Trawnik po zimie cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trawnik od nowa?

Post »

natalia755 pisze:
PROSZE POMOZCIE!

10cm piachu na to co masz, przejechać kilka razy glebogryzarką. Chwasty były w nawiezionej ziemi więc nic nie poradzisz. Możesz przed siewem opryskać kilka razy chwasty które wzejdą.
modelos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 mar 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

A co z moim postem ??
Runa
50p
50p
Posty: 60
Od: 14 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

A ja mam pytanie czy po nawiezieniu trawnika można na niego wpuścić zwierzęta? Interesuje mnie czy w razie zjedzenia nawozu jest on bezpieczny dla zwierząt czy raczej ich nie wpuszczać? Jeśli tak to jak długo?
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Jak zjesz nawóz to wiesz co się stanie... Jak masz zwierzęta to najlepiej kupić taki co po pierwszym podlaniu wodą się rozpuści. Nawozy rolnicze tak działają.
modelos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 mar 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam 2 dni temu napisałem na forum o kepach trawy które pojawiły się na trwaniu. W poście są zdjęcia.gdzies na forum pisali ze należy coś takiego usunąć, tylko ze chciałbym się dowiedzieć co to jest, i jak, z tym walczy i skąd to się wzięło na moim trawniku. I jak będę to wyrywać to jaka trawę w to miejsce pościgać ???
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

modelos ja w pierwszym roku po założeniu trawnika walczyłam z Chwastnicą jednostronną. Twoja to chyba jakaś inna trawa, ale ja chwastnicę właśnie wyrywałam ręcznie. Dziesiątki godzin spędzonych na tym mozolnym zajęciu dało jednak pozytywny skutek. ;:108
Co do miejsc po wyrwaniu, to wydaje mi się powinny szybko zarosnąć, no chyba, że ubytki będą spore, to możesz zrobić dosiewkę (najlepiej taką samą mieszanką z jakiej był wysiewany trawnik).
Mój po wertykulacji i nawiezieniu go, które robiłam kilka dni temu, ładnie się zazielenił po ostatnim deszczu :D
Obrazek
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Obrazek
oto mój trawnik :( reanimować czy siać od nowa ? dużo sosen, dużo cienia, myślałam o trawie Barenbrug Shadow Pro. Barcampsia nada się ? Jeżeli siać od nowa to jak przygotować teren? bardzo proszę o odpowiedź , bo już ręce mi opadają :(
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Obrazek
trawka z bliska ( a raczej jej resztki )
Moniczkaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 kwie 2016, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roczny trawnik

Post »

Witam jestem tu nowa :wit od zeszłego roku mieszkamy na swoim i mamy nareszcie swóje małe miejsce na ziemi :heja. W zeszłym roku posialiśmy trawę i nie wiem teraz co mam dalej z nią robić? Mogę już roczny trawnik wertykulować? Każdy mi mówi coś innego i nie wiem co mogę robić a co nie a nie chce zniszczyć wszystkiego. I co powinnam zrobić najpierw dosiać nową trawę czy najpierw nawieść tą którą już mam? Będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Roczny trawnik

Post »

Żadnej werty. Kup grabie z ostrzejszymi pazurkami i wygrab co masz wygrabić martwego z darni.
Nawieź suchy trawnik nawozem do trawnika obojętnie jakim. Ja bym skłaniał się ku temu by taki nawóz zawieraj więcej P i K, a azot N nie koniecznie w dawkach +20%.
Podlewać i tyle. Możesz sobie jakieś bio dodatki stosować. Woda, słońce, woda itd. W upały dużo wody. Zbieraj deszczówkę itd.
Tyle najprościej i najszybciej.
Moniczkaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 kwie 2016, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roczny trawnik

Post »

Dzięki bardzo :)
octavian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 sty 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam, i ja się podłączę do tematu. W moim przypadku coś co ma być trawnikiem ma więcej niż kilka lat, zaniedbane okropnie. W takim stanie działkę dostałem i chcę to zmienić. Poczytałem na forum i : skosiłem na 3cm, wygrabiłem, wertykułowałem i wygrabiłem raz jeszcze. Jak widać na zdjęciach jest fatalnie. Chwasty, trawa, nierówności. A zapytać chcę o kolejność wykonywania działań które mi chodzą po głowie. 1. Zastosować coś na dwuliścienne chwasty. 2. Uzupełnić braki ziemi by bose stopy 3latka nie potykały sie o dołki. 3. Posypać jakimś nawozem by reszta trawy dostały wigoru. 4. Na sam koniec dosiać trawy ? Dla ułatwienia dodam, że na trawniku z boiska czy kolorowych magazynów :) bardzo mi nie zależy. Ale chce by było w miarę równo i estetycznie.

Dziękuję za podpowiedzi :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/73670f9db2fa7770
http://www.fotosik.pl/zdjecie/77accf65a18a1a5a
http://www.fotosik.pl/zdjecie/bf0135a38b4a8ac7
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

1.oprysk
2.wyrównać nierówne miejsca i od razu wsiać nasiona i udeptać.
3. rozsiać wapno granulowane.
4.dać nawóz do trawników.
5. podlewać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”