Zioła - czy stosować opryski przeciw szkodnikom i patogenom?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 236
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zioła - Opryski w uprawie ziół!!!

Post »

Zawsze możesz użyć tzw. bezpieczne preparaty typu Agricolle, choć powiem szczerze, że dwa razy się skusiłam właśnie na niego i Naturen i średnie są.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zioła - Opryski w uprawie ziół!!!

Post »

Bo pewnie średnio opryskałaś. :) . Istota działania tych preparatów polega na sklejaniu imigrantów siedzących na spodzie liścia i odcinaniu im tlenu, i tam trzeba dotrzeć z opryskiem. Chlapanie po liściach z wierzchu nic nie daje.
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 236
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zioła - Opryski w uprawie ziół!!!

Post »

kaLo, nie jestem małym dzieckiem, zlewałam rośliny aż z nich kapało. Przędziorki, wciornastki bez chemii ciężko wygonić z ogródka, a na mszycę wystarczy zwykłe mydło ogrodnicze, nie ma co wywalać 20zł na niezbyt wydajny oprysk.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zioła - Opryski w uprawie ziół!!!

Post »

Daj też też i innym szansę na wyrzucenie w błoto 2 dych :wink: . Niech sami zastosują i ocenią skuteczność. U mnie wszelakie robactwo stopuje po afiku czy agricolle i to nie po zlaniu a tylko po opryskaniu spodniej strony liści.




Prawdę mówiąc, nie do końca rozumiem odkładanie na siłę momentu opryskania dziadostwa chemią i walkę do ostatka przy pomocy "środków ekologicznych " , które jak to już niejednokrotnie opisywano , nie działają. Może lepiej postąpić odwrotnie. Chemia jak najwcześniej a potem jakieś "kosmetyki" odstraszające i zapobiegawcze.To chyba logiczne, czy się mylę?
czlowiek87
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 sty 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła - Opryski w uprawie ziół!!!

Post »

Ja myślę, że się mylisz, tak jak z resztą my wszyscy. W końcu nie znamy przekrojowo, rodzajów, mieszanek, dawek i proporcji poszczególnych ziół w ich róznych postaciach by móc skutecznie reagować. Wszystko siedzi w roślinach. Szkoda, że nie mamy znamy odpowiednich miar. Które same z resztą ulegają ciągłym przemianom. :-) Od strony pragmatycznej jednak pewnie się nie mylisz :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”