciu. Przechowanie w widnej i w miarę ciepłaj piwnicy. Nie należy zapominać o podlewaniu. Najlepiej wiosna przesadzać do większej donicy i dołować w gruncie, a na zimę wyciągać i do piwnicy.
Awatar użytkownika
Ernest
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 4 lut 2007, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Jest szansa przezimowania w gruncie,w wystawie południowej,południowo-zachodniej.Najlepiej jak dysponujemy jakimś wzniesieniem z tą wystawą.Ewentualnie można spróbować zbudować małe wzniesienie
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Trzecią zimę próbuję przetrzymać trawę pamapasową. Do tej pory, przez dwie zimy sztuka ta nie udała mi się. Sadziłem zawsze rośliny roczne, a więc zakwitały. Wspaniały "pióropusz" miałem w roku ubiegłym. Mam jednak wątpliwości czy i w tym roku trawa przezimuje. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że większym zagrożeniem dla tej trawy jest w zimie woda a nie mróz. Winna być sadzona na dobrze zdrenowanym pagórku, kilkanaście do kilkudziesięciu centymetrów nad normalnym poziomem gruntu. Pożądane jest zadaszanie jej na okres zimowy. Jeśli nie przetrzyma tej zimy to będę sadził ponownie. Jest piękna.
Mietek.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jeszcze poszukałam po necie i znalazłam, że dla tej trawy bardziej szkodliwy jest nadmiar wody niż mrozy... i pewnie z tego powodu polecacie sadzić ją na skarpach (których nie mam :( nawet nie mam miejsca by zrobić).

Basiu - rozumię, że u Ciebie ta trwa w pierwszym roku nie kwitła :( KaRo też mi o tym pisała... szkoda te pióropusze są takie piękne...

Jak się prezentuje trawa p. gdy nie kwitnie??
jeśli nie mogę liczyć na kwitnienie to może nie ma sensu eksponować jej w jakimś widocznym miejscu??

Fotki mile widziane ;-)
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”