Trawa pampasowa cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Pawecki1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lis 2012, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

To powiem szczerze, że teraz to zgłupiałem. Wszędzie piszą aby trawy nie obcinać a w materiale jak na złość na odwrót.

czy ktoś ma jakichś sprawdzony sposób zabezpieczenia trawy pampasowej na zimę??????
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Trawa pampasowa

Post »

Witam. Trafiłam przypadkiem na twoją stronkę i pytałeś o trawę pampasowej.Moje doświadczenie mówi nie obcinać na zimę.Lepiej ją lekko przysypać na zimę i obłożyć słomą lub fliseliną .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mika73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 lut 2011, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

O kurczę, ja jednak obcięłam... Zresztą i tak kiepsko to widzę. Zima na całego. Mrozy juz po -18 i nie chcą odpuszczać, do tego doszły obfite opady śniegu, nie chcę myśleć, co będzie dalej?
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

U mnie trawka niestety co roku wymarzała i zaniechałam sadzenia ;:174
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa

Post »

Ciekawe czy moje bidule przeżyją. :oops:
Zostały wykopane późną jesienią i przeniesione do jasnego pomieszczenia ( innego nie miałam)
Później miałam remont - całkowicie o nich zapomniałam i sporo liści uschło - mam nadzieję ,że w porę się zorientowałam i je podlałam -wszystko co suche usunęłam - ale widać ,że niektóre po ucięciu wybiły wyżej więc chyba żyją :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa

Post »

Oby tylko z tego przesuszenia nie przelej ich.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa

Post »

Przemku mam nadzieję ,że przetrwają, choć korzenie przy wykopywaniu zostały trochę poszarpane- :oops: szczególnie u Pumili :roll: , ale to i tak lepsze niż pozostawienie ich na mrozie :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trawa pampasowa

Post »

U mnie nawet w piwnicy nie przetrwały ale na wiosnę znowu ich spróbuję posiać ,może mi się uda ich przetrzymać i będą ładnie kwitły ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Trawa pampasowa

Post »

Warto się bawić w wysiew? Jeśli wysiewać, to do doniczek czy od razu do gruntu w marcu? Jeśli wysieję teraz / w lutym do doniczek, to na jaką wysokość max. mi urośnie w tym sezonie, bo rozumiem, że kwitnienie dopiero w 2 roku? :roll:
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa

Post »

Mileno z Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz jeszcze dużego doświadczenia w uprawie tej trawy, lepiej kup wiosną ładna sadzonkę najlepiej odmianowa a nie siewkę i próbuj szczęścia w uprawie :)
Wysiew do gruntu i kwitnienie w drugim roku, och gdyby to było takie proste :wink: jednak nie jest.

Moje trawki w środku zimy trzymają się w takiej formie,
Obrazek
te są bez dostępu światła w temperaturze 0-5 stopni, do tej pory raz lekko podlane. Ze względu na ograniczenie wielkości przycięte trochę liście nadal zielone nic nie żółknie i nie podsycha. :D


Obrazek
Sorki za jakość fotki zaparował obiektyw, ta jest w drugim pomieszczeniu jest dostęp światła i temperatura 10-12 stopni liście trochę podsychają, jak widać niższa temperatura jest korzystniejsza do zimowania.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moje są właśnie w temperaturze 10-12 ( może i więcej) i liście tez podsychaja ale trzymają się dzielnie . Niestety nie mam pomieszczenia z mniejsza temperaturą . W tym roku mam zamiar je zostawić w gruncie i zrobić solidne okrycie :wink:
Mandragora
Moje w 2009 roku wysiewane w lutym - tak wyglądały 10 października- to te 5 kęp za koziołkami - niestety moja niewiedza je wykończyła ,zostały w gruncie bez zabezpieczenia
Obrazek
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Trawa pampasowa

Post »

Przemku, fakt, doświadczenia nie mam żadnego, jedynie wiem, że są trudne w uprawie, zwłaszcza jeśli chodzi o zimowanie. I pewnie sadzonkę kupię, ale akurat trafiłam wczoraj na zakupach na nasionka i wzięłam jedną paczuszkę trawy pampasowej tak na spróbowanie :wink: Eksperymentalnie można spróbować, skoro już się nie mogłam oprzeć i paczka wskoczyła mi sama do koszyka ;:173

Mewo, dziękuję za zdjęcia :) Szkoda, że nie zabezpieczyłaś :( Mam pomieszczenie z małym okienkiem, w którym zimą jest 8-10 stopni, mogłoby być chyba dość dobre do przezimowania.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moja dziś została podlana i też zimuje bez okien w temperaturze od 5 w do 0 stopni

Obrazek
Maniak roślin egzotycznych :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”