Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ja się co prawda nie znam, nie mam jeszcze doświadczenia, ale wydaje mi się, że to co wzeszło różni się miedzy sobą wyglądem.

Tu roślinki z nasion (moich) firebird:

Obrazek

A tu zwykła purpurowa (też z moich):

Obrazek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

santana51 pisze:
mewa pisze:Dlaczego biała lub różowa?
Widziałam siewki które pochodzą od odmianowych i nie są takimi jak piszesz.
Inne opcje też są ;:108 .

Moje maluchy musiały iśc dzisiaj do gruntu -mam nadzieje, że przeżyją i zakwitną i nie liczę na białe lub różowe :wink:
Tylko genetycznie,nie licz na cuda jedynie w odcieniu różu mogą być małe zmiany , nie mów że widziałaś odmianowe które powtórzyły cechy rośliny matecznej, może ktoś Cie wprowadził w błąd .
Ale na pociechę:Nadzieja umiera ostatnia :)
:)
To zalezy jakie odmianowe masz na myśli - jezeli pełne to mogę się zgodzic ze trudno uzyskać pełne siewki, czy czerwień jest traktowany jako róż?
Czy przykadowo jeżówkę Green Envy traktujesz jako odmianowa czy bardziej jako odcienie różu?
PW
Pozdrawiam. Ewa
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Czy ktoś ma może odmianę Supreme Cantelupa ? Chyba mi nie przezimowała i zastanawiam się czy jeszcze raz ją kupić. Miałam ją ze 3 lata ale szału nie było. Nie rozrosła się i słabo kwitła. Nie wiem czy ona tak ma czy jej u mnie nie pasuje. Inne mają się dobrze. No może Honeydew przez dwa lata jest taka jak ją wsadziłam z trzema kwiatkami [gdzie pierwszego obcięłam :roll: ]. Przypomniało mi się, że chyba już tu prosiłam o dzielenie się opiniami o konkretnych odmianach.... W sklepach wszystkie piękne ale jednak nie wszystkie odmiany się dobrze spisują.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

santana51 pisze: nie mów że widziałaś odmianowe które powtórzyły cechy rośliny matecznej, może ktoś Cie wprowadził w błąd .
:)
Kupiłem nasiona jeżówki "white swan". Wszystkie siewki zakwitły na biało, czyli czasami się da.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ja dalej będę drążyć wątek jeżówki z nasion - bardzo mnie to nurtuje.
Zamieszczam kolejne zdjęcie, gdzie obydwie jeżówki (to znaczy siewki z zebranych przeze mnie nasion (firebird i zwykłej) są obok siebie. Wyglądają według mnie zupełnie inaczej. Czy mimo to ta firebird zakwitnie na różowo? Mimo iż ma inny pokrój liści?

Obrazek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

To są pierwsze liście więc mogą nie być dobrze wykształcone.
Ja wysiałam dwukolorowe i mam nadzieje zobaczyć takie kwiatki i liczę, że chociaż jedna zakwitnie w tym roku.
Pozdrawiam. Ewa
Monika_Z123
50p
50p
Posty: 74
Od: 20 mar 2015, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Czy wasze jeżówki obudziły się po zimie? Bo u mnie ani jedna jeszcze się nie pokazała...
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Tak, moje już w połowie kwietnia zaczęły wychodzić. Ale mam na razie tylko 4 w gruncie :) Co prawda nieco zmaltretowały je kwietniowe przymrozki, ale widzę, że rosną powoli dalej. Nie wiem, co będzie po najbliższych przymrozkach, które zapowiadane są na najbliższe dni.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Monika_Z123 pisze:Czy wasze jeżówki obudziły się po zimie? Bo u mnie ani jedna jeszcze się nie pokazała...
Moje nie które mają już po ok 20 cm wysokości,
ale poczekaj jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Moje dwa rodzaje jeżówek - stan na dzień 9.05 :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Na jesień posadziłam jeżówkę purpurową, która do dnia dzisiejszego się nie pokazała, więc postanowiłam zajrzeć do jej korzenia i zobaczyłam zbitą bryłę oplecioną czymś co wygląda jak pajęczyna. W pobliżu tej jeżówki grasowała nornica - czy to może być jej robota? Czy z takiej bryły może jeszcze coś być?
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Zakwitła mi tylko jedna jeżówka. Reszta przemarzła - przemarzła purpurowa i fire bird (coś tam odbija, ale bardzo mizernie - dwa razy je zmroziło) , natomiast zakwitła Marmalade. Tylko chyba jakoś inaczej wygląda niż w ubiegłym roku..

Obrazek

Obrazek
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ale fajny "wypłoch", może jeszcze się rozwinie. Ciekawe, jak moja zakwitnie. Kupiłam w zeszłym roku, ale wtedy jeszcze nie kwitła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”