Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
EwelinaB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 kwie 2007, o 17:32
Lokalizacja: Szczecin

Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam!
Wisiałam trawę półtora tygodnia temu i....nic. Ani "drgnie". Stosowałam się do wskazówek na forum itp. Zastanawiam się,czy to nie dlatego, że jest tak sucho. Może powinnam ją podlać? Wydawało mi się, że, co jak co, ale trawa urośnie w każdych warunkach. Proszę o radę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

To ta trawa nie była podlana?
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Nie martw się ,na pewno wzejdzie tylko musisz ja podlewać :D
Moja wzeszła po trzech tygodniach ,jest chłodno i dlatego to tak długo trwa.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ewelino woda i jeszcze raz woda,
jeżeli chcesz aby trawa Ci pięknie urosła.
W tej chwili jest bardzo ciepło
i jeżeli będzie miała wilgotno to bardzo szybko Ci wzejdzie.
W dzień mocna przygrzewa słoneczko i jeżeli nie dostarczysz jej wody
to nasionka po prostu zaschną.
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Święta prawda woda,woda ,woda a jak wzejdzie to jeszcze raz woda ,woda woda :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
EwelinaB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 kwie 2007, o 17:32
Lokalizacja: Szczecin

Trawa nie rośnie!

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Pędzę podlewać trawę. Mam nadzieję, że jeszcze coś z niej będzie.Pozdrawiam.
harpja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 sie 2007, o 10:16
Lokalizacja: Opolskie

Kiedy można siać trawę - terminy

Post »

Witam,
Właśnie oglądałam pogodę w tv i zapowiadają od środy deszcze i chłodniejsze dni. proszę mi powiedzieć czy zatem warto poczekać jeszcze na wysiewtrawy czy można już zabrać się do pracy? Nie ukrywam, że moim marzeniem jest gęsty, równomiernie rosnący dywan trawy ale przy takich deszczach i ochłodzeniu nie wiem czy moje marzenie stanie się rzeczywistością :)
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Siej, trawa nie kiełkuje przez jedną noc. Ochłodzenie nic jej nie zrobi - życica kiełkuje po ca tygodniu, kostrzewy po 3-4 tygodniach.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
kamyszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 sie 2007, o 22:04
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Witam,

Moja trawa została posiana 1,5 tyg temu. Ziemię podlewałam raz na dwa dni - wiem że to moze mało, ale tak wyszło...W tej chwili ziemia wygląda tak jakprzed posianiem. Czy dalsze podlewanie ma sens? Czy moze w wyniku małej ilosci wody trawa nie wyrośnie....

Pytam ponieważ możę trzeba jeszcze razprzekoać ziemię i posiać jeszcze raz no i tym razem nawadniać porzadnie przynajmniej raz dziennie??

Prosze o poradę dla początkującej ogrodniczki :)
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

kamyszka pisze:Witam,

Moja trawa została posiana 1,5 tyg temu. Ziemię podlewałam raz na dwa dni - wiem że to moze mało, ale tak wyszło...W tej chwili ziemia wygląda tak jakprzed posianiem. Czy dalsze podlewanie ma sens? Czy moze w wyniku małej ilosci wody trawa nie wyrośnie....

Pytam ponieważ możę trzeba jeszcze razprzekoać ziemię i posiać jeszcze raz no i tym razem nawadniać porzadnie przynajmniej raz dziennie??

Prosze o poradę dla początkującej ogrodniczki :)
Nie ma żadnego podlewania trawy co 2 dni, czy co tydzień. Ziemia z posianą trawą musi być non stop wilgotna do czasu przynajmniej pierwszego koszenia. Jeżeli nasiono trawy dostanie wilgoci i rozpocznie proces kiełkowania, musi mieć tą wilgoć ciągle aż umocni swój system korzeniowy w głębi ziemi. Przerwanie w tym tym czasie nawet na chwilę nawilżania ziemi może spowodować że nasionko które już rozpoczęło kiełkowanie uschnie. Z uwagi na to że nasiona trawy znajdują się tylko kilka milimetrów pod ziemią , a często nawet leży na wierzchni ziemi ,częstotliwość podlewania zależy tylko od warunków atmosferycznych . Jeżeli nie pada, jest słonecznie to podlewać należy nawet kilka razy dziennie, natomiast jak niebo jest zachmurzone to automatycznie częstotliwość podlewania jest mniejsza. Jeżeli ziemia jest ciągle wilgotna to trawa posiana w maju wschodzi po 7-10 dniach, nie później niż dwa tygodnie. KAMYSZKA , jak słusznie na tym forum zauważono- woda i jeszcze raz woda. Ne ewentualny siew lepiej poczekaj jeszcze z tydzień. Życzę Ci co najmniej takiego trawnika.
, Obrazek Obrazek
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Kamyszka trawa na pewno wzejdzie podlewaj i czekaj :D :D :D

Jaką masz powierzchnię i ile trawy wysiałaś? ;:24
kamyszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 sie 2007, o 22:04
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Dziękuję za wypowiedzi.

Powierzchnia to ok. 70 m2 - zużyłam 2 kg trawy - mieszanka do miejsc zacienionych - bo właśnie takie miejsce obsiałam.

Krytycznym okiem spojrzałam dzisiaj na tę ziemię no i oczywiscie podlałam - moze coś wyrośnie bo troszkę coś tam widać - ale mnóstwo ziaren widzę też na powierzchni - może wyschły? Już sama nie wiem...

Będę podlewać dwa razy dziennie...i zobaczymy...jak przez kolejny tydzień nic się nie pojawi to chyba będzie znak, że coś jest nie tak...i wtedy wysieję jeszcze raz....

Słusznie?
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moim zdaniem trochę rzadko posiałaś ponieważ z doświadczenia wiem że w kartonie zawsze jest mnóstwo pustych ziaren , trochę ptaszki skorzystają ,no i nie wszystkie nasiona wzejdą od razu.Trawę zawsze sieję gęściej i tak zawsze muszę dosiewać wszystko zależy od gatunku.Podlewaj i wszystko będzie ok . PAMIĘTAJ NIE PODLEWAJ W SŁOŃCU!!!!.Bardzo wcześnie rano i wieczorem. Ziemia mocno musi być nawilżona tak aby nie wypłukać nasion. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”