Barwinek (Vinca)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barwinek

Post »

W sumie to tak nawet podejrzewałem, ale sprzedawca się upierał że to rożne odmiany. W sumie często tez sprzedają to samo pod inną nazwą, żeby ludzie znowu kupili (jako niby inną odmianę) :wink:
Tak czy siak, jest piękny! :heja
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Barwinek

Post »

A mojemu zebrało się na kwitnienie
Obrazek
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Barwinek

Post »

Moje też wyglądają rewelacyjnie. Mogę śmiało powiedzieć, ze barwinki są jednymi z atrakcyjniejszych roslinek zimnozielonych (z zadarniajacych).
Awatar użytkownika
Jean
100p
100p
Posty: 189
Od: 11 maja 2009, o 19:07
Lokalizacja: Małopolska

Re: Barwinek

Post »

A propos 'Imagine' i 'Cahill' ILLUMINATION, to wydaje mi się, ze to ta sama odmiana. Piterkowi radzę aby ten egzemplarz niby 'Imagine' umieścić w słonecznym miejscu.

'Cahill' ILLUMINATION, dostałem 2009 roku i po jego rozrośnięciu się widzę, ze pędy wędrujące do cienia są zielonawe a na słońcu, ładnie się wybarwiają. Poniżej sadzonka ze słońca, i dalej w różnych warunkach świetlnych. Wszystkie pochodzą od tej pierwszej sadzonki. Trzecie zdjęcie - widać zielonawe (po lewej), z bardziej cienistego miejsca.


Zdjęcia usunięto z hostingu.
bab...
Pozdrawiam - Jean
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Barwinek

Post »

magirl pisze:Czy podczas kwitnienia barwinka mogę z niego ciąć pędy aby ukorzenić sadzonki czy lepiej poczekać aż przekwitnie??
Ja mam zwykłego barwinka i przyznam szczerze że nie sądziłam że odmiany o barwnych liściach są takie ładne. Kiedy zaczyna wiosną wypuszczać pączki kwiatowe i nowe przyrosty obcinam mu wszystkie zeszłoroczne, może to barbarzyństwo ale to też jedyny sposób żeby nie rozpełzł mi się po całym ogródku...
Co do sadzonkowania: nadają się pędy zeszłoroczne (obciąć i wetknąć w wilgotne podłoże), świeże wiosenne przyrosty są dość delikatne i nie sądzę aby się ukorzeniły (czyli barwinkowi nie robi to specjalnie różnicy czy podczas czy po kwitnieniu bo kwitną tylko jednoroczne przyrosty). Można też na wiosnę przysypać część starszych pędów w połowie długości ziemią tak jak się robi odkłady, powinny w kątach liści wypuścić korzonki :)
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Post »

A czy Barwinek nadaje się pod tuję?

Zaznaczam że chciałbym uzyskać fajny efekt wizualny i praktyczny (przysłona dla chwastów), dodam że kora równiez leży, ale niezbyt dużo..
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: tuje

Post »

Jeżeli masz miejsce cieniste lub pół cieniste to możesz sadzić , może zamiast tego ładniej wyglądały by iglaki płożące ?
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4547
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: tuje

Post »

Mam taki kawałek żywotnika z barwinkiem, chwasty rzeczywiście maja słabe szanse z tą rośliną, niestety w tym roku jak większa część zimozielonych, ucierpiał zimą. Jednak na pewno się odbuduje. Kora może przeszkadzać chyba trochę (barwinkowi).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: tuje

Post »

Możesz rozwinąć?
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4547
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: tuje

Post »

Wydaje mi się że jak coś co się płoży i napotyka na przeszkodę to albo ją omija, albo ją pochłania. Zależy ile masz kory .
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
DarekRz

Re: tuje

Post »

Ja opiszę swoje doświadczenie z barwinkiem i thujami. U mnie jest tak, że barwinek zadarnia szczelnie podłoże pod tawułą i kaliną koralową, za to pod thuje będące tuż obok nie ma ochoty , mimo, ze ziemia tam dobra i praktyczni goła (wiosną rośnie kępka czosnku niedźwiedziego). Można więc przypuszczać, zę barwinkowi nie odpowiada pod thujami i z własnej woli tam nie pójdzie. Za to nie ma takich oporów kopytnik. Powoli, bo powoli ale jednak się rozrasta a nawet mozna by rzec, że przewędrował - bo był sadzony bardziej pod dereniem białym a teraz jest bardziej pod thujami.
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: tuje

Post »

Spróbuje z barwinkiem i z kopytnikiem, macie jeszcze jakieś pomysły?
Ministerstwo Książki
amos81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 lip 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Barwinek

Post »

Pytanko do starych "wyjadaczy" ;)

Mam troszkę miejsca pod płotkiem, pod pnączami, chciałbym jakąś roślinkę okrywową, czy barwinek się sprawdzi?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”