Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi_41 jakie koszty?
Bo też chcę założyć, gdzie się zaopatrujesz w potrzebne rzeczy?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Część instalacji leży u mnie od dawna, węże zasilające i rozprowadzające, pozostałych elementów jeszcze nie szukałem, na razie czeka mnie odbudowa tuneli. Kropelkowe chcę zakładać na zewnątrz więc mam jeszcze trochę czasu :roll:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

drakka w naszej wodzie jest mało żelaza.
Zobaczymy wiosną czy instalacja działa.
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Podaj wiecej informacji na temat węży, złączek itp potrzebnych do instalacji.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Sporo elementów znajdziesz na stronie Horticenter.pl , nie znalazłem tam jedynie wężyków do rozprowadzania, ale ogólne pojęcie można sobie wyrobić. W necie jest bardzo dużo materiałów na ten temat :uszy
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

hej :wit Dawno nie było poruszanych tematów :) Chciałam dalej podrążyć temat podlewania kropelkowego :) chodzi mi głownie o średnicę rur do rozprowadzania wody, potem dobrania wkłuwek i reszty elementów pod kątem rozmiaru, średnicy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. :) :) :)
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Chciałem zapytać, czy zioła hodowane pod osłonami, traktujecie tak damo jak kwiaty balkonowe? Chodzi mi czy stosujecie te same nawozy i opryski??
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

agula7789 pisze:hej :wit Dawno nie było poruszanych tematów :) Chciałam dalej podrążyć temat podlewania kropelkowego :) chodzi mi głownie o średnicę rur do rozprowadzania wody, potem dobrania wkłuwek i reszty elementów pod kątem rozmiaru, średnicy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. :) :) :)
Podlewanie kropelkowe jest projektowane zależnie od wymiarów obiektu, ilości i rozplanowaniu punktów poboru (kroplowników) oraz zakładanego ciśnienia w wężach. Nie da się tego zrobić na chybił-trafił, trzeba znać dokładne dane.

Łukasz, rośliny balkonowe nawożone są ze szczególnym naciskiem na kwiaty, czyli z dużą przewagą potasu. Zioła to przede wszystkim masa zielona więc azot,fosfor i mikro.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jakie proporcje antywylegacza dać do oprysku bratka żeby nie popalić kwiatu a żeby by mi się wybiegały??
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Jeśli piszesz o skarlaczu, to wszystko zależy jakiego używasz. Na opakowaniu powinna być informacja o zalecanym stężeniu. Odrębną sprawą są kwiaty, te otwarte po oprysku prawie zawsze można spisać na straty, ale dla bratka to niewielki problem, szybko znów zakwitnie :uszy
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi_41 pisze:Jeśli piszesz o skarlaczu, to wszystko zależy jakiego używasz. Na opakowaniu powinna być informacja o zalecanym stężeniu. Odrębną sprawą są kwiaty, te otwarte po oprysku prawie zawsze można spisać na straty, ale dla bratka to niewielki problem, szybko znów zakwitnie :uszy

Antywylegacz jest to skarlacz stosowany na zboże, ale wiem że ludzie dają go również do roslin, dlatego pytam jakie stężenie najlepiej.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Niestety, w tym Ci nie pomogę, nie znam tej grupy środków. Jedyne co mogę zasugerować, to fakt że na oszczędnościach jeszcze nikt dobrze nie wyszedł. Zboża to głównie masa zielona, a nam potrzebne są kwiaty które nie wiadomo jak zareagują :roll:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi, to może ja z drugiej strony :roll: Jak 'wyprowadzić' roślinę z działania środka skarlającego, by zechciała rosnąć w warunkach domowych? Mam czasem wrażenie jakby 'zatrzymały się' na pewnym etapie z którego trudno je wyprowadzić, żeby jak to nazwać 'ocknęły się'.Rozwijają się liczne pąki z którymi roślina została zakupiona, ale ona potem słabo dalej rośnie i tym samym słabo kwitnie.Czy przypadkiem nie nadużywa się tych środków, albo stosuje inne, czy też silniejsze? Mam wrażenie, że jeszcze kilka lat wstecz nie było tego problemu.Problem mam z daliami, osteospermum, złocieniem krzewiastym, aksamitką, lawendą, fuksją.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”